bugün

O değil de almanca bilen varsa bana ders verebilir mi? Boş verin tarihini hepimiz az çok okuduk.
2 dünya savaşını çıkartan ülke olarak silinmemiş göçmenler mi silecek almanları dünya sahnesinden?

adamlar 2 kez ülkesel yıkım ve göçle silinmemiş siz hala hayal kurun. BM güvenlik konseyi 4 üyeden oluşur, ama 5. "geçici daimi" üyesi almanlardır o konseyin.

almanya da madenlerden 1 gr altın çıkmaz ama dünya atın rezervini deutsche bank yönetir,
alman ordusu sınırlıdır ama dünyanın her yerine silah teknolojisi satarlar,
küresel güçler adamları 50 sene 2 ye bölmüş ama adamlar halen o küresel güçleri yönlendirecek ekonomik güce sahipler,
dünyada, ingilizlerle birlikte mühendislik anlamında parmakla gösterilecek seviyedeler,

bu şartlarda kim silecekmiş almanları çok merak ettim tarih sahnesinden.

adamlar dünyanın en çalışkan ve akıllı 3 milletinden biri. biz önce bir kendimize bakalım da sonra onları sileriz.
biraz daha yazayım;

hukuki anlamda "berlin de hakimler var" gibi anayasal anlamda vatandaşının hakkını 17. yy dan itibaren koruyan bir milletten bahsediyoruz.

kaldı ki ticaret kanunumuz almanlardan alınmadır....dünyanın en iyi hukuk sistemlerinden birine sahiptir bu adamlar...

"hamburg okulu" deniz ticaret hukuku anlamında harvard universitesinde hukuk faklültesinde ders olarak okutulur...

biz king s college of london da okurken bile ingilizler, sistemde hamburg okuluna atıf yaparlardı nizami düzeninden dolayı.

adamlar yaptıları her işi 10/10 yapıyorlar, saygı duymamız ve örnek almamız gerekir.
avrupa'da bu riski yaşayan devletin almanya değil, isveç olduğunu düşünüyorum.
bir kere almanya'nın yerli nüfusu da kalabalık, dilediği kadar göç alsın.

isveç gibi 10 milyon nüfusu yok.
tüm dünyaya iki defa kafa tutup yenilmelerine rağmen öyle yada böyle ayağa kalkmaları mayalarının sağlam olduğunu gösterir.
Bir ülkenin taksicisi ne milletten ise o ülke oraya aittir. Almanlar öyle de ingilizler fransızlar türkler hatta amerikanlar öyle değil mi sanki. Almanya Türkiye kırmançi ye teslim ingiliz hindu pakiye teslim başbakan bile hint Fransa afrika nın bilumum yamyamına teslim milli takımında Fransız yok Amerika latino lara nigga ya teslim. Ordusunda adı ez ile bitmeyen asker yok. Ki o Latino lar nigga ları bile usandırmış artık.
Neyse kendi aralarında Necmettin erbakanın dediği gibi gulu gulu dansı yaparlar bundan sonra.
Disiplinli ve çalışkan her millet gibi Almanların da tarihte zaten sağlam olan yerlerini yakın zamanda kaybedeceklerini düşünmüyorum.
derdi sana mı düştü ?
bizim ülkemiz suri-afgan ve bilimum afrikalıların işgalindeyken yok efendim almanlar tarih sahnesinden silinecekmiş diye saçmalamanın ne alemi var ?
memleketin bütün kaleleri zapt edilmiş, bütün tersanelerine girilmişken, senin çocuğun büyüdüğünde namusuyla ekmeğini kazanacağı bir iş bulabilecek mi ? sen ona yan !..
Adamlar kendi ırkları için başta yahudiler avrupanın anasını ziktiler!

Köle gibi göçmenleri çalıştırıp çocuk yapan her aileye ücretsiz yıllık dese görürsünüz!

Tüm göçmenler o götünü devirip yatacak almanlara çalışır.

Fazla şey etmeyin yani.