Son derece bağımsız(!) Bir üyenin atanmasıdır.

Atanan bağımsız üye: yıldız seferinoğlu.
1969 rize doğumlu.

iü hukuk mezunu.

Akp bayrampaşa ilçe teşkilatı kurucusu.
Akp istanbul il yönetim kurulu üyeliği.
Akp seçim işlerinden sorumlu genel başkan yardımcılığı.
26. Dönem akp milletvekilliği.
Kendisinin şu anki görevi ise adalet bakan yardımcılığı idi.

Evet son derece bağımsız bir üye atanmış anayasa mahkemesine.

Icimiz rahatladı evet.
Teşekkürler başkanım.

Kaynak:
https://www.ahaber.com.tr...yildiz-seferinoglu-kimdir

Not: Kaynak olarak özellikle a haberi koydum, sözcü yahut yeniçağ koysam inanmazdı bazıları.
Bağımsızdan sonrasının okunmasına gerek duyulmayan atama.
dünyada bir ilk:
partili anayasa mahkemesi.

herkes konuşur. ak parti yapar.
görsel
Eski adalet bakanı. Aldığı chp'li hukukçu sayısı 5000.o zaman kimse bunlar chp'li demedi.
hayırlı bir atamadır. olaya dolu tarafından bakmayı öğrenemediniz bir..

şimdi cumhurbaşkanı defalarca "anayasa mahkemesini tanımıyorum" demedi mi ? şimdi kendi eş dost akrabalarını sokarsa beni tanımaya başlar fena mı..
Türkiye'de yargı bağımsızlığı ve güvenilirliği kalmamıştır. Despot bir idare ile ülkede demokrasi bitirilmişir.

Lafı eğip bükmeye gerek yok.
turkiyede yargi bagimsizligi zaten yoktu ki * 60 lar 70 ler 80 ler 90 lar ve 2002 sonrasi

hanginiz iddia edebilir ki yargi bagimsizligini ? hanginiz iddia edebilir islamcilarin ve kemalistlerin yargida kadrolasmadigini

ülkeyi babasinin mali sanan siyasiler ve askerler ne yargi birakti ne bireysel özgürlük.
bu kadar bağımsızlık yurduma fazla, az biraz bağımlılık da olsa fena olmaz hani.
anayasa mahkemesi bu dönemlerde devletin her kurumunda olduğu gibi bağımsız değildir.
parti devleti kurduğumuz çokça söylenir, aslında yalandır; tek adam devleti kurduk doğrusu. rizeli ne derse o.