bugün

anne ve babasının hakk'ın rahmetine kavuşmasından önce vefat eden çocuktur. aslında kendisi için daha iyidir bu. anne baba kaybetme acısını yaşamamıştır. yaşamayacaktır. aksine gittiği yerde, anne babasının da oraya gelmesini bekleyecektir sabırsızlıkla. ama bir de anne-baba tarafından bakmak gerek olaya.

sen doğur büyüt yedir giydir canından bir parça de ona. o ise herhangi bir sebeple ölsün. evlat acısı yaşa.

allah ikisini de kimseye yaşatmasın demek isterdim. ama birinden birini yaşayacak insanoğlu.

ben, ebeveynlerinden önce ölen çocuk olmak isterim. yoksa, onlar olmadan kafayı yerim ben. gerekirse bugün ölmek, ve onların hiç büyümeyen çocuğu olarak orada beklemek isterdim.
en büyük acılardan birini ana, babasına yaşatmış insandır.
Belki de şanslıdır.
Çocuk bensem sorun yok. Çocuk benimse; kalan günlerimi ölmek için dua etmeye harcarım. Allah kimseye yaşatmasın!
Allah sıralı ölüm versin.
Peygamber efendimiz, (Üç çocuğu ölen, Cennete girer) buyurdu. Oradakiler, (iki çocuğu ölen de mi?) diye sual edince, (iki çocuğu ölen de Cennete girer) buyurdu. (Ya bir çocuğu ölen?) diye tekrar sual edilince, buyurdu ki: (Allah’a yemin ederim ki, bir çocuk doğup hemen ölse, annesi sabredip sevabını Allahü teâlâdan beklerse, annesini Cennete götürür.) [Taberani]
sıralı ve gecinden diye son derece ince ve anlamlı bir ifademiz var.
sıralı ve gecinden diye son derece ince ve anlamlı bir ifademiz var.
Babalar evlatlarını gömmemeli :(
Evlat acısı hiç kimse yaşamasın.en yakın arkadaşımdan biliyorum.
Evlat acısının dünyadaki en kötü acı olduğunu söylerler. Allah kimseye yaşatmasın.