allah in varligini veya yoklugunu ispatlamak icin ugrasanlar diye yazacaktım.*
bosa kurek cekmeleri ve bir nevi misyoner olmaları ortak noktalarıdır.

bir de cok can sıkarlar. (bkz: bay gelmek)

iyi gunler ve gule gule demek lazım.

edit: baslıgı actıgım dakika nasıl girdiniz bu kadar yazıyı. benim baslıgım bu.
Allah'ın varlığının ispat edilmesi neden bir rahatsızlık oluşturuyor?
artık allah'ın varlığına itiraz edilemeyecekse, bunda ne gibi bir sorun var?
gerçekler bazen bazıları için üzücü olabilir ama gerçek gerçektir, değişmez.
hayatın anlamı veya anlamsızlığı hakkında konuşanlardır, belki de varlıkları hususundaki en mühim konuyla ilgileniyorlar belki de bir masalın yokluğunu kanıtlamaya çalışıyorlar. *
(bkz: şekil a1)
en azından içi dolu, felsefi bir konu üzerinde konuşuyor olacaklardı. yoksa sol frame nin ağzına sıçan yemekteyiz tayfası, daniel güiza'dan mı bahsetsinler?
(bkz: varligin da yoklugun da yetmiyor)
(bkz: kutuma gidiyorum)
sen?
ben?
o?
hayır herkes.

ha agnostikler hariç tabii. onlar da anadan doğma agnostik değiller elbette. düşünüp taşınıp "konuşup" agnostik olduklarına göre agnostikler de dahil herkes.
çok gülünç lan var ya. aceyip. belki salaklaştım ama paylaşacam lan!
şimdi allah var. tamam evet. ezelden beri bu böyleydi.
sonra bizi yarattı ve bize dediki; "allah var." , "bir yaratıcınız var."
şimdi sorularım var benim.
allah'ın varlığını ya da yokluğunu biz mi konuşuyoruz. yoksa kendisi mi konuşuyor.
bizi yaratmamış olsaydı, varlığı sorgulanacak mıydı?

ben kaçar.
sokratik diyalog şeklinde konuşanlardır:

- allah cc var mıdır?
- vardır cc, 100 cc.
Kendisine her anlatılanı koyun gibi kabul etmeyen sorgulayan insanlardır. Gayette haklarıdır bunu yapmak. Alınlarından öpülesidir bu insanlar.

not: Başlığın ilk haline göre böyle düşünüyorum. Orjinali içinse; Bu ispat edilebilirliği olan bi durum değil onun için ispatlamaya çalışmaları bişeyi değiştirmez. Lakin hala bu konuyu tartışmalarını hararetle destekliyorum.
gereksiz davranışlar sergileyen kişilerdir. sonuç olarak böyle bi mevzuda kimse kimseyi kabullenmeyecektir. herkesin kendisine göre doğruları vardır. bu kişiler anlamsız yere fikirlerinin doğru olduğunu savunurlar. kime göre doğrudur? neye göre doğrudur? allah ya vardır. ya da yoktur. yani ya inanırsın ya da inanmazsın. kimse kimseden sorumlu değildir ve bu nedenle bu tip konuları gündeme taşımak çok doğru değildir. gerginlikten başka bir şey kazandırmaz. bu tip hassas konuılarda karşı tarafa saygı duymak gerekmediği sürece tartışmamak gerekmektedir. ancak bu kişiler bu tartışmayı bir bok zannederler ve her daim bu konuları eşeleyip dururlar. (bkz: herkesin tuttuğu kendine) (bkz: her koyun kendi bacağından asılır)
allah'ın varlığı veya yokluğu hakkında konuşanlar, allahın varlığını ispat etmeye çalışanlar değil, allahın varlığını veya yokluğunu düşünenlerdir. düşündüklerini dile getirdikleri zaman "allah ın varlığı veya yokluğu hakkında konuşanlar" olurlar.

işin agnostik kısmı içinse; teisti peygamberleriyle birlikte var der, deisti var der, ateisti yok der, agnostiği de belki vardır belki yoktur varsa da banane der. yani allah'ın varlığı ya da yokluğu hakkında yorum yapmaz, bunu gereksiz bulur ama agnostisizmi benimseyenler bu görüşü benimsemeden önce bir şekilde allahın ya da genel olarak tanrının varlığını veya yokluğunu düşünmüş ve konuşmuşlardır.

dolayısıyla tekrar; herkes.