bugün

uslu bir çocuk * olunduğu takdirde vondelpark'ta rengarenk şirinleri görebileceğiniz şehir.
Aşırı iyi bir nothing but thieves şarkısı.
görsel
Bizim gibi sakin hayat tercih edenler için gezilecek ancak yasanilmayacak şehir.
bir sarhoş olarak gitmek istediğim yerlerden biri.
erasmusa gidip 6 ay kalmamla bana kendimi keşfettirmiş, bambaşka biri olarak geri dönmemi sağlamış şahane şehir. çok güzel olmasının yanısıra bir çantayla gidip 6 ay içinde bambaşka hayatlar da olabileceğini görüp kendimi buldurduğu için bende yeri çok başka olacak.

ticaret ve sanat tarihinde çok önemli yere sahiptir. ve evet, dönmek hayatımın hatasıymış.
ilk yurt dışına gittiğim başkent..
rembrandt ve van gogh gibi iki ünlü hollandalı ressamın müzesinin bulunduğu büyüleyici şehir.
ilk olarak 2006 yılında gittiğim ve uzun yıllar boyunca iş sebebiyle 50'nin üzerinde seyahat ettiğim şehir. ilk başlarda ülkemizde uzun yıllardır hasret olduğumuz özgürlük, kişisel ifade hürriyeti, temiz çevre, sakin trafik dolayısıyla herkes gibi hayran oldumsa da, sonra anladım ki Amsterdam, Hollanda değildir. Turistler için oluşturulmuş sahte bir cennet, görece özgür bir oluşum ve yabancılara tolerans gösterilen bir fanustur Amsterdam. Gerçek huzur, özgürlük ve doğal güzellikler Hollanda'nın diğer şehirlerinde daha da çoktur. Mesala Sneek, Aalsmeer, Volendam'ı gezebilen sözlük ahalisi, Amsterdam'ı unutacaktır bile.
Yıldızlar topluluğu olduğu halde pek yavan ve basit gelen bir film. Aynısını american hustle da görmüştüm.
salladim.
Yakında gidiyorum arkadaşlar inş vize verirler.
Özgürlükler şehri.
Yapılacak o kadar çok aktivite var ki insan kafayı yer.
coffee shopların hastasıyım. Sırf bunun için bile o şehre gidilir..
Konaklamanın oldukça pahalı olduğu bir şehir.

Ayrıca herkesin kafası güzel olduğundan dayak yeme olasılığım çok fazla olurdu eğer gitseydim. Google görsellerden bakıyorum.
genel olarak çok pahalı bir yer. gerçekçi bir finansal planınız yoksa zurich, milano, london, paris, venedik gibi yerlere yaklaşmayın. yaşamak için tabii. birkaç günlük turistik ziyaret üstesinden gelinebilir.
nüfusunun 12.1'i müslümanmış.

görsel
nüfusunun yüzde 12,1 'i müslüman olan avrupa şehri.
2 gün sonra gidip yeni yıla gireceğim şehir.

"Oraya gitmişken şunu yap, şuraya git" diyeceğiniz şeyler var mı? Bir plan yaptım ama "uff bu da yapılır" diyeceğim şeyleri de listeye alabilirim.
insanın bisikleti keyifle kullanabileceği gerçekten en güzel şehirlerden biri.