bugün

nadir olması istenen durumdur.
uzun yazınca okumuyorsunuz arkadaş. *
(bkz: uludağ sözlük yazarlığı) *
4. neslin bazılarının hala entry başlık uyumundan bihaber olması gibi bişey olsa gerek. eylem ne lan? gitmiş mi o başlığa?
(bkz: şikayetim var altıncı nesil bana üçten fazla kaydı)
(bkz: 3 satırdan fazla okuyunca kafası karışan yazar)
"Bu başlığı açana 6. nesiller gece tenhada kıstırıp ya da samanlığın seyrinde birşey mi yaptı acaba?" diye sormadan edemediğim, buram buram kompleks kokan cümle.
az ve öz'ün ne anlama geldiğini bilmeyen birisi tarafından söylenmesi beklenen cümledir. zira "aha 6.nesil, vurun lan kahpeye!" demek faşistlik değildir de nedir? genellemeninde bir adabı var sonuçta.

"aga metal müzik kuru gürültü"
üzgünüm arkadaşım, sen asla bir fade to black yaşayamayacaksın.
"ne lan bu yaştan sonra çizgi dizi mi seyredicem bide?"
üzgünüm, sende asla avatar: the last airbender'i yaşayamayacaksın.
"6.nesil koy göte maldır bu"
senin için de üzgünüm, miladın 2009 ile sona ermiş arkadaşım. yeni yıllar, yeni insanlar demek, yeni insanlar ise yeni fikirler demektir. kendi zamanında sıkışıp kalmış, kendini zamanla birlikte yenileyememiş bir insan düşünün. kuşak çatışmasıdır bu. ki zaten yetişmekte olan bir bireyin aile fertleriyle yaşadığı en büyük problemdir kendisi.

insan!
"ne bu şimdi? ünlem falan koyulmuş ne iş?" diyeceksiniz, haklısınızda. farkettim ki; insan olduğumuz* unutuluyor. fabrikalarda üretilmiyoruz sonuçta.

"1.nesil bi klasik, 4.nesil daha sağlam, pratik, 5.nesil iyiydi de işlemcisi vasattı. 6.neslin üretimi hata zaten..."

şöyle bir baktım da, bunu diyen bunları da demiş;
(bkz: 90 sonrası doğanlar siyaset konuşmasın kampanyası)
(bkz: seri altıncı nesil entrysi okuyarak intihar etmek)
(bkz: altıncı neslin entrylerini okuyan mazoşist)

tamam insanlar şanıyla övünür, şöhretiyle övünür. bilemedin çevresiyle övünür. ama yaşıyla veya bir internet sitesine erken kaydoluşuyla* övünen insanda pek garip geliyor açıkçası.
işi bilen bir nesil olduklarının kanıtı.
(bkz: uçurulan yazarın entrylerinin silinmemesi)
(bkz: less is more) diyerek farkli bir bakis acisi getirmek istedigim olay.*
e bu 3 satırdan fazla yazılan entryleri kim eksiliyor, kim artılıyor o zaman lan? lan yoksa?

(bkz: uludağsözlük cini)
(bkz: seri eksi oy veren cin)
(bkz: seri artı oy veren cin)

(bkz: kimlerlerle muhatap oluyoruz ya tengri)
(bkz: iş bu entry üç satırdan fazladır)*
-13*lerde olan dördüncü nesil bir çaylağın açtığı ciddiye alınmaması gereken bir başlıktır. netekim arkadaş incelendiğinde kimsenin ciddiye almadığı gözlenmiştir. bazı ansiklopedik araştırmalar neticesinde bunun gibi arkadaşlar mevlaya havale edilmiş olduğu da gözlenmiştir.
laf kalabalığı yapmak istemeyen nesildir. anlatmak istediğini uzatmadan kısa, öz ve yormadan anlatmak ister. bilir ki uzun entryler okunmuyor hiç kasmaz kendini.
Nerde çokluk orda bokluk felsefesinin getiresi olsa gerek ki 6. nesil olan yazarlarımızın 3 satırdan daha fazla entry girmeyi tercih etmemesidir. Zira kısacık özlü bir sözle yada bakınızla sayfalar dolusu şey anlatılabilir. Amaç uzun uzun uzun değil amaç özlü özlü özlü olmaktır

(bkz: anammm 3 satır yazdım)
nesilin az öz yazıp, yazılması gerekeni yazması durumudur.

(bkz: hanım koş kıçımın yazarı tespitini tescilledi)
çok yazmak uğruna boşlukta gezinen kelimeleri arka arkaya sıralayan birer bluevelve mi olsunlar. * * *
kitap okuma aliskanligi olmadigi muhtemel zatlarin ortaya attigi bir görüs.aslen uzunca yazilari her nesilden yazar yaziyor, neden 6.nesil hedef kitle secilmis anlamak zordur.

yazi aslen düsünceleri yaziya aktarmak amacli yazilir, insanin düsüncelerini hangi uzunlukta yaziya aktaracagina kendisi karar verir."6.nesil yazarlari" diye genellemeler de yapilamaz.

ben kendi adima konusayim, 6. nesil yazariyim, uzun yazilar yazarak anlatmak istedigim seyi her boyutuyla aktarmayi seviyorum. okumayan okumasin, ama bana "yazma" diyemez kimse. sen okumuyorsun diye, inan ki karalar baglamam oturup aglamam. sonuna kadar okuyan sahis sayisi bes kisi bile olsa, o bes kisi bana yeter. biz tv kanallari gibi "rating" pesinde kosmuyoruz.
uzunluğunun değil, işlevinin önemli olduğu hatırlatılmalıdır.
yeni gelenlerin neden komplekse sebep olduğunun anlaşılamadığı,ayrıca kapasiteyi de yansıtmadığı sadece zaman farkı olabilceğinin hatrlatılması gerekir bu "erken kayıt olan kişiler"e burdaki nesli gerçek hayattaki nesillerle bir tutan, önce doğan havası yaratan internet bağımlılarıdır bence böyle düşünenler bu ne ya oldu olcak 5.ler 4.lerin 6.lar 5.cilerin çocuğu diyelim!!saçmalık. çok komiksiniz ayrıca
not:ne kadar edepsizim hem 6.nesilim hem de 3 satırı aştım asmak lazım kesmek lazım beni
nerde bu kırk haramiler??
(bkz: 6 nesil pis kodum diyor)
bazılarının
üç
satırdan
fazla
yazdığı
görülmüştür. * *
6.nesil daha uzağa işer...
6. nesile dışkı* atılmasının tek sebebi aralarından celebrity çıkmamış olmasıdır. ünlü tabir ettiğimiz yazar grubundan olanlar değil üç satır üç kelime dahi yazsalar müritleri tarafından en beğenilenin ilk beşine sokulurlar. Kimse de demez adama bak yazmış geçmiş peh peh.
mühim olanın
''çok satır
yazmak'' olduğunu
düşünen yazar
haykırışı.
(bkz: baştan deseydin be gülüm)