bugün

2 Kasım 1962 yılında Karaman'da doğdu. ilk ve orta öğrenimini Karaman’da yaptı. Karaman Lisesi’nden 1979 yılında mezun oldu ve 1980 yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih - Coğrafya Fakültesi Tarih Bölümü Genel Türk Tarihi Anabilim Dalı’nda başladığı yüksek öğrenimini, 1984 yılında bitirdi.

http://www.kimkimdir.gen.tr/kimkimdir.php?id=3593
dr. ali güler dir kendisi.
atatürk arşivini inceleyen, daha doğrusu en fazla inceleyen tek kişidir.
şu an tarihin arka odası programındadır.
dün akşamki tarihin arka odası programında atatürk'ün dine bakışı konusunda erhan afyoncu'nun taarruzları karşısında kaçamak cevaplar vermiş araştırmacıdır.

hele atatürk'ün meclis'teki "gökten indiği sanılan kitaplar" içerikli konuşmasını daha önce duymadığını söylemesine inanamadım. atatürk hakkında en çok bilgi sahibi kişilerden birisinin bu sözleri duymadığını söylemesi beni fazlasıyla şaşırttı.
mhp mkyk'na giren ali güler kendisi midir merak ediyorum.bilen varsa yeşillendirsin lütfen.
Atatürk deyince ilk akla gelendir .
yıllardır sarı saçlım mavi gözlüm nutuklarından öteye gidemeyen kemalistlerin yapamadığını ali hoca yapmıştır.
lakin siyasete girmesine anlam veremedim.Kendisi için güzel bir olay olsa da bizim için üzücü olmuştur. siyaset onu arşivlerden alıkoyacaktır dolaysıyla bizi de bilgiden mahrum bırakacaktır.

bu süreç Genel Yayın Yönetmenliğini yaptığı Düşünce ve Tarih Dergisini çıkarmasına taş koymaz inşallah.
hacettepe üniversitesinde öğretim görevlisidir, öğretmen albaydır kendisi.
koyu milliyetçi, tam bir atatürkçü ama gel gelelim hala bahçeli'nin peşinden gidiyor.
kitaplarını da okudum gerçekten çok sevdiğim biri ama nasıl oluyor aklım almıyor.
bu tarz kaç kişi var allah bilir.
güncel Önemli Başlıklar