bugün

çeşitlilik.
(bkz: rekabet)
(bkz: uludağ sözlük nesil savaşları)
(bkz: hit)
(bkz: entry)
binlerce dedirtenli başlık.
(bkz: güzel olan her şey)
yazar kalitesi sevimlilik masumluk daha sayamadığım bir ton güzel şey.
etrafta bıcır bıcır dolaşan, neşe saçan genç beyinler.
o beyinlere doğru olanları yerleştirmek önceki nesillerin elinde.
-e halimiz.
böylelikle bir zamanlar kalit olan uludağ sözlük, kalite ile tanıştı... *
altıncı nesil, son nesildir, acemidir, yazdıklarına özen göstermesi gerekir ama yazdıklarından dolayı ezilmemelidir, onlara* karşı yapıcı eleştirilerde bulunulmalıdır. * *
kaybettirdiklerinden bir gıdım fazla.
sozluge bir suru baslik ve entry kazandirmislardir. onun disinda kucuk gorulmelerinden mutevellit, hirslanip ortaya yeni seyler cikarmak ve cesaretin ornekleri olmuslardir. aferindir. opuyorum burdan bircogunu.
(bkz: A fatal MySQL error occured)
(bkz: author)

nasıl atlanmış.
(bkz: altıncı nesil üzerinden prim yapmaya çalışmak)
kendinin de bir zamanlar öğrenci sıralarında oturduğunu unutan vahşi öğretmen.
birkaç nesil sonra şuanda ki yazarlardan herhangi birinin açacağı konu başlığı. gereksiz mi ne?
bir adet cool adam.

(bkz: cool adam ı şahin k yla basmak)

(bkz: cool adam ın altın kaplama yemleri)

(bkz: azizim deyince havalı olduğunu sanmak)

(bkz: orijinal yerine orjinal diyen kültürsüz)
önemli olanın kaçıncı nesil olduğu değil getirdiklerini görmekte yarar vardır kanımca. yaş sınırı ile alındı sanki bu altıncı nesil be arkadaş. o kadar meraklısı var madem şu meşhur altıncı nesil için bir anket yapılır ve yaşları, eğitim düzeyleri falan öğrenilir. bakalım önceki beş nesilde girmiş olan yazar abilerimizden!, ablalarımızdan! ne eksikleri varmış bu meşhur altıncı nesilin.

mübarek tertip tertip asker alıyorlar sanki gözüne yandığımın sözlüğüne.

tanım: diğer beş nesilin kaybettirdiklerini kazandırmıştır kanımca.
Önemli olan nesil değil, neslin işlevi
(bkz: önemli olan boyu değil işlevi)
(bkz: anket)

(bkz: altıncı neslin önlenemez anket hastalığı)
yaş ortalamasının düşmesi, nüfus patlaması, başka da bir şey kazandırdıklarını görmedim.

altıncı neslim ve bir sorunum yok neslimle. ama gerçekleri de görmezden gelmeyeceğim.
(bkz: bi düşüneyim)
(bkz: paha biçilemez)
6. nesil bir yazar olarak, yazarlığı kabul etmediğim ancak bu tür bir ayrıma da hayretlerle gark olduğum bir durumdur.

hele ki nesiller arasından bahsederken abimiz,abilerimiz ablamız ablalarımız gibi yaş, eğitim düzeyi gibi yüzeysel hatta yobaz, faşist, ateist, narsist, komünist gibi sıfatlarında kullanılmasını hayretler içinde izlemekteyim. merak ediyorum ana rahminden çıktığından beri burada yazarlık yapan bir arkadaşımız var mı? varsa gördüğüm en büyük yalancıdır kendileri itibar etmeyiniz. haa yok ben erken geldim 3. 4. nesilim herşeyi bilirim, muhteşemim asarım keserim diyorsanız. ego sorunlarınız var bir danışmanla bunu aşmayı deneyin derim. ha yok nesil farketmez yazılanı okurum. okuduğumu anlarım anladığıma da yazarım diyorsanız sizi tebrik eder zevkle takip ettiğimi bildiririm.

6. nesil(!) bir yazar olarak; (ki hakkımı yediler aslında 4. nesil olmalıydım sıralamayı kaydırmışlar) burada bir şey kazanma veya kazandırma telaşı olmaksızın bir şeyleri paylaşma ihtiyacımı tatmin ediyorum.
(bkz: kuru kalabalık)
nesil ayrımcılığının saçma olduğunu düşünen benim gibiler için, altıncı neslin kazandırdıkları haftanın en beğenilenleri listesinde rahatlıkla görülebilir. güzel entryler var bu hafta söz konusu listede. bu demek oluyor ki aralarında çok iyi yazarlar var.
sonuç: sözlüğe iyi yazarlar kazandırmıştır.