bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    son harfi Canakkale'nin C'si olarak yazıldıgında ajanda anlamına gelen kelime.
    2 ... kirmastılı
  2. 2.
    anı.
    ... cikarinbeniburdan
  3. 3.
    (bkz: andaç gürsoy)
    ... cikarinbeniburdan
  4. 4.
    hatıra, armagan ve ceşitli seyleri yazmaya yarayan takvimli defter (ajanda) anlamına gelen, unisex bir isim.
    1 ... ne diyosun anlamadım
  5. 5.
    (bkz: andac haznedaroglu)
    ... ne diyosun anlamadım
  6. 6.
    izmirde "yillik" anlaminda da kullanilir. hatta yillik kelimesi yerine kullanilir. izmirde diyorum cunku baska nerde soylesem o ne ya? tepkisiyle karsilastim.
    1 ... dramtatatam
  7. 7.
    bir sözlük yazarı soyadı.* * *
    ... erdem andac
  8. 8.
    okuldan mezun olunurken verilen içinde öğrencilerin birbirlerine ne kadar haylazdık gibilerinden yazılar yazdığı hede.össye hazırlanan gencin 1 haftasını yer bu illet.Hele samimi olmayan arkadaşa yazılanları vardır ki en illettir.

--spoiler--
    Ne kadar haylazdık cok eğlenirdik derslerde ilerde yine eğlenicez.Kendine iyi bak
    --spoiler--
    ... osmanthegral
  9. 9.
    genellikle izmirlilerin kullandığı, istanbullulara söylediğimde yüzüme garip garip bakmalarına neden olan sözcük..
    1 ... merpinn
  10. 10.
    Celal bayar üniversitesi 1. sınıf tıp öğrencilerinden birinin adıdır,son derece iyi bir insan olmakla birlikte garip huyları vardır.Kimsenin yapamayacağı çılgınlıkları yaparak kimsenin duyamıyacağı küfürleri yemiştir.
    (bkz: yarağın ta kendisi)
    (bkz: çok yakışıklı abimiz)
    (bkz: ateist)
    (bkz: andaç ünver)
    -1 ... tiriclev