bugün

e tabiki kızılay.
eryaman diyorum ve elvankent taraflarından o manzarayı seyretmeden edemiyorum.
(bkz: batıkent)
bahçelievler.
yenimahalle.
eryaman.
Keçiören sadece keçiören.
(bkz: çankaya)
keçiören.
çankaya da beştepe.
odtüdür. (bkz: bir semt olarak odtü kampüsü) bir de ankara tren garının, aştinin ve havaalanının olduğu semtlerdir. gerisi yalan. bahçelievler denilen platin saçlılar mekanından mümkün mertebe kaçınınız. hele gazi üniversitesinin civarından bile geçmeyiniz.
incek , or-an, dikmen.
kızılay.
Ümitköy- Çayyolu.
(bkz: ulus)
(bkz: oran)
(bkz: dikmen)
Ankara'da çok fazla güzel yer vardır. Tunalı, çay yolu, bahçeli, emek, çankaya-yıldız-oran vb.
Pek çok kriteri göz önünde bulundurduğunuzda, gerek şehir merkezine, harekete, canlılığa yakın olması ama kendi sokak aralarının sakin huzurlu olması bakımından Ankara'nın en güzel semti kesinlikle Kavaklıdere'dir.
Ancak bugun ankara'ya taşın deseler sanırım evi arayacağım ilk semt, hem arkadaşlarımın orda olması hem kendimi evimde gibi hissetmem nedeniyle bahçeli olur.

tabiki bu kriterler herkesin maddi olanakları ile doğru orantılıdır. okula çok sık gitmeyen bir öğrenci için sakinlik, huzur, düzen, yeşillik vb. anlamında en güzel yer eryaman olabilir.

hem kendisinin hem eşinin altında araba olan ve yakıt derdi olmayan, hayatla iç içe olmaktan çok eve gelip kafamı dinlemek istiyorum diyen bir iş adamı için çay yolu'ndan daha uygun bir yer olmayabilir.

geçmişten beri oralarda oturan ve artık bir mahalle havası yakalamış kişiler için Yıldız vazgeçilmez olabilir.

yine de benim gözümde izmir'in Bostanlı'sı, istanbul'un erenköy'ü ne ise ankara için de kavaklıdere o'dur..
cebeci değildir.
benim için kurtuluştur.
(bkz: çinçin)
(bkz: ulus)
eryaman. o kadar güzel ki kopamıyorum burdan (!).
sadece ankaralıların ve ankarada uzun süre yaşayan insanların bilebildiği semt.
(bkz: küçükesat)
(bkz: EMEK)
tabi ki yenimahalle.
çankaya, kızılay, Tunalı.
(bkz: sincan)
Anittepedir. Nezih bir semt olmakla beraber kizilay ve bahceliye 10 dakikadir.
güncel Önemli Başlıklar