bugün

Chp den istifa eden emine ülker tarhan ın kurduğu yeni partidir.
iyi bir politika izlerse önümüzdeki seçimlerde ana muhalefet bile olabilir.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/27577427.asp
tansu çiller'i hatırlatan parti kısaltması. ananız geliyor sloganı tansu çiller'indi galiba. tarhan da ona özendiyse artık.
Yillardir turkiye'nin ihtiyaci olan partidir. Cok guveniyorum. Cok umut bagladim. Umarim umudumu bosa cikarmazsin.
tabela partisi olabilir.
An itibariyle güzel bir konuşma yapan emine ülker tarhan'ın partisidir. Bir kadının böyle saygı duyduğum bir kadının böyle bir çıkış yapması beni çok mutlu etti. ' hangimiz milli maçlarda alınan başarılarda mutlu olmuyoruz hangimiz milli marşımız da duygulanmıyoruz. Ben gücümü bunlardan alıyorum ' cümleleri çok hoştu. Yolu açık olsun. Böyle bir ortamda cesaret işiydi yaptığı.

He hepar gibi oluşumlara katılsaydı iyi olabilirdi oy bölünmemesi bağlamında lakin yaptıkları atatürk'ün partisiyim deyip kürtçülük yapan chp'ye iyi bir meydan okumadır.
Ahmet Özal Bağcılar’da bir otelde basın toplantısı düzenleyerek Ana Parti adlı yeni siyasi partiyi tanıttı. Ahmet Özal konuşmasının başında Ana Parti ile siyasete girme nedenleriyle ilgili olarak, “Manevi ve fikri liderlerimizin izinde, Türkiye’yi siyasete götürmek için biz siyasete girdik. Bizim fikriyatımızın da, Atatürk’ün gösterdiği muassır medeniyet seviyesine ulaşmak, rahmetlinin gösterdiği yolda da Türkiye’de hür düşüncenin, demokrasinin, hür teşebbüsün, din ve vicdan hürriyetinin daha yaygın olduğu bir Türkiye için biz siyasete girdik” şeklinde konuştu.
Ahmet Özal, Ana Parti olarak yapmak istedikleri konusunda da, “Türkiye’de maalesef yaşadığımız şu kavga ortamından artık çıkmamız lazım. Türkiye’nin bu kadar kutuplaştığı ortamda, hiçbirimizin ne çocuğunun ne torununun geleceği olmaz. Bu kavganın bırakılması lazım. Biz kavga etmeyen bir zihniyetten geliyoruz” dedi.

Ahmet Özal, babası Turgut Özal ile ilgili dönemi anlatarak, “Ben Cumhurbaşkanlığı Köşkü’nü de gördüm, Başbakanlık Köşkü’nü de gördüm 10 sene boyunca. Devletin, milletin ve dış politikadaki gerginlikleri bizzat 10 sene rahmetli babamla yaşayarak öğrendim. Türkiye’nin yaşadığı dönemi, meselelerinin ne olduğunu çok iyi biliyorum, çözümlerinin de ne olduğunu çok iyi biliyorum. Biz Türkiye’yi yönetmeye, idare etmeye talibiz. Tabii ki bunun takdiri önce Allah’ındır, sonra milletindir. Bizim siyasi anlayışımızda mevki, makam yoktur. Biz makamları, mevkileri fazlasıyla gördük Allahıma şükürler olsun” dedi.
Türkiye’de kurulan Diyanet işleri’nin devlete bağlı olduğunu ifade eden Ana Parti başkanı Ahmet Özal, “Bakanlığa bağlıydı, şu anda Başbakanlığa bağlı. Diyanet işleri gibi bir kurumun devlete bağlı olması laikliğin temel prensibine aykırıdır. Hiçbir zaman devlet din işine karışmazsa, dinin de devlet işine karışmaması gerekir. Biz modern bir Türkiye’de, modern bir dünyada yaşıyoruz zaten” dedi.
tarafımdan yapilacak siyasi hareketle kurulacak partiye zemin hazırlamıştır. (bkz: kayınço parti)
anavatan ve özal'ın ekmeğini yemek isteyen ahmet özal'ın içinde olduğu parti.
isminden kaybedecek olan parti.
bir kaç farklı gazeten okuyup, ana kelimesinin açılımına bir türlü ulaşamadığım parti.

not: bilen varsa bi söyleyebilir mi? yoksa ana kelimesi bildiğin anne manasında mı?
Logosu bu sefer Türkiye'den uçup dünyaya konan arı olan ve Ahmet Özal tarafından kurulan partidir. Seçimlerde CHP'den ayrılan Emine Ülker Tarhan'ın Anadolu partisiyle seçim ittifakı yapacaktır. CHP'nin güçlü olduğu kıyı bölgelerde Emine Ülker Tarhan'ın adayları, Anadolu'da ise babasından dolayı daha tanınan Ahmet Özal'ın adaylarının listeye konacağı söylenmektedir.