bugün

(bkz: Somut tanri aramak)
haklı bir önerme. tanrı olsaydı ve merhametli bir yaratıcı olsaydı bu kadar kötülüğün dünyada var olmasına izin verir miydi ? 7 yaşındaki çocuk tecavüze uğruyor 8 aylık bebek tecavüze uğruyor insanlar açlıktan susuzluktan ölüyor sen bu durumda gelip merhametli bir tanrı var dersen kusura bakma ben sana aptalsın ifadesiyle bakarım.
kendi iddia ettiği şeye kendi yazdığı şeyden örnek verip kendince bir şeyleri kanıtladığını sanan şakirtleri de göstermiştir.

kuran kusursuzdur, nerde yazıyor kuranda o halde bu onun kusursuzluğunu kanıtlar.

hadi ya, bende bir yere bu yazı kutsaldır bu kusur barındırmaz yazayım, sonra size bunun kusursuz olduğunu yazdığım yazıyı göstererek kanıtlayayım.

bu kafa güzel bunu sevdim.
bu yazi sayesinde allah'in gercekten olmadigina inandim! atayiz olmak icin nereye basvuruyoruz?
bu kafadaki beyinsiz ve potansiyel cehennem ahalisine ayetlerle cevap vermek istiyorum. çünkü ayetler en güzel cevabı veriyor.

"Allah onların kalplerini ve kulaklarını mühürlemiştir. Gözleri üzerinde de bir perde vardır. Onlar için büyük bir azap vardır." Bakara suresi 7. ayet.

"inkar edenlere dünya hayatı süslü gösterildi. Onlar iman edenlerle alay etmektedirler. Allah'a karşı gelmekten sakınanlar ise, kıyamet günü bunların üstündedir. Allah dilediğine hesapsız rızık verir." Bakara suresi 212. ayet.

"Şüphesiz ayetlerimizi inkar edenleri biz ateşe atacağız. Derileri yanıp döküldükçe, azabı tatmaları için onların derilerini yenileyeceğiz. Şüphesiz, Allah mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir." Nisa suresi 56. ayet.

"Şüphesiz, yeryüzünde yürüyen canlıların Allah katında en kötüsü, akıllarını kullanmayan (gerçeği görmeyen) sağırlar, dilsizlerdir.
Allah onlarda bir hayır (hakka yöneliş) olduğunu bilseydi, elbette onlara işittirirdi. Onlara işittirseydi dahi mutlaka yine yüz çevirerek dönüp giderlerdi." enfal suresi 22-23. ayetler.

"-Şüphesiz, haklarında Rabbinin sözü (hükmü) gerçekleşmiş olanlar kendilerine bütün mucizeler gelse bile, elem dolu azabı görünceye kadar inanmazlar." Yunus suresi 96-97 ayetler.

"Allah'ın izni olmadıkça, hiçbir kimse iman edemez. Allah, azabı akıllarını (güzelce) kullanmayanlara verir." Yunus suresi 100. ayet.

http://kuran.diyanet.gov.tr/Kuran.aspx

yani aklı olmayanlar, aklını kullanmayanlar iman edemez.
Kur'anın zinayı, alkolü, hırsızlığı, cinayeti yasaklaması zoruna gidiyo bazı arkadaşların. Namaz bende kılmıyorum ama inkar farklı bi boyut yapmayın arkadaşlar lütfen.
Allah ın varlığına inanlara saygısızlık yapmadığın sürece sıkıntı yok genç.
okurken "çok ucuza gitmişsin be abi" dedirten yazar beyanatı. birde gel bana anlat bakayım.
(bkz: tebliğ yapma keyfi)
allah'ın var olup olmadığını bilemem ama ''aileni birine emanet etmek'' kadar güven veren başka bir değer yok... hele uzaktaysan... ve üstelik önün arkan pus içindeyse...
müslümanları üzen gerçek.
bu, kolay gibi görünen ancak kimsenin işin içinden çıkamayacağı bir tartışmadır. ateistler, teistler, deistler vb. görüşlerini sunsa hiçbiri diğerlerini kabul etmez. ben teistim, allah'a inanıyorum çünkü -basit bir örnekle- göğüs kafesinin organları koruma görevinin rastlantı sonucu olmadığını düşünüyorum ve bundan daha çok karmaşık ve mükemmel duran birçok şey. ateist de derse ki "afrika'dakiler neden bu kadar yokluk çekiyor?", ona da ben bir şey diyemem ancak bu, tanrı'nın var ya da yok olduğunu gösteren bir durum mudur; bilemiyorum. benim örneğime de bir başkası böyle bakabilir.
bazılarının sırf kuran da ibnelik yasak diye kurana iftira atmasıdır. allah vardır ve herkes yaptıklarının bedelini ödeyecek.
(bkz: soğukta kalınca üşüten penguen)
allah ın olmadığını anlatan yazarımsı beyanatı. itina ile ayar verilir.

(bkz: buyur oku kardeşim bir daha da soğuk da kalma beynin fazla çalışmıyor.)

(bkz: #25432057)
görsel
Herkesin merak ettiği gibi; Beni, O yarattıysa, O'nu kim yarattı?
sonunun zeus ve daha nicesi gibi olması dileğiyle. onun da modası geçecek elbet. yalnız "allah" modası baya tuttu. ben göremem de benim torunlar belki görür. yok lan onlar da göremez.
yanlıştır, allah sahibimizdir, gerekirse 50 sayfa felsefe yaparız koç. (huzur islam da)
Göremediğim şeye inanmam diyen insalardır. Senin aklın varmı diye sorarsanız var derler, görebiliyormusun deyince de buga giren insanlardır.
ateyizin bile cahilinden sana sığınırım.
baska bir yol daha var (bkz: deizm)
görsel
hepimiz bu kardesimize inandik degil mi arkadaslar? (evet deyin evet)

butun sozlugu dinden imandan cikarmis gercektir. valla helal olsun.