bugün

zorlanmış olması mı ? Bu allah inancına ters değil mi ? O ol diyince olmuyor mu herşey. Sadece ol diyerek yapabildiği halde zorlanması niye ?

inanmayın böyle şeylere.
adem , havva gelin bir el atın.

-geldik usta.
(bkz: oradaydım)
-usta yine yamuk oldu o?
+sus lan çok biliyosan gel sen yap.
-tamam hoca kızma da geçen adriana'nınkini kaymak gibi yapıyordun?

<cevab veremedi>.
ozaman ilk çalışmaları karadenizliler üstünde yapmış olmalıdır. * *
Allah'ın evreni yaratırken zorlanmayıp, bir insan burnunu yaratırken zorlanmış olması durumudur, mantığa sığmayan saçmalıktır.
bok benim burnumda değil, allah yanlış yapmış diye düşünen insanın düşüncesi. yalan tabi doğal olaraktan. bir nevi iğneyi kendine çuvaldızı başkasına batırma olayı. acısını içinde yaşayamama dışarıya vurup haykırma durumu.

allah burnu yaparken zorlandıysa da sonra estetik cerrahları yaparak bu hatasını telafı etmiş. haydi devam.
olayın aslının zorlanmak olmadığı durumdur bu. şöyle ki:

tüm insan vücudu yaratıldıktan sonra en son burna şekil verilmiş, herkese en uygun en güzel en yakışanı nasip görülmüştür.

inanca ters bir durum yok yani. kıymetini bilin. burnunuzun.ya da beyninizin. siz karar verin.
düşünmeyen müslümanlar arasında çok konuşulan batıl inanış. kendisi saçmalıktır. böyle bir şey söyleyen bir müslüman, açık bir şekilde gerizekalıdır. hatta bu konuyla ilgili en meşhur replik; "oğolum adamın burnuyla dalga geçme, burunla dalga geçmek büyük günah. allah onu bilmemkaç günde özenerek yapmış." repliğidir. bu "bir allah'ın bir günde yaptığı işi iki allah yarım günde yapar." demek gibi bir şey. saçmalamayalım yavrucuğum.
(bkz: seni bilmem benimkisini özenerek yaratmış)
- hocam şu kısmı biraz daha mı yontsak.
+ la bi sus. konsantre olamadım senin yüzünden.
- ama bence şu şekil daha iyi gider bu herife.
+ atın şunu cehenneme! bi susmadı aptal mahlukat.
(bkz: kun fe yekun)
bu kadar ince bir iş sona bırakılırsa başa gelmesi doğal olan hadise. önce zor olandan başlamak lazım.
(bkz: üretim hatası deyip yeni burun istemek)
plastik cerrahlar hiç zorlanmıyor ama.
yanlıştır.ne yani lazlar kobay olarak mı kullanıldı?
yaratıcıya güya hakaret etme zırvalaması. koskoca evreni, geceyi gündüzü, kahverengi topraktan rengarenk çiçeği vs yarattı da iş burna gelince zorlandı öyle mi?
(bkz: günah level i)
Sanmıyorum.

O her şeye gücü yetendir.
Sanıyorum...

Sıra bana geldiğinde acil dua mı geldi melek mi seslendi nedir...

- neyse bunu siktir et, deyip benimkini yarım bırakmış tam düzleyip son ayarları verecekken.