bugün

kızlı erkekli bir ortamda ağzınız ve eliniz doluyken başınıza geliyorsa, sıçmıklardan sıçmık beğenmenizi gerektiren hede.
miğde bulandırıcı olaydır. bir de sevgilinin yanındaysan.
bunun hapşırma sonucu sümük çıkışı versiyonu da vardır. ama efsane çıkar. o olay arkadaşlar tarafından yıllarca hatırlatılır durur.
iğrençtir başa gelmişliği vardır eğer o ortamda beğenilen bir insansanız artık beğenilmeyecek ve hunharca eleştirilecek insan olursunuz. tüm sevgilerin yalan olduğunu bir sümükle aşkların ve arkadaşlıkların bitebildiğini öğrenirsiniz.

dostu düşmanı tespit etmek için ulu orta sıçın göreceksiniz kimler kalıyor kimler gidiyor! lanet olsun güvendiklerime.
bu durumda çıkan sümük, şeffaf renkte ve akışkandır.

bir de bunun, önce burunda bir rahatsızlık hissi uyandıran, sonra da nokta atışı yaparak masanın tam ortasına düşen hali vardır ki, bu sümük de siyah/yeşil ve katıdır.
bir ara hakan şükür efendi nin trt de program yaparken maruz kaldığı şey.
Ahey ahey ahey diye burnundan gülersen al sana, ne zorluyorsun ki zaten kıhkıhkıh gülsene ağzının kenarından. Hayır toparlayamıyorsunda.
-aheyaheyahey -tıfpt- *tıfpt: burnunda süzülerek, ahenkle oraya buraya düşen sümük sesi.
-ondan sonra işte şöyle böyle böyle şöyle...
Kişiye çaktırılmadan derhal uzaklaştırılır hain sümük.
son zamanlarda yaşadığım hadise, neyse ki evden dışarı çıkmıyorum. bu havada hasta oldum, evet.
genelde baloncuklu olan sümüktür.
eğer hoşlandığınız kızla aynı ortamda olduysa bu eylem, uzun süre mutsuzluk hüküm sürer bedende. o an 'neden ben burdayım yaa' dersiniz.
bokunu görmedik iyiki denilcek durum.
hapşırınca balgam fırlatan adam versiyonu da vardır.
insanı yerin dibine sokar. mesela siz gripsiniz ve su içmektesiniz. arkadaşınız da * siz şişeyi ağzınızdayken komik bir şeyler söyler ve siz su içiyorum diye burnunuzla (yani ağzınız kapalı) gülmeye çalışırsınız ve o anda ne var ne yoksa dışarı çıkar. arkadaşınız şok olarak 'aayy ne yaptın!' ndiye haykırır ve iğrenerek bakar. (bkz: yer yarılsa da içine girsem denilen anlar)
can sıkan durumdur. sadece kendi canınızı değil, başkalarının da canını sıkar, hadi benim canımı sıktı neden başkalarının da canını sıkar. sıkar arkadaşım, sıkar işte. sıkar amk şeyi.
Kış aylarının baş belasıdır.
burundan zeplin çıkarmaktır. en rezil durumdur.
baloncuk çıkaranı gördüm şahitlerim var.
arkadaş ortamında yaşandıysa hayatınız boyunca unutamayacağınız bir rezilliktir. terkedesin gelir bu diyarı.
rezilliğin tavan yaptığı durumdur.
genellikle okulda sınıfın komik öğrencisi sınıfı güldürürken sınıfın sevilmeyen sümüklü öğrencisinin gülerken burnundan şırrrt diye çıkan ve yere düşmeyecek kadar hafif ve yapışkan olan sümüğün yarattığı olaydır.

benim başıma hiç gelmemiştir ama şahit olduğum olay çok vardır.
ilkokulda bir kere yaşamama rağmen 8 yıl boyunca "sümüklü" olarak anılmama sebebiyet veren olay.
dertlerin deryasıdır.
bu başlığı okuduğumda verdiğim ilk tepki olur kendisi.
rezil olma sebebiyetidir.
(bkz: rezalet)
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar