bugün

Aptallık kısmını bilemem ama cahil ve kültürsüz bir halkının olduğu kesindir.
buna inanıyorum bunun en büyük sebebi ekonomik imkanlardan dolayı bizim gibi beyinlerini fazla çalıştırmak zorunda kalmamaları.Yeteri kadar kaynak olduğu için bizim gibi bir kazanç elde etmek için hard mücadele etmelerine gerek kalmıyor.
fazla rahatlık da iyi değil demek ki.

obez insan da çoktur.
amerikalılar nasıl cahil ve aptalsa çıkardıkları bilim insanının, girişimcinin ve sanatçının haddi hesabı yok. çok sağlam filmleri var. markalarına girmeme bile gerek yok. kültürlerini bile dünyaya yaydılar. ingilizce zaten evrensel dil. adamlar dünyanın en büyük ekonomisine sahip. aynı zamanda orduları da dünyanın en güçlü ordusu. nasa var nasa. uzayla ilgili gelişmeleri sayelerinde öğrenebiliyoruz ya. amerika'da 6 milyon zeki insan yaşadığı da tespit edildi.

amerikalılar arasında cahil ve aptal kesim, redneck kesim. her toplumda var bu kesim. amerika'nın şu anki konumunu ve gücünü düşündüğümüzde bu önerme bayağı geçersiz kalıyor.
abd lilerin hepsi aptal ve cahil değildir. mississippi de yaşayan abd ile new england da yaşayan abd li bir değildir. tüm abd lileri "redneck" sanmak büyük bir hatadır. abd nin yöneten ve belli bir kesimde çalışan "corporate" kısmı oldukça nitelikli ve zeki insanlardan oluşur zira kendileriyle de çalışan biri olarak bunu net bir şekilde gözlemlerime dayanarak söylüyorum. genelleme yanlıştır bu nedenle.
''amerika, güdülmesi gereken ahmak bir filden başka birşey değil!''

salih mirzabeyoğlu - tilki günlüğü 2 sf: 414
Adam size butun amerikalilar aptaldir demiyor. Yuzde 95 i diyor ki, gittigim zaman benimde o tarz bir degerlendirmem oldu.
Ayrica amerikayi ayakta tutan buyuk kesimde o yuzde 5 oldugu kadar, amerikanin yurt disindan ithal ettigi zeki insanlar.
Ben amerikaya gittigimde rusyadan geldigimi soyledim, adam bana rusya nerede diye sordu. cahilligin gerisini siz hesaplayin.
amerika o kadar cahil ki senin gibi ahmakların emeğini gücünü bir güzel sömürüyor. ayrıca amerikada başkan olmasına rağmen denge denetleme var. yani o kadar aptallar ve ahmaklar ama yine de devleti kasayı kimin elin kimin cebindeyi kontrol ediyorlar başkan öyle kafasına göre iş yapamıyor bu aptallığa rağmen onlar bile bunu akıl edebilmiş. biz o zaman ahmağın da ötesine geçmişiz demek ki sığırlara bir çoban arayıp kafasına göre takılmasına izin veriyoruz.
82 niv york ..

adamlar 13,5 milyar $ ederi olan uçak gemisi yapmışlar ,8,5 $ milyar ederi olan denizaltı, onlar aptal,türk(çü) akıllı...

ingiltere-abd ve avustralya'nın anlaşması ; 368 milyar dolarlık denizaltı yapımı .

başlığı açanda sike sürülecek akıl varsa, küçük hüsamettin'e danışsın diploma verelim.
"yüzde 95'lik kısım cahil. ne yapıyor bu cahil kesim? içkiyle, esrarla ve sporla kendilerini uyuşturuyorlar."
"amerikalılar kilo veremiyorlar çünkü hem çok fazla yiyorlar (porsiyonlar çok büyük) hem de egzersiz yapmıyorlar."

bir ülke hakkında fikir üretmeden , tahlil yapmadan önce net bir karar mı versek.
ne dediğini bilmez birinin tuhaf sayıklamaları.
amerika'nın yüzde 60'ı aptaldır...

saint whatareyou
kedi uzanamadığı, ulaşamadığı, olamadığı ete pis dermiş.
Amerikalılar ağır maldır, kendi kıtalarından başka hiçbir kültürü bilmezler, haritada türkiye nerede bulunuyor diye sorsan mısırı gösterirler, mühendisleride öyledir yap dene boz zihniyeti ile çalışırlar hayvan gibi hata yaparlar, tek şansları zengin bir kıtada bulunmalarıdır, abd' nin en az ortadoğu toplamı kadar petrol rezervi vardır,daha diğer kaynakları saymıyorum bile, öylede şanslı ibneler 'dir bunlar.
Dedi Orta doğunun çiçeği burnunda delikanlısı.