bugün

son harfi Canakkale'nin C'si olarak yazıldıgında ajanda anlamına gelen kelime.
anı.
(bkz: andaç gürsoy)
hatıra, armagan ve ceşitli seyleri yazmaya yarayan takvimli defter (ajanda) anlamına gelen, unisex bir isim.
(bkz: andac haznedaroglu)
izmirde "yillik" anlaminda da kullanilir. hatta yillik kelimesi yerine kullanilir. izmirde diyorum cunku baska nerde soylesem o ne ya? tepkisiyle karsilastim.
bir sözlük yazarı soyadı.* * *
okuldan mezun olunurken verilen içinde öğrencilerin birbirlerine ne kadar haylazdık gibilerinden yazılar yazdığı hede.össye hazırlanan gencin 1 haftasını yer bu illet.Hele samimi olmayan arkadaşa yazılanları vardır ki en illettir.

--spoiler--
Ne kadar haylazdık cok eğlenirdik derslerde ilerde yine eğlenicez.Kendine iyi bak
--spoiler--
genellikle izmirlilerin kullandığı, istanbullulara söylediğimde yüzüme garip garip bakmalarına neden olan sözcük..
erkek ismi.
kız olursa andaçiye.*
karın ağrısıdır.
(bkz: andaç gürsoy)
Şırnak ilinin Uludere ilçesine bağlı, hemen ardından Hakkari il sınırlarının başladığı Kuzey Irak'a sıfır noktasında bulunan köy. Halkının tamamı PKK'lıdır, kafalarına estikçe köy girişindeki jandarma taburunu taşlamaya giderler.
bir nevi hatıra defteri. lisede almadığım için o kadar pişmanım ki. halbuki ben nostalji seven birisiyim.