bugün

Almanya'nın en tanınmış ortopedik uzmanlarından biri olan Prof. Dr Christian T'dur. alkolün etkisi ile ameliyat sırasında yığılıp yere düşmüştür.
saçmalamış ve aptallık yapmış doktordur. kendisinin umrunda olmayabilir ancak başkalarının hayatını tehlikeye atmaktadır.
sağlık sisteminin düzgün işlediği ülkelerde tekrar doktorluk yapması mümkün olmayan kişidir.
(bkz: adamın götünden kan alırlar kamil)
sözlüğe sarhoş giren yazardan malesef ki daha maldır. zira sözlükte kimsenin canıyla oynamıyorsun.

ayrıca sözlüğe sarhoş giren yazar niye mal olsun ki?
bu arada şöyle bir soru takıldı aklıma; sözlüğe giren sarhoş yazar mıdır, yoksa sözlüğe sarhoş giren yazar mıdır? arasındaki fark ne ki lan? allah allah işe bah... gardaş ganala çimmeye gidek mi?**
sarhoş değil akşamdan kalmadır, bir de üstüne sabah kahvaltı etmemiştir, o kadar kan, ayakta durmak ve dikkat gerektiren iş sonucu hafif bir fenalaşmıştır. cerrahların çoğu elleri titremesin diye ameliyattan önce alkol alır bunda büyütecek bir durum yoktur. hasta açısından tehlike arz etmez zira doktor ameliyatta tek başına değildir en az iki asistan ve hazırda bekleyen yedek cerrah bulunmaktadır.
ameliyatta fenalaşmasının sebebi "sarhoş" olması değildir, bir önceki akşam şarap içmiş ve sabah da kahvaltı yapmamış. zaten adamın kanında sadece 2,5 promil alkol tespit edilmiştir.

50 promil alkole kadar trafiğe çıkma izni verilen bir ülkede sadece medyanın pompaladığı manşete atlayarak "aman efendim böyle olmaz." diyenler elbette olabilir.

örneğin, kamu kurumunda çalışan şoförlerin veya ticari amaçla çalışan şoförlerin 1 promil dahi alkol alması yasaktır görev sırasında, doktorlarda da böyle bir uygulama vardır sanıyorsak.

diğer taraftan, doktor kendi kendisini ilgili birimlere şikayet etmiş ve cezalandırılmasını talep etmiştir.
maazallah, hastanın içinde ekipmanı unutması muhtemel doktordur.
haberi okumadım etmedim, ben sarhoş giren doktordan bahsediyorum, elin christianından shepardından bana ne? *
evet gerçekten vardır böyleleri.
hatta ülkemizdeki birçok cerrah için bu durum geçerlidir.
kimisi sadece söylentiden ibaret olsa da gerçeklik payının buunduğu vakalar da mevcuttur.
insanlık dışı.
iNSANLAR ÇEŞiT ÇEŞiT DOLAYISIYLE BU DOKTORA GÖRE NORMAL BiR ŞEYDiR BELKi AMELiYATA SARHOŞ GiRMESi. SALLANA SALLANA GELEN DOKTORDAN KAÇIP AMELiYATTAN VAZGECEN iNSANLAR GÖRMÜŞ BiRiSi OLARAK ÇOK ŞAŞIRTICI OLMAYAN BiR OLAYDIR.
özellikte tıb bayramanından sonraki sabah ameliyatı varsa su içmeden girmelidir. bunun nesine eksi oy veriyorsun be ibine.
ukrayna'da alkolmetre cihazına üflemeyen doktorlara ameliyathaneye giriş, pilotlara ise uçağa biniş izni verilmez.

- can emanet ediliyor ki tüm dünyada uygulanabilir.