360 kanalında iftar programında, konukların iddiası.

ulan açarken inşallah gerçek değildir, halk bu kadar salaklaşmamıştır diyordum. ulan harbiden gerçekmiş. adam pense ile allahın varlığını kanıtlamaya çalışıyor. bir tane hikaye uydurmuş bir tarafından, sonra pense ile allah kanıtlanabilir diyor. resmen dalga geçiyorlar. insanlarda böyle şeyleri görüp görüp yobazlaşıyor. güler misin ağlar mısın? ulan denyo, o kadar felsefeci, düşünür yüzyıllardır bu soruyu düşünüyor tartışıyor. sen fındık kadar beyninle allahı mı ispatlayacaksın?

video link:

http://www.yeniakit.com.t...ah-diyen-pense-78831.html
iddia sahiplerinin "allah diyen karpuz, allah diyen arı, allah diyen iguana olduktan sonra pense niye olmasın?" diye savundukları mübarek pensedir.

bir an önce sarıp, sarmalanıp, halkın tavafına açılması yerinde olur...

http://odatv.com/n.php?n=...-boyle-bir-sey-0407151200
Bizim 4. sınıfta ilk din dersi aldığımız sıralarda birbirimize anlattığımız şeyleri anlatmışlar.
(bkz: bir de bunlara para veriyorlar)
allah demeyen pen değildir.
bir türk diyen pense değildir.
severler güzeli genç ise.
Kendisi anneannemin kardesinin torunudur. Seviliyorsun.
kendince espiritüel ironik takılmış bir grup gencin tebliğ metodu, başarısız buluyorum, pense ne ya! sen allahın varlığını akıl ile mantık ile izah etmeye çalışırsan işte ortaya böyle acınacak haller çıkar, hangi devirdeyiz kardeşim, sorsan herkes akıllı, en akıllıları da ateistler zaten, bilim fizik moleküler kimya biraz ucundan kıyısından köşesinden astronomi dawkins darwin falan derken herkesin az biraz popüler bilim hakkında fikri ve iddiası var, sen kalkmışsın 2015 te akılla allahı ispat etmeye çalışıyorsun, kafayı mı yedin, yaratıcıyı ispat etmeye çalışmak ne demek? güler geçerler, zaten öyle olmuyor mu? derdin bir yaratıcının varlığını ispatlamak değil, doğrudan yaratıcıyı anlatmak olsun, bırak inanan inansın, inanmak istemeyen saçma ve komik bulan da bulsun, herkesin kafasına gireceğim dersen böyle ortaya komik durumlar çıkar ah be genç kardeşim, emeğine yazık.. akla değil kalbe girmelisin, kalp için de önce sen onu kendi kalbinde adam gibi yaşamalısın..
Allah diyen antep fıstığından sonra şaşırmadığım durumdur. Ulan ne hale geldik ya. Götümle gülüyorum artık.
bu kadar olmaz dedirtendir. yapmayın be kardeşim. evet.
görsel