bugün

ankara simidi.
ankara nın bitki örtüsü tramessi kartlarıdır.
ahaha hiç gitmedim ama duydum bol keseden sallıyorum. mis..
Atatürk Orman Çiftliği Dondurması.
bir milli marş olarak; (bkz: ankaranın bağları)

bir de çinçin. hehehe.
atatürk orman çiftliği ve aoç'de yapılan kokoreç.
gelişmiş pavyon kültürü.

ankara'da okuyan biri olarak çok sevdik be abi...
(bkz: büklüm büklüm yolları)
(bkz: buraya bakarlar)
şüphesiz aşkıdır.
(bkz: melih gökçek) adamı başka yerde düşünemedim *
Tabii ki aspavalardır.

http://listelist.com/aspava/
Sarı tutku.
Kötü anlamda söylüyorum, maalesef ki hemen her sokakta görebileceğiniz fuhuş kartvizitleridir.
Aspavalardır.
Hüseyin kağıt.
Kağıt demişken ulus, cebeci taraflarında yerlere atılan kâğıtlar.
Ulus demişken, eski meclis.
Meclis demişken, başkent olmak.
Başkent demişken, ankara olmak.
Ankara demişken hüseyin kağıt.
gecekondu tribünü.

türkiye'nin en canlı taraftar gruplarındandır. düşmanı çoktur, dostu azdır ama kendi kendine yeter. ankaragücü kadın voleybol takımının maçlarında spor salonunda meşale yakan, türk telekom basketbol takımının maçlarında "pota arkasında" tezahürat yapan, 19 mayıs stadındaki herhangi bir maçta ortalığın amına koyan on numara beş yıldız taraftar grubudur.

bu sevda kalbime bir gece kondu.

edi büdü; eksileyen ağır göztepelidir.
dağları ve büklüm büklüm yolları.
ankara soğuğu
ankara simidi, bilhassa 7 simit 1 lira olanı.(gerçi kalmadı artık, simide zam geldi)
ankara oyun havaları
aspava
itfaiye meydanı .
Yılmaz Erdoğanın ankara şiiridir. Çok ağırdır, tuğla gibidir her kelimesi. Eğer ankaranın havasını biraz soluma fırsatı bulduysanız, söz konusu şiiri sıkılmadan zilyon kere dinlersiniz.
kış aylarinda deli ayazi vardir. sabah 7 olur sen okula gitmek icin uyanirsin. nefes almak icin cami acarsin. iliklerine kadar hissedersin sogugunu. siki siki giyinirsin disari adimini attigin an yanaklarin baslar soguk ruzgarla yanmaya. burnun baslar akmaya. parmaklarin uyusur. aksami daha kotudur. kafani kaldirir yukari bakarsin hic isik yoktur, korkarsin. kar yagdimi vay haline. hele birde yollar kapanmissa baslarsin yurumeye kizilaydan dikmen e 3 saat boyunca.

tum bunlari dusununce nesi farkli nesi ankaraya ozgu bunlarin dediginizi duyar gibiyim. cevapsa şu; tum bunlara ragmen kışın gelmesini beklediginiz tek sehirdir ankara cunku kış baska guzeldir ankarada.
ulaşımda çığır açması. minibüsler akşam 6ya kadar çalışıyor dostum.
nerede olursanız olun bir tanıdık görme ihtimaliniz hep yüksektir.
(bkz: tbmm)
(bkz: Serdarsl06)
Ankara dostlarla güzel, dostlar sadece Ankara’da gerçek. Öbür türlüsü gri.