akıbetimi sorardım heralde. ya da ben artık istemiyom allam. hala tutuyosun derdim.
bi sigaran var mı derdim. sigaram bitti moraller bozuk.
Neden bu kadar acı var? Bitse de gitsek!
neden ben.
ben burada ağlarken, o neden gülüyor?
ilk girdigim entrye alternatif olsun istedim.

neden sen?
neden, nicin tarzi sorular sormazdim.
Bizleri yarattın, peki ya sonrasında kıyamet niye?
Neden bir soruyla sınırlayalım ki? Zaten istediğiniz zaman kalbinizden geçeni sorabiliriz.Maddesel bir cevabı her zaman alamasak da istediğimizi sorma özgürlüğümüz her zaman var.Allah'a yöneltilen her şeye bir cevap alınır.zaten kur'an'da da bu ifade vardır.şurayı kaçırmamak lazım ki "cevap" verilir deniyor kabul edilir yada maddesel bir dönüşün olduğu söylenmiyor.
"Naber lan yarr...?" Olurdu heralde.
Kaldıramayacağın kadar büyük bir kaya yaratabilir misin ?
Beni yarattın sonra başka başka şeyler yarattın sonra o başka başka şeyleri bana sevdirdin sonra hasret bıraktın, ulaşılmaz kıldın.
Neden?
insanları yaratıp birbirlerine acı çektirmesine ortam hazırlıyorsun sonra da o insanlara acı çektirenlere cehennemde acı çektireceğini söylüyorsun.

peki ama neden?

sms olarak atarsan sevinirim.
ya bi bitmediniz amk. hem felsefeyi anlamamışsınız hem de daha önce 500 kere sorulup 400 kere cevaplanmış soruları sormuşsunuz.

lafa gelince akılcısınız da çok fena entry sıçıyorsunuz söyleyeyim.

tanım: cahillerin doluştuğu başlık.
şeytanla yaşadığın hadiseden sonra dünyaya tecavüz, pedofili, cinayeti serpmek gerçekten adeletlimiydi?
Allah'a sınırsız soru hakkımız var da.. önemli olan cevabı anlayabilmek.
milyonların merak ettiği ama kimsenin emin olamadığı soru.

(bkz: uzaylılar var mı)
madem bu hayat bir sınav ben ne zaman sınav başvurusu yaptım?
Burası kastı, Whatsapp var mı?
Soruları o soracak siz cevaplara hazırlanın.
bizi yarattın diye sana tapınmaya mecbur muyuz?
Sabrının miktarını sorardim? Ona inanmayanlar varken.Insanlar bu kadar kotuyken bir saniye bile dunyanin olmamasi gerekirdi.
70 lik rakı kapta şöyle gel, konuşup halledecez o konuyu.
bu sene büyük ikramiyenin çıkacağı numara ve bulunduğu bayi.
Ölmekten korkmamak nasıl bir duygu?