bugün

bilgisayarlarının hem tasarımıyla hem de performanslarıyla insanın başını dönderen dell in satın aldığı bilgisayar markası. ayrıca xp için mükemmel temaları da mevcut.
Dell tarafında belirli standartlardan başlayarak (ki gün itibari ile en düşük konfigrasyonu 3.500$ dan başlamaktadır) istediğiniz gibi yapılandırmanızı sağalanan bilgisayar alt markası/modeli. konfigrasyonlarınıza logitech G serisi klavye/mouselar, razor mouselar eklemekte özgürsünüz. dibine vurayım derseniz yine gün itibari ile sizin için overclock edilmiş i7 3,86 işlemcili 24Gb ramli 1798Mb' lık ekran kartına sahip daha tonla (bkz: ıvır zıvır) sahip bir canavara 15.000$ a sahip olabilirsiniz.

http://www.alienware.com/
dell markasının süpersonik bilgisayarı.
özellikleri sayesinde üzerine oturup uçabilirsiniz de.

amerika'da bin küsürlü dolarla bu manyak bilgisayara sahip olabilirken,
türkiye'de bulamazsınız bile. bulsanızda 5-6 milyar bayılmanız gerekebilir.

tabi amerika'dan alıp türkiyede açık arttırma sitelerinde 8 milyara satan cingözleri göz ardı etmemek gerekir.
dünyanın en hızlı notebook'u.
fulya media marktta bir örneği bulunan canavar. oyun oynarken insanı uçurur.. sonra evinizdeki bilgisayarınıza bakamaz olursunuz.
kullanması mükemmel bir bilgisayar markası. grafikler süper hızı mantık dışı. (bkz: patronumu seviyorum)
oyun meraklılarının yakından takip ettiği dell'in çıkardığı performans bilgisayarının ismi.
"bu makine insan işi değil" dedirten uzaylı teknolojisi.
masaüstü modelleri için konuşursak;

toplama halde tamamen aynısını yarı fiyatına alabileceğiniz sistemleri süslü püslü kasaya koyup, ışıklandırıp 2 katı fiyatına satan ziyan sistem toplayıcısı. kanımca dünya üzerinde harbiden taşaklı hiçbir pro oyuncu böyle zırvalarla uğraşmaz, bizzat kendi kurar sistemini.

(bkz: liebermann inc)
(bkz: voodoopc)
7200 RPM 1TB sabit disk' pek sevimli gelmemiştir kulağa, usb 3.0' ise gayet hoş olsada.. kasanın görünümüne kapılmamak lazım, ahım şahım bir sistem değil x 51.
araba parasına bilgisayar satan firmadır.
ha dizaynlarını, sistemleri aşmıştır ona lafım yok.
10 numara performans bilgisayarıdır. özelliklerini istediğiniz gibi yaptırıyorsunuz, fiyatı 1000$dan başlıyor. Markaya değil de özelliğe para vermek istiyorsanız kesinlikle monster yada alienware alın.
2018 17 R5 Versiyonu artik benim olandir. Laptopa ne atsam bana misin demiyor acikcasi.

Isinma konusunda mukemmel, fan seslerini duymak icin hep kendimi zorluyorum ama turbo fanda bile sesler fark edilmeyecek kadar. Ultra ayarlarda arkada bir suru sey acikken BF1, World of warcraft, Lol gibi oyunlari (4k) 80-90 dereceye cikarabiliyor, ortalama bir cooling pad ile duzeltilebilir, o da olmazsa

(bkz: intel extreme tuning utility)

Laptopla birlikte bloatware gelmiyor, fakat Alienware alacaklara aldiklari yere bir caba da olsa Tobii-Eye Tracking ekletmelerini soylemeleri onerilir, yoksa kaciyorlar bundan.

i7 8750h geforce gtx 1080.

SSD'den gereksiz seyleri aldiginizda atmaniz gerekebilir ilk aldiginizda.
Iki senedir sahip olduğum pc markası. Türkiye'deki teknik destek eksikliği biraz can sıkıyor. Ayrıca ekran kartı eskimeye başladı. Birkaç seneye rog'a geçeceğim.

Edit: 2016 yılında bu cihazı türkiye'de bulmak neredeyse imkansızdı. Yurtdışından getirtmek gerekiyordu. Şu an öyle mi emin değilim.

görsel

Edit 2: fukaraların ağlama duvarına hoş geldiniz.
Buna para verenin kafasını skeyim çok net. O paraya çok daha iyi desktop toplanabilir.
Bir kac seye deyinmek istiyorum.

Bu bilgisayari oyun oynamak icin almiyorsun sadece zaten, Muhendislik gibi bir meslegin varsa mesela, bir suru program icin de gerekli oluyor. SSD kapasitesi de gayet yuksek ve kaliteli bu bilgisayarlarin. Ona da deyinegim, Ayrica, ekrani kucuk gibi bir sey denilmis, Alienware 17 zaten 17.3 inc oluyor. Daha ne kadar buyuk bir ekran istiyorsun karar veremedim.

Zaten Alienware'nin cogu ekraninda HDMI aktarim ve multi ekran ozelligi zaten mevcut. " O paraya cok daha iyi desktop toplanabilir" ciler de gec kalmamis. Yiyorsa toparla! Diyorum ben de. Islemcisi 3000, ekran karti zaten 7000lerde oynuyor minimum. Haydi! Yiyorsa topla bu bilgisayari, daha bunun SSDsi HDDsi kasasi optik surucusu klavyesi gibi sayamayacagim nice seyler var. Ama bu ikisi zaten benim aldigim fiyattan 2 bin tl fazlaya tekabul ediyor.

Biraz zeki olursaniz ve yurt disi iletisimleriniz varsa, Amazon'un da az cok hilelerini biliyorsaniz, benim yaptigim gibi siz de degeri su an turkiye parasiyla 36 binlerde dolanan bilgisayari, rahatca 8 bin tlye getirebilirsiniz, ve boyle de kudurup kiskanirlar sizi.

Onemli olan kullandigin seye para vermektir. Yukaridaki entryden de gordugunuz uzere, kullanmadiginiz seye para verirseniz bir ise yaramiyor.

Evden cikmayip annesinin bodrumunda yuzu akne kaynarken kola ve cipsle butun hayatini geciren birisi icin tabii ki desktop daha mantikli, ama gel gor ki kimimizin isi gucu var, disari cikmasi gerekiyor, laptop aliyor.