1. ?.
  en verimli toprak cesitlerinden birisiymis, akarsular araciligiyla ordan oraya gidip gidip gelirler. gocebe toprak cesidi. ama aluvyon ne demek? aluvyon...sesli soyleyince komik geliyor.
  1 ... laz pacino
 2. 1.
  Akarsular tarafından taşınan kil, kum, çakıl gibi kütle parçalarının suyun akış hızının azalması sonucu elverişli yerlere birikmesiyle meydana gelen tortular..
  2 ... akardia
 3. 2.
  akarsuların taşıdığı ve uygun durumda biriktirdiği topraklardır.
  (bkz: taşınmış topraklar)grubuna girer. akarsuların geçtiği arazi üzerinden çeşitli şekillerde kopardığı malzemelerin eğimin azalması, akış hızının azalması ya da taşıdığı yük miktarının azalması bünyesindeki malzemeyi biriktirmesine yol açar. bu şekilde oluşmuş topraklardır. bu topraklar bir dağ eteğinde birikebileceği gibi, dağ içlerinde ve sıklıkla deniz kıyılarında da görülür. (bkz: çukurova), (bkz: bafra ovası), (bkz: çarşamba ovası)
  alüvyon tprakları ile oluşmuş topraklar genellikle verimlidir. verimliliğin sebebi ise, akarsuların bu mlzemeleri çok çeşitli mineral yapısına sahip alanlardan koparıp biraraya getirmesidir bu da verimliliği artırır.
  2 ... bachus80
 4. 3.
  doğrusu için

  (bkz: alüvyal)
  1 ... suicidal imbecile