bugün

görsel
bir ördeğin sürekli sizi izliyor olabileceğinden duyulan korkudur. insanların ne fobileri var arkadaş, kendiminkilere baktıkça utanır oldum. biz hala örümcekten, karanlıktan, yükseklikten korkalım.
görsel
dünyanın en şirin korkusu. bir ördek tarafından takip edilme korkusudur. ördeklere bayılan bir insan olarak, bir ördek tarafından sürekli izlensem, peşimde paytak paytak yürüyerek dolansa tuttuğum yerde kucağıma alıp baçır baçır öperim. hele ki yavru ördekse evlat edinirim valla. kucağımda sallayıp uyuturum, ninni söylerim falan. zavallı ördek sonunda "seni lanet olası manyak!" diye isyan edip paytak paytak koşarak uzaklaşır.

çok sevimli bir korku. bu korkudan muzdarip olanlara beleş terapi yaparım.
okunuşu anlamından daha sinir bozucu olan fobidir.
Bazılarının korkusu, bazılarının hayali olabiliyor. Şimdi arka fonda gerilim müziği çalsa, odamın kapısından bir ördek kafasını uzatıp beni seyrediyor olsa, hemen ellerimle gözlerimi kapatıp "ceeee!" yaparım. O da "hassiktir korkutamadık amk" dercesine bön bön bakar. Sonra ben onu kovalayıp, yakalayınca kucağıma alırım, öperim tatlış zibidiyi. dışarı atmam ama ocak ayındayız. Gelsin polar battaniyemin altında tontiş tontiş beraber uyuruz.

Vay arkadaş ya, ördekten korkan adam için şu anlattıklarım korku filmi gibi geliyordur kesin.

Tanım: kafayı bozduğum fobidir.
çocukluğumdan bu yana muzdarip olduğum hastalıktır. ne zaman bir yerde bir ördek görsem oturup ağlarım.
görsel
Ördek, kaz, kuğu gibi aynı familyadan hayvanlara duyulan korku. Kaz fobisini anlarım, saldırgan hayvanlar. Fakat insan ördekten niye korkar lan? Pembe götlü fobisi.

Bir ördek tarafından sürekli takip ediliyor olsam alır evde beslerim.
Ördek fobisi. Ördeklerden korkanlar lütfen aşağıdaki fotoğrafı açmasınlar. Hassas olanlar da bakmasın. Olacaklardan sorumlu değilim.

--138+--

görsel

--138+--
Hayatımda gördüğüm en korkunçlu ördeği bu başlıkta görünce sahip olduğum fobi. Gece yatağımın altından ördek çıkar diye çok korkuyorum.

inci sözlük'teki "Açmayın beyler korkunçlu karı" olayındaki korkunçlu karı bile daha az korkunç.
Çocukken bir kaz tarafından kovalanmış kişilerde görülmesi muhtemel fobi. Yoksa normal bir insanın ördekten korkması için ağır ruh hastası olması lazım.