bugün

küçükken sureleri yeni öğrenmeye başladığımda, arap harflerinden oluşan bir vücut içinde sürekli yıldırımların dolaştığı insana benzemeyen bir varlık olarak hayal etmiştim. Sonra bir arkadaşıma anlattığımda, "orijinal bir tasvir" cevabını almıştım. Zira genel olarak yaşlı bir adam olarak tasvir ediliyordu. Her ne kadar bu şekilde düşünsem de bunun zihnimin uydurduğu bir görüntü olduğunu hep anlamıştım.
Ayakları olmayan, turuncumsu bulut şeklinde, elinde mızrak başında bere olan, uzun beyaz sakallı bir yaşlı adam olarak hayal ettim hep çocukken.
ben 7-8 yaşındayken bir gün çarşıda annemle giderken bir dükkanın önünde gördüğüm bir tane kartpostal vardı. kartpostalda sakallı bir adam, nasrettin hocaya benzer bir tipin heykel görüntüsü gökyüzünün üstünde gözüküyordu. anneme seslendim "anne bak allah" dedim. annemde bir korkuyla "oğlum sus ne diyorsun" deyip alıp götürmüştü beni oradan tedirginlikle. hala hatırlayınca gülüyorum.
erkek olduğu kesin.
upuzun, bembeyaz sakalları olan, yaşlı bir dede canlanıyor nedense.
yalan yok, bende bu yeşil adam canlanıyor.*
https://galeri.uludagsozl...an-allah-profili-2100597/

sanırım çizgi dizideki rolünden, her istediğini yapabiliyor. *
en azından aklımda öyle kamış.
allah diyen pense geliyor sonra bi gülme geliyor , tövbe bism..
Bir süredir cenneti istiyorum. Cennete gitmekten daha ötesini istiyorum. Cenneti istiyorum. Kendim tasarlamak istiyorum. Avuçlarımdan pembe yumuşacık vanilya kokulu toprak dökülecek, pembe bulutlar olacak, özgür iradeye sahip olmayan 9 metrelik devler, gözlerinden kocaman bıçaklar fırlatan canavarlar, ağzından lavlar saçan kadınlar, akrep insanlar. hepsi benim. Hepsiyle savaşa gitmek istiyorum. Aynştayn amcanın köyü basalım, o muhteşem zekası ile kendi askerlerini yapsın, çatışalım. Da vinci helikopter tasarlasın, üstümüze atom bombası atsın. Ölümsüz olmanın keyfini çıkaralım, hayal gücü yüksek olan kazansın. Canım sıkılsın, cehennemi basıp şeytanla
900 yıl süren bir savaşa girelim, inatlaşalım.

Büyük çoğunluk onlara verileceğini düşündükleri sınırsız yemek, rahat yastıklar ve hizmetçileri talep edecekken, ben direkt cennetin nerdeyse tamamını isteyeceğim ve bu nedenle benim aklımda canlanan profil koltuğa oturmuş gülümseyerek beni izleyen sonsuz anlayışa sahip bir Allah.

Başka insanlar yıkıp yakan Allah hayal ediyor ve bu nedenle müthiş bir korku ile yaşıyorlar ki kafalarından ne geçiyor anlamıyorum valla. Bak benim aklımdan geçenlerden dolayı mecburi sebepler ile gülen bir Allah düşünüyorum, bir insan ne düşündüğü için öfkeli bir Allah hayal edebilir? Delilik resmen. Ha bunca şey yazdıktan sonra birilerini delilik ile suçlamak biraz şey bir şey. Farkındayım.
Beyaz şeffafa yaķin bir duman( beden sahibi olmadığı söyleniyor hep) ve simli (nur). Tabi cocukken canlanan profil.
kimin allahı ? hristiyanın mı ? budistin mi ? musevinin mi ? müslümanın mı ? satanistin mi ?
iskambil kağıtlarında bulunan papaz ı hatırlatıyor bana.
şimşek çakan bulutlu dev bir dağ şeklinde.
çocukken de böyleydi.
(bkz: ismet inönü) gibi güclü bir canlı.
bunu zamanında test amaçlı soruyorlar çocuklara yıllar önce amerikada...
hepsi aksakallı bir dede çiziyo ne hikmetse.
görsel
(bkz: hangi allah)
Ne canlaniyorsa o değildir..
(bkz: gökyüzü)
görsel
Boşluk. Bomboş işte yani görmediğim bişeyi nası canlandırıyım? Çocukken kabenin içinde, fındık havuzundan çıkan siyah sarıklı bi adam görmüştüm rüyamda allah mış. Artık fındık yedikten sonra uyuyup korkunçlu şeyler mi düşündüm nedir.
Sizin açacağıniz başlığın ben....
Sonsuz ciddiyette, elinde asası olan, en ufak yanlışınızda "sikerim ha atarım cehenneme sonsuz azap var vay halinize" diyen kadim güç.

Ama öte yandan sonsuz merhametli ve affedici "kıyamam hadi affettim gel hurilere götüreyim seni" diyen Göklerdeki babamız.
cami minaresi. ben küçükken binaların arasından en yakındaki cami minaresinin yarısı gözüküyodu uzaklardan. onu allah sanıyodum, öyle de kaldı kafamda allah profili.
görsel
görsel