bugün

Evet bir yakınımın söylediğine göre almanya da en son 30 yıl önce elektrik gitmiş. Bir daha da kesilmemiş..
edisona tam bağlılığın ve saygının ifadesidir.
elektrik kablolarının yerin altından geçmesi neticesidir.
Almanya'nın Türkiye'den farkını gösterir.
(bkz: seçim de mi olmamış)
alamanya da da elektrik kesilir, bir fırtına olur ağaç neyim telleri koparır arızadan kaynaklı elektrik kesilir ama almanya da yetersiz elektrik arzından kesintiler olmayabilir(nükleer) ya da sağlam ve gelişmiş şebekenin bir sonucu olarak arıza-bakım gibi durumlarda abonelere sıkıntı yaşatılmaz gibi diyebiliriz.
hiçbir kul yapısı sorunzuz değildir, amerikada 14 Ağustos 2003 tarihinde ciddi bir elektrik kesintisi yaşanmıştı.

30 yıl aradan sonra artık alamanya da elektrikler kesilmeye başlamıştır.

http://www.mynet.com/habe...-turk-hasta-oldu-619468-1

http://enerjienstitusu.co...in-sikligindan-sikayetci/

şunu belirtelimki, almanya da elektrik dağıtım sektöründe iş kazası yok denecek seviyede olduğunu biliyoruz.
nasıl ya dedirten saçma şey.
almanya! o kadar teknoloji, sanayi, otomobil, bosch ve benzeri gelişmişliği ile hala elektrik mi kullanıyormuş?! inanamam! onlar bizden çok öte. elektrik bizim gibi geri kalmış toplumları aydınlatır sadece. öyle değil mi?
elektrik kesilmesi illa bir arıza sebebi ile olmaz. manevra yapmak, tesisleri bakıma almak vs gibi sebeblerden kesilebilir. yahut insan dühulü olmadan yıldırım, aşırı rüzgar, ağaç devrilmesi vs sebeblerden kesilebilir. bu kesintiler kötü altyapı işareti değildir. türkiyenin elektrik şebekesi avrupa elektrik sistemine enterkonnekte çalışmaktadır. herhangi bir çökme vs olmaması stabil bir enerji olduğunu gösterir. hasılı ülkemizin elektrik altyapı şebekesi gayet iyidir. almanlarınkine öğkünecek bir durum yok.
ne yani bu iyi bir şey mi?

elektrik bu, gidecek tabi ki. arada bir gitmeli, hükümet tasarruf etmek için arada bir elektrikleri kesmeli.

allah bilir seçimlerde oylar sayılırken bile gitmiyordur elektrikler almanya'da.
o zaman hayatın tadı nasıl çıkıyor ki?
monoton bir yaşam, her şey kuralına uygun ve olması gerektiği gibi.

bırakın yahu, öyle ülkede yaşanır mı amk?
ne yani trafo'ya kediler bile mi girmiyormuş ?
Kar da kıyamette de mi gitmeyecek yemişler bizi...
Yalandır. Bir kez kesildi 3-4 sene önce o da 1 dakika sürdü. Onun dışında kendimi bildim bileli elektriğin kesildiğini görmedim.
en azından her yağmur yağdığında bizde olduğu gibi kesilmiyordur.
işte bunlar hep nükler santral canısı.
yalandır.

almanya'da yaşıyorum ve dün elektriklerimiz kesildi.

(bkz: kimi sikiyonuz ibneler)

(bkz: almanya yı bir bok zannetmek)
hatta özel bir durum yoksa suda kesilmez. ama almanyada yaşayan almancılar hakaret etmeyi asla kesmez. gavura sürekli hakaret ederler utanmadan!! bunca yıldır hakaret etmeyi kendilerine ilke edininenler almanyayı bir bok zannetmeyenler geride dönmez .
olay mahallinden bilgiler gelmeye başladı...
(bkz: göte giren başlıklar)
bugün türkiye' de ki genel elektrik kesintisinden sonra ibretlik bir alman işi.
Nazarınız değecek oradada 2 güne kalmaz keser .