bugün

ülkeyi terk ederim, yemin ediyorum terk ederim, bilsem ki biri üzülecek.
Yemeyin arkadaşlar bu kadar basit. Ben yemiyorum gerek yok dondurma değil çünkü. Evet.
ingiltere'de ve ab ülkelerinde mısır şurubu kullanmak yasaktır, nişasta bazlı şeker kullanmak yasaktır, süt tozu vb ürünler kullanmak yasaktır.
hele ki çocukların tükettiği ürünlerde daha pek çok yasak vardır.
ama avrupa'nın yasakladığı ne kadar katkı maddesi, ne kadar nbş-gdo'lu ürün varsa türkiye'de yaptıkları imalatta kullanırlar.
çünkü türkiye'de bunları kullanmak serbesttir.

yani sorun algida'da değil, türkiye'nin gıdada uyguladığı politikadadır.

örneğin gdo'lu mısır tohumu ekimi avrupa'da yasaktır.
ülkemizi, tarlalarımızı katleden monsanto'nun ürünlerini kullanmak ab ülkelerinde yasaktır.

sen de ingiltere'deki gibi, ab ülkelerindeki gibi yasaklar getir bak bakalım besin değeri ne oluyor?
Çocuklarımızı kanser etmeye çalışıyorlar. Millet boşuna mı israil bize farkli mallar gönderiyor diye bir taraflarını yırtıyor yıllardır. Böyle şeref yoksunu bir ülke yok. Primayı bile bıraktım güvenmiyorum!
unilever’in bir dünya ürününü kullanan dangalaklar gelmiş yine algida yavudi muhabbetine başlamış..

ha bu arada, ortada çifte standart fln yok..

sadece geri zekalısınız..
kapalı dondurma yerine açık dondurma tercih edilmelidir. pastaneden 3 liralık külah alıyorum ben. onun dışında golf'ün maraş usulü dondurmaları da kaliteliye benziyor.
MÜŞTERiSiNi O... ÇOCUĞU SEVGiLiSiNi DE UNUTMAMIŞ! DiYEREK OROSPU ÇOCUĞU YAPIYOR YiNE D E....
öylesine boktan bir ülkenin boktan ekonomisi altında yaşıyoruz ki 1 liraya dondurma yemek isterseniz ancak bu boku yiyebiliyorsunuz.

yazık.
At sahibine göre kişnermiş. Biz Algida'yı bu kadar kişnete biliyoruz demek ki. Adamların bir gıda standardı hatta dondurma standardı var.
Bizde ise Rusya'nın dandik bir eyaletinin laboratuvar denetiminde ilaç kalıntısı bulup geri iade ettiği domates ve portakalları halka yediren bir anlayış var.

Ayrıca orada şeker, süt v.b girdilerin kg maliyeti ile Türkiye'de kg maliyetini birim para cinsinden kur hesabı yapmadan karşılaştırınca adamların diğer sebebi de ortaya çıkıyor.
Ülker, sen misin dedirtir.
Bu ulu ve kutsal açıklamanın, dondurma satışlarının, tillahını kadar yapılacağı döneme denk getirilmesi iyi niyetli bir yaklaşımından uzaktır.

Paketli her ürünün katkı maddesi içerdiğini ve sağlığa olumsuz etkilerinin olduğu gerçeğini, terliksi hayvan bile biliyor.
Algida, dünyanın her yerinde satılan dondurmadır.
isviçre, fransa gibi kılı kırk yaran, sıkı denetimlerle Adamın aklını başından alan ülkelerde bile fellik fellik satılıp, güvenle tüketilen bir markadan korkmuyorum.

Denetimlerin, kontrollerin allahlık alı bey olduğu, eş dost kanalıyla halledildiği bir takım ülkelerin ürünlerinden korkun siz!
Dikkat ettiniz mi, herkes marka ve rakiplerine dair yazmış ama bunları kontrol etmesi gereken "devleti"es geçmiş. Eskiden "nerde bu devlet?" denirdi; anlaşılan o ki şimdi devlet yok ya da hükümsüz. En azından vatandaşın zihninde...
Tam Algida seçicilik olmuş amk.
ben olsam ortadoğuya direkt bok satarım. nasılsa o da kapışılır.