1. 1.
  helal bitcoin olarakta tanımlanabilen, müslüman kardeşliğine finansal destek amacıyla geliştirilen bitcoin alternatifi.

  http://sosyalmedya.co/allahcoin/
  1 ... capulcuvedat
 2. 2.
  allah kuruşu.
  1 -1 ... agacacikan keci
 3. 3.
  altın, gümüş gibi değerli madenlerdir.

  allah, insanların alışverişte kullanabilmeleri için değerli madenleri yaratmış. insanlar değerli madenleri kullanırken miktar konusunda büyük bir karmaşa olduğundan dolayı madeni paralar ortaya çıkmış. önce bu çok güzel bir icatmış! ancak zamanla, bu paraların giderek küçüldüğünü farketmiş. bazı düzenbazlar, değerli maden ile basılan madeni paranın kenarlarını törpüleyerek bir kısmını çalıyorlarmış. her gün yüzlerce altın eline geçip giden bir tüccarı düşünsenize! satıştan para kazanmasına gerek bile yok. törpü yeterli.

  Her neyse. bu ilk kez enflasyon kavramını ortaya çıkarmış. devletin hırsızlığın önüne geçmek için bir çözüm bulması gerekiyormuş. onlarda piyasadaki tüm değerli madeni toplayıp merkez bankasını kurmuşlar. merkez bankası, kağıt para basıp (devletin parası), bunun sabit madeni karşılığını kendi kasasında bulunduran banka olarak ortaya çıkmış. bu şekilde, hırsızlar artık kağıdın kenarını törpüleyemiyorlarmış.

  aslında ticaret için güzel bir sistem olduğundan dolayı tüm dünyaya yayılmış. sonra ülkelerden birinde kriz patlayınca, çok akıllının birinin aklına karşılıksız para basarak piyasanın durumunu düzeltmek gelmiş. ve piyasanın durumu düzelmişte. sonra merkez bankaları ellerindeki bu gücü kullanarak her krizde para basmışlar. tabi bu para basma durumu giderek paranın değerini yitirmesine neden olmuş. bizim gibi cebinde biraz para olanların cebindeki para değer kaybetmeye başlamış. aldığımız maaşlar değer kaybetmeye başlamış. bakınız yine ortaya çıktı enflasyon.

  bunun çözümü olarak kendine satoshi nakamoto adını veren bir (veya bir grup) kişi bitcoin'i duyurdu (bireylerin parası). değerli madenlerin dijital hali ve yapısal taklidi olarak ortaya çıkan bitcoin, kazılarak oluşturuluyor (aynı altın madenciliği gibi, bitcoin madenciliği yapılıyor, yalnızca dijital olarak) ve yalnızca belli bir miktar kazılabilir (aynı altın gibi, dünya üzerinde olabilecek maksimum bir miktar var). buda aslında sorunun temeline inilip, miktarı belli, kenarları devletler dahil hiç kimse tarafından törpülenemeyen bir para birimi ortaya çıkartıyor.

  (bkz: #43248840)

  edit: sormak istediğiniz soruları özel mesaj ile gönderirseniz cevap verebilirim.
  ... gatha
 4. 4.
  sevap diyoruz biz ona, yaşarken biriktir ki diğer tarafta ödeme yaparken sıkıntı olmasın. ne yani bu hayatın bir bedeli olmayacağını mı sanıyorsun?
  1 ... mecburistikamet