bugün

anne ve babanın evde sigara içmeme itiraz etmemelerine rağmen içememektir. kendimi kötü hissediyorum.
yaş ömrün üçte ikisi oldu babanın yanında daha sigara içemedik. kültür meselesi herkes bilse de olmuyor. insana ters geliyor.
henüz bizimkilerden izin falan çıkmadı, hatta haberleri bile yok; fakat kaç yaşına gelirsem geleyim asla yanlarında sigara içemeyeceğimi düşünmüşümdür hep. düşünsene babanın karşısına oturup "bak baba halka çıkartıyom ben ehauhas" salaklığını yapıyorsun.
Saygı meselesidir.
öyle bir baba olmayacağıma bahse girerim. o ne lan öyle?
arkadaşız da falan da.
akıllıcadır.

ewet içenlere akılsız demiş olabilirim.
Beceriksizliktir. Zor bir yanı yok. Ağzına koy , ters koyma, ateşle, 1 nefes asıl ciğerlerine çek. iyi bir bok olsa anlatmazdım.
Belli bir yaştan sonra olabilecek bir şey bence. Hele ki boyun kadar çocuğun varsa ve annen genç ruhlu biriyse olabilir. Şayet annem hep "evlendikten sonra yanımda sigara içmende bir sakınca yok" der. Yalnız baba dediğinde duracaksın. Baba saygıda kusur edeceğin son kişi olmalıdır.
Bizimkilerdir. Babam içiyorsan gel Yanımda iç bu bir saygı belirtisi değildir der ve haklıdır da ama ben içmem tarzım değildir.