bugün

Ulu Onder Ataturk un naaş inin burda yatmasi.
Mustafa Kemal Atatürk'ün cumhuriyeti bu şehirde kurması. Ülkenin kaderinin burada belirlenmesi.
Anne tarafından ankaralıyım ve insanların samimiyeti sıcak kanlılığı dışında hiçbişeyini sevemiyorum.
Ankara'ya öyle yakışırdı ki kar..
Sevenlerine göre sebepleri saymakla bitmez benim içinse bir tane bile yoktur.
o kadar çok ki hangi birini yazayım.
bir çok şehre ve insanlarına on basar bu şehir.
ayrıca ciddi ciddi bu şehri çekemeyen kıskanan dingiller var allah akıl sağlığı versin.. amin.
Dogma büyüme ankaralı olmam. Nem sevmemem. Başkent olması.ve (bkz: kızılay)
behzat ç " nin başta geldiği nedenlerdir.
evet belki çok samimi ilişkileri barındırmayan ama en azından sahte samimiyetleri bulamayacağınız bi şehir.Ankara bebesi diye dalga geçilir ama onlardan daha doğalını da bulamazsınız şu hayatta
Nedensizdir ama severim.
ankarayı sevmek için nedene ihtiyaç duymazsın, hissedersin, ankaradasındır, olay bu.
ankarayı sevilen yapan güzel bir yer yoktur. ankarayı ankara olduğu için seviyorum. Keçiören inde, kızılay ında gezip tozabildiğim için seviyorum. bu kadar.
Kırmızı saçlı kız.
görsel
Atamızın orda yatmasıdır. Özledik seni Ata'm!
yoktur. varsa da bana yoktur.
hüznünü tek başına yalnızlığını.
Neredeyse birçok akrabanın ankarada olması.
denize kıyısı bir şehirden gelmeyenlerin kendini avuttukları nedenlerdir.
ankarada da diğer şehirlerde olduğu gibi sevilecek pek bir şey yoktur.
şehirleri güzel kılan oralarda yaşadığın hatıralardır.
yoksa her gün bal yiyen baldan usanır mantığı herşeyde ve her şehirde geçerlidir.
ankarayı benim için değerli kılan şey; her noktasında yaşadığım anılardır.
her noktasını ayrı severim ankaranın.
tunalısını, tandoğanını, beşevlerini, yenimahallesini.
hayatım boyunca unutamadığım bu hatırlar ve halen yaşadığım muhteşem dostluklar, bu şehri benim için vazgeçilmez yapmaya yeter de artar bile.
severim ulan senin is kokulu kış günlerini ankara.
siz nasıl olduğunu anlamadan Ankara sevdirir kendini. sonra düşünürsünüz neden seviyorum diye. aklınıza taşı toprağı gelmez emin olun. bulamazsınız sebebini. ben bulamadım.
insanı sıcak bir kere, havası güzel. dümdüz bir ulaşım yolu, düzenli bir şehir daha ne olacak.
Sebepsizdir. Bakınca sapsarı bozkır bir şehir, hatta uzaktan sıkıcı, kimilerine göre gri ve kuralcı, denizi bile yok ama garip bir şekilde sevdiriyor kendini bana. Bir yanı çekiyor kendine. Belki de ata'mızın sonsuz uykusunu uyuduğu yer olduğu içindir. Seviliyorsun ankara.
memeleketim olması zaten sevmeme yeter ama sıralarım bir şeyler

insanı çoğunlukla elit ve it çakal takımı çok yok
trafik normal olması gerektiği gibi
başkent

ha konya kadar doğal değil o ayrı.

not: haymanalıdır aslım.
sudan korkma ile doğru orantılı olan nedenlerdir.