1. 1.
  ankara kızılırmak sokağında küçük, güzel bir sinema. küçük dedim zira tek bir salon var yoksa o salon oldukça büyük. hele ki balkonundan film izlemek kanımca pek güzeldir. çoğu insanın beklediği armada tipi ses ve görüntü sistemlerini burda bulamazsınız ama her perşembe akşamı sinetek avrupa film festivalini, sonbahar geldi mi film artı güz film festivalini ve gezici festivali bulabilirsiniz.

  girişteki duvarına da kedili bir resim yapmışlar ki en sevdiğim kısmı da orası sanırım bu sevgili sinemanın.*
  ... kedileriseviniz
 2. 2.
  ankara'nın tek salonlu tek sinemasıdır.festival merkezidir,su sıralar da ispanyol filmleri haftası na ev sahipliği yapmaktadır.
  ... jomapelpiyer
 3. 3.
  universite' yi ankara da okumus birinin ankara denilince aklina ilk gelen mekanlardandir. zira universite gencliginin kizilay civarinda ragbet ettigi onemli yerlerden biridir ve diger onemli yerlere de yakindir. ayrica ankara' yi ozleyenlerin icini daha bi sizlatan basliktir.**
  1 ... oneydilan
 4. 4.
  az önce sinemanın feysbuk grubundan gelen bir mailden öğrendiğim kadarıyla bu akşam şu saatlerde son gösterimini yapmakta ve bu gösterimle birlikte kapanmakta olan sinemadır.*** halbuki daha ne güzfestlere, sinetek gösterimlerine, sabaha kadar süren gece filmlerine gidilecekti. sinema adına böylesine güzel işler yapan bir sinemanın kapanması gerçekten çok üzücü. ankara daki diğer sinemalardan oldukça farklıydı...

  bu da feysbuk grubundan gelen mail, bilgi vermek açısından:

  Bu akşam 19:30'daki 'Düşen Adamlara Bak' isimli Fransız filmi maalesef 97'de kurulan Ankapol Sineması'nın son filmi olacak. Ankapol Sineması 17 Nisan 2008 itibariyle, hiç açılmamak üzere kapanıyor. Ankara'da yaşadığım şu kısacık sürede Akün ve Kavaklıdere Sinemaları'ndan sonra, maalesef Ankapol Sineması'nın da kapanışına tanık oluyorum. Böylece Ankara'daki son tek salonlu sinema da tarihe karışıyor. Balkon A-23, A-24'ü kapmak isteyenler artık erken gelse de o koltuklara oturamayacaklar. Umarım Ankara'nın kan kaybı bununla son bulur.

  Not: 24'ündeki SineTek gösterimi Metropol Sineması'na kaydırılmıştır.
  ... i dont need that shit
 5. 5.
  sol frame de görünce kapandı sandığım ve cidden kapandığını öğrenince de bi acaip olduğum salon. iyiydi ya kocaman salondu balkonlu falan. allah rahmet eylesin.
  ... hebeley episode ii