bugün

(bkz: allah a şirk koşmak)
kendini otorite sanıp vaaz verenlerdir. saf yurdum insanının da bunlara inanıp ahkam kesmesi. cincilere, üfürükçülere hiç girmiyorum.
ramazan ayı buna küçük bir örnektir. çevrenizden her an ''oruçlu musun'' sorusunu alabilir, sızma işleminin başladığını görebilirsiniz.
(bkz: sizma zeytinyaği)*
herhangi bir mezar taşına yeşiller bağlayıp para kutusunun etrafında dans etmek.

(bkz: türbe)
meleklerin asli gorevi allahla kul arasindaki isleyisi yurutmektir, gerek haberci olurlar, gerek hava islerinden sorumludurlar... olabiliyorsaniz melek olun da goreyim lan!!!
(bkz: akp)
(bkz: laikci aforizmalar)
özellikle bakınız: (#3012362)
cennetten arsa satmak, gunah cikartmak gibi akilci* yollarini zamaninda dusunmus papaz efendiler.
(bkz: namaz kilanın önünden geçilmez)
forward mail yollamak. bu maili şuna gönderdim çok zengin oldum, iu kişi bu maili kimseye göndermedi göd oldu filan gibi uzantıları ile peygamber tarafından yollandığı izlenimi vererek mailin elden ele dilden dile dolaşmasını sağlar. fenadır.
sızıntı adlı dergidir.
sözlükte böyle bir başlık açmaktır. hesapta olumsuzlukları eleştiriyormş görünüp inançlı insanlara giydirmeye kalkmaktır.
kuran'a göre bunu en iyi şeytan yapar.
allah ile kul arasina giren insan inancli biri olamaz.
incil'lerin arkasında numarası bulunan alo dua alo tövbe hattı.
arıyorsunuz, anlatıyorsunuz derdinizi, tövbenizi ediyorsunuz, hooooooooooppp günahlar silindi.
(bkz: tövbe tövbe)
"önemli olan kalp temizliği" diyerek halihazırdaki inançlı kesimi de tanrısından uzaklaştırma çabaları bu yöntemler arasında sayılabilirler. araya girmek niye ki sizin tanrınız size benim tanrım bana?
"çık aradan art niyetli sözlük bünyesi, sonra ezilirsin karışmam" tepkisiyle karşılanacak eylem.

dindar görünüp araya giren çıkar düşkünleri, sahte din adamları vs. olmakla birlikte dindarlar arasında çok düşük bir oran teşkil ederler. zararlıdırlar gerekli önlem alınmalıdır. öte yandan, asıl tehlikeli olan türleri başka birilerinin araya girdiğini söyleyerek dindar insanı kendi istekleri doğrultusunda yönlendirmeye kalkanlardır. başlık konusu entry de ikinci gruba dahildir.
(bkz: bakın bakın ne anlatacam)**
(bkz: sızıntı dergisi)
kuran'ın türkçesini okumayı yasaklamak, anlamadan da olsa arapça okumanın sevap olduğunu savunmak.
bazı insanları özel kabul edip, onların kölesi dahi olunabileceğini ve bunun sevap olduğunu söylemek.

kuran ile insanları kandrımaları mümkün olamadığı için palavra hadislerin ardına sığınıp, cahil insanları sömürmek.

bu liste uzar gider...
(bkz: cinsellik organım nur akıtır)
islam dininin aslında en güzel ve tek değişik tarafı, allah ile kul arasında daha önce varolmuş ''kurumları'' iptal etmiş olduğunu alenen ilan etmiş olmasıdır.

sanki yüzüğünüz parmağınıza olmuyormuş gibi, elinde de sabunu varmış gibi durmadan, ''al oğlum sabun işte'' ısrarlarında bulunanların, hatta bu uğurda parmağınızı kıranların, metodlu ve metodsuz yöneldikleri yöntemlerdir.
(bkz: duble yol)*
peygamberim demek.