bugün

ankara universitesi idare hukuku doçentidir kendisi,bağımsız idari otoritelerle ilgili tez yazmıştır. şuan amerikada olan sayın ulusoy 2.sınıflara idare dersine girmiştir. genç yaşına rağmen dersleri oturarak anlatır. çok ııılar kamuya "kamı" der sınıf 10. dk kada uykuya geçer ama olsun kaliteli adamdır vesselam sevdiğimiz hocalardandır
2004-2005 öğretim yılında ilk dönem 8 hafta boyunca "hukuk devleti" anlatıp dönem sonunda yapılan vizede öğrencileri kitaptan anlatmadığı yaklaşık 200 sayfadan da sorumlu tutan, 3 saat boyunca oturarak aynı ses tonundan ders anlatan, yerinden kalkınca, "eyvah,ayağa kalktı" diye tüm amfide bir panik havası yaratan sevgili öğretim üyesi, dekan yardımcısı...
tam adı ali dursun ulusoy olup, rıza türmen'den boşalacak aihm yargıçlığı için hükümetin belirlediği üç yeni adaydan birisidir.
Dersini aldıktan 4 sene sonra karşılaştığı öğrencisinin halini hatrını soran, yakın zamanda bir mülakata gireceğini öğrenince yardımcı olmaya çalışan hocadır.

öğrenciler arasında popüleritesi yüksek bi hocadır.
yakın zamanda profesör titrini almış olan ankara hukuk fakültesi öğretim üyesidir. yaptığı sınavlarda dereceye giren öğrencilere laptop ve mp3 player vererek onları ödüllendirir. beşi çözülemeyen on soruluk bir test sınavı ile öğrencilerin idare hukukuna olan sempatisini arttırmıştır. kendisine selam veren öğrenciyi boş çevirmeyen beyefendi bir hocadır.
karizmatik bir duruşu vardır.
ankara üniversitesi hukuk fakültesi öğretim görevlisidir. kendisi verdiği idare hukuku dersinin finalinden en yüksek notu alacak öğrenciye interrail bileti hediye edeceğini twitter hesabından duyurmuştur.

https://twitter.com/uluso...status/511432113053532160