bugün

Dinler var olduğundan beri savaslar eksik olmamıştır. Adam olduktan sonra inancı kimseyi ilgilendirmez.
islam inancında gayrimüslim bir adamla, Müslüman bir kadının evlenmesi yasaktır.
(bkz: haram)
neden olmasın dedirttiren sorudur. inanandan olursa inanmayandan da olur.
olmasa ne olur?

müslümanlara mı kaldık yani?

evlenmeyin ansını satayım bize karı mı yok.
Ateistlere saygım sonsuz ya aslinda teror disindaki ozgur dusuncelere saygim sonsuz ama
Ateist bir eşimin olmasini istemem.
Soru cümlesi.

Insanlar hep bu soruya cevap arıyor oysa Asıl soru kendisine deli gibi inanılmasını isteyen allah olur mu?
Allah a inanmayana sen inanip güvenebiliyosan evlen, dedirten bir soru.
Şimdi benim sürekli olarak sorun yaşadığım bir adam var, iş arkadaşım olur kendisi. Bu adam her gün benim canımı farklı bir sebepten dolayı sıkıyor. Aynı allah a inanıyoruz. Aynı memlekette yaşamış yetişmişiz ama nasıl oluyorsa benim kalbim her gün başka bir yerinden kırılıyor. Yunus Emre diyor ki bir kalp kırdın ise o kıldığın namaz değil. Bu adam gördüğüm kadarıyla namazını da kılıyor orucunu da tutuyor. Ama o namaz o oruç bu adamı kalp kırmaktan alıkoymuyor. Diyeceğim o ki güzel kardeşim soruna cevaben olur derim ama mutlu eder mi bilemem. Şimdi bu işyerinden ayrılırsın her gün aynı suratı görmekten kurtulursun ama ya karısı olsan o iş o kadar kolay olmuyor bilindiği üzere. Önemli olan merhametli olmak sevgili kardeşim, empati yapabiliyor olmak.
önce insan olsun da herkesin inancı kendine. müslümanım deyip kendi yeğenine tecavüz eden birisindense ahlakı yerinde bir ateisti tercih ederim şahsen.
Beraber namaz kılma gibi fantezileriniz varsa olmaz. Ben oruç tutuyorum o da zorla da olsa tutacak gibi düşünceleriniz varsa olmaz. Onun dışında yok ben ilişki yaşayacağım, işte çocuk yaparız sonra yenisini yapmak için çocuğu mervelere göndeririz diyorsan olur. Mayoz bölünürken dine gerek yoktur.
tercih meselesidir ama bana göre olmaz ki zaten islam inancına göre de müslüman ancak bir müslümanla evlenebilir.
Kendisiyle çelişkide olan insandan hayır gelmez. Maymundan geldiysen onunlada evlen gitsin anasını satayım. Madem müslüman lar cani, siktirgit insanlığı baştan başlat. Maymun sana evlatlar versin.
şimdi şöyle bişey var. sen abdestli o abdestsiz. olur mu lan öyle şey?
"Dinler var olduğundan beri savaslar eksik olmamıştır" diyenleri gösteren sorudur. ilk din ne zaman ortaya çıktı ben bilmiyorum, söylesin bakalım.
(bkz: ya allah yoksa).
(bkz: harun abi sen misin)
zeusa inanmayan adamdan es aliyorsa allaha inanmayan adamdan da es olur.
Soruyu sorduğuna göre Çelişkide kalınmış demektir. ilk işaretlediğin doğrudur.
olur. ama iyi bir eş olmasının garantisi yok. tıpkı dindar birinin olmadığı gibi.

* dinazorustan daha iyi olur emin olun.
allah a inanandan olmaz orası kesin de inanmayanı tartışırız.
hesapta dindarlarin klasik hakaretleriyle inleyen baslik. Okuzden es olur muymus.... Sizden olduguna gore oluyormus demek ki...
Bokunu çıkartmadan allahi kitabi bilecek ya bi adam. Maneviyat ona yön verecek vicdan katacak. Allahi kitabi olmayanin hakkaten her seyi yapması doğaldır. Özdenetim yok bi kere.
Güzel olsun isterse maniheist olsun.
allah'a inanmayan adamdan bir bok olmaz.
yalandan o yana bu yana atlamayın.
yaratıcısına inanmayan nankörden insanda olmaz
hayvanda olmaz
çünkü hayvan bundan iyidir
yaratıcısını bilir.
gerçekler niye zorunuza gidiyor
ateist sırtlanlar sizi.
Çok da güzel olur.
Sapkın olmaz en başta..