1. 1.
  varligi spekulatif evrenler. gercek olabilmesi icin onu gozlemlemen gerek. bir seyi gozlemlemek icin onunla evrende bilgiyi tasiyan tasiyici kuvvetler vasitasi ile etkilesime girmelisin. gozlem bu yuzden bilimde teyit icin cok onemlidir. yoksa her yer yasalarla degil yanlıslanabilir teorilerle dolu olur. bu alternatif evren konusu da simdilik yanlıslanabilir oldugu icin bir teoridir. dolayli yollarla da olsa var olabilecegi dusunulur. buna en guzel ornek sudur:

  kutlecekim kuvveti. bu kuvvet oyle bir kuvvettir ki çok uzak mesafelerde etkili olsa da asiri zayif bir kuvvettir. dunya cok uzaktaki ay'i yorunge'de tutarken uzerindeki kucuk bir tas parcasini kaldiran insana karsi gelemez. bu zayifliginin sebebi olarak ise alternatif evrenler one surulur. yani bu kuvvetin tamami bu boyuta ait degil demektir bu. elektrik kacagi gibi dusunebilirsin bunu. seni oldurmesi gereken elektrik sadece biraz carpiyor cunku tum enerjisini sergilemiyor. enerjinin geri kalani baska bir boyuta sizmis. bu da bu kuvvetin diger kuvvetlerden ayrilan temel ozelligi olarak dusunulebilir. bunlar birer hipotez tabii en basta da dedigim gibi. belki daha makul bir aciklamasi vardir. kolaya kacip sucluyu alternatif evren olarak gormek cok kolay zira ama tatmin edici degil.
  2 ... p r o s p e r o
 2. 2.
  Hafizam beni yaniltmiyorsa cift yarık deneyinin kopenhag yorumunun sonucu olarak ortaya atılan evren teorisi.

  Her olasılığın mümkün olduğu sonsuz sayıda evreni öngören spekülasyon. Tabii matematiksel zemini var.bos atmıyorlar.

  Teori gerçekse, gecenin bu saatinde bir başka ben, bu entrynin aynısını girip entry sonuna nokta değil de ünlem işareti koyuyor.

  Hayat çok enteresan.
  2 -1 ... bay friedman
 3. 3.
  Alternatif bir evrende Yunan galip gelip babamızın adı yorgo olabilirdi.
  3 ... uzay muhtari
 4. 4.
  Bu evreni çözdük pareleli kaldı. Bırakın boş işleri.
  2 ... sualci
 5. 5.
  Yaşadığıma inanıyorum zaten. Frekansları, yayınları kesin başka bir evrenden alıyor aygıtlarım. Bu kesin. izleyip, okuduklarımla, yaşadıklarım tam zıt haldeler çünkü. ikna olmuş haldeyim, kesin var alternatif evrenler.
  1 ... huzursuz adam