bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  Turizmde Maximum inclusive olarak da bilinen her şey dahil paketi.

  - oda kahvaltı
  - Yarım pansiyon
  - tam pansiyon
  - her şey dahil
  ... gamze
 2. 2.
  ilk önce antalyadaki otellerde uygulanmaya başlanan, şu anda da türkiyenin bütün sahil kenarlarındaki otellerde uygulanan, turistin otelden dışarı çıkmasını engellmek ve daha fazla para bırakması hedeflenen sistem. bu sisteme geçilen yerde hizmet kalitesinin düştüğü ve bölgedik yerel esnafın otelden dışarı çıkmayan turistler yüzünden iflasın eşiğine geldiği görülmektedir.
  ... laazimlik
 3. 3.
  " herşey dahil " anlamına gelen , genellikle tatil köylerinde uygulanan pansiyon türüdür. Müşterinin tüm ihtiyaçlarını ( eğlence, konaklama, yeme-içme, gezinti vs )işletme içerisinde karşılamayı sağlayan, dolayısıyla harcamalarını işletme içerisinde yapmasını amaçlayan bir sistemdir. Uygulanılan yerlerde ise yerel esnafın bu sistemden muzdarip ve şikayetçi oldukları bir gerçektir.
  ... lebejola
 4. 4.
  turizme, çalışana, esnafa... faydalıdır yada zararlıdır tartışmasını bir kenara bırakırsak, türklere çok ta net anlatılmayan, anlatılamayan uygulamadır. keza herşey dahil otele gelen misafir sahiden içinde herşeyin olduğuna inanır. ulan herşey dediysek resepsiyonda yada animasyondaki o kızları da al götür demedik odana. para vererek, o otelde kalmaya hak kazanırsın. kurallarını değiştirmeye değil. para verdim arabamı güneşin altında park edemem nedemek lan. gel lobiye sok bari aracını armut. efendi gibi tatilini yap sktir ol git sonra. ödeme yapıyor olman tabak-çatalı da yiyebileceğin anlamına gelmiyor.
  ... sinek as
 5. 5.
  içkilerin içine su karıştıran barmenin neden rakıya da su katmıyorsunuz sorusuna yok denedik beyaz oluyor öyle diye cevap verdiği ve bazı barmenlerinde envai çeşit şurup ve yerli likörlerden tadına çok yakın import içkiler üretme yeteneği kazandığı mükemmel sistem.
  2 ... insomniac1907
 6. 6.
  2011 yılı rus yapımı film. Konusu, bir türk otelinde yaşanan cinayet vakası ve devamında gelişen komik olaylardır.
  ... babnik
 7. 7.
  insanı otele bağımlı kılan ve tatil dönüşü mutlaka kilo almış olmasına katkıda bulunan sistem.
  ... my love away
 8. 8.
  Güzel bir nimet.
  ... ultraviyole