bugün

bir beşiktaşlı olarak bi kez bile hagi ile kıyaslamadığım über futbolcu. hagi doçentse bu adam ordinaryüs.
kıskanıyorum lan bu adamı ben..

valla. bir gs li olarak.
iyi topçu.
zamanında hagi görmü$lerin kıskandığı futbolcu.
(bkz: http://prntscr.com/74ub2)
kendisi türkiye'ye gelmiş en kariyerli oyuncu değildir, en yetenekli oyuncu değildir ama en faydalı oyuncudur. bir beşiktaşlı olarak olarak alex'in verdiği katkının tartışılmaz olduğuna inanıyorum.
3 haziran 2004'ten beri aralıksız 8 senedir galatasaray'a koyan futbolcu...
(bkz: since 3 june 2004)
kimin ne yaptığını ne yapamadığını ve maçı özetleyen futbolcu.

http://www.sporbucks.com/...in-yerinde-olmak-isterdim-
fenerbahçe' de kişilik ve efendiliğini fazlasıyla beğendiğim ama aykut kocaman tarafından anlamsız bir şekilde baltalama girişimine tabi tutulan başarılı futbolcu.
17 mart 2012 fenerbahçe galatasaray maçında jeneriklik bir gol atıp, sonrasında bir saat yürüyen kaptan.
Fenerbahçem de olmaz olmaz dediğim, izlemekten büyük keyif duyduğum, bir yabancı olarak türk futbolun da önemli bir yere sahip gönüllerin alexi . her yönden on numara insandır. kişiliğine ve olgunluğuna diyecek söz yoktur. hiç gitmesindir. .
futbolu bıraktıktan sonra fenerbahçe'ye teknik direktör olmasını beklediğimiz büyük futbolcu.
olmasa fenerbahçe ne yapardı acaba diye düşündüğümüzdür.
türkiye'ye gelmiş en yararlı, en fazla skor katkısı sağlayan yabancı futbolcu.

türkiye'ye gelmiş en iyi yabancı futbolcu için; (bkz: gheorghe hagi)
17 mart fenerbahçe galatasaray maçını bir kafede izlerken gs taraftarlarından biri, skor 2-1 iken oyundan alınan alex e şöyle bir böğürmüştür;

- ebemizi siktin orospu cocugu bi siktir git artık bu ülkeden. *

evet, böyle büyük oyuncudur efendim.

editing: ulan önce bi oku, ne anlatmışım bi anla, hemen zatadanak basma eksiyi.
türkiye ye gelmiş en iyi yabancı futbolcudur kendisi. diğer taraftarlarda bunu biliyorlar ama işte "en yararlı", "en fazla skora katkı sağlayan" şeklinde falan geçiştirmeye çalışıyorlar. utanmayın, itiraf edin. üstüne de itaat edin.
iyi bir futbolcu olmasından ziyade iyi bir sporcudur, adamdır.
gerçek sporcudur. hani zeki, çevik ve ahlaklı olanından. *
her şeyden öte işini hakkıyla yapan kocaman yürekli bir insandır. kaptanım seviyoruz seni.
galatasaray ve fenerbahçe fanatiklerinin gerginlikten başka şey getirmeyen saçma tartışmalarının ortasında, hala futbola selam duran büyük yetenektir. saatlerce birbirimizi yiyoruz ya her köşede, bence alex ve hagi gibi yıldızlar buluşsa oturup çay içer, karşılıklı sohbet ederlerdi.
bence hepimiz gidip çay demlemeli, hatta koymalıyız.
türkiye ye gelmesi türk futbolu adına bir talih kuşudur. dün attığı gol bile acısından çok zevk vermiştir usta sol ayağın. *
zekası ve teknik kapasitesi ile futbol oynayan üstün yetenekli ve örnek futbolcudur..

sadece fenerbahçe taraftarı tarafından değil türkiye'deki birçok futbolsever tarafından takdir edilmektedir..

eğer fenerbahçe'nin ortasahası iyiyse,çok koşuyorsa,pres yapıyorsa ve yardımlaşıyorsa alex coşuyor..

ama yok eğer ortasaha iyi değilse,koşmuyorsa ve pres yapmıyorsa alex de kaybolup gidiyor..

o yüzden alex'den verim alabilmek için fenerbahçe'nin ortasahasını komple ''emre stilinde oynayan çabuk ve dayanıklı oyuncular'' ile donatması gerekir..baroni ile selçuk ile mehmet topuz ile bu iş olmaz..

ve bence alex ile sözleşme bir 5 sene daha uzatılmalı..

çünkü alex koşarak değil beyni ile oynayan bir oyuncu..topa vuruş kabiliyeti üst düzeyde..kornerleri çok iyi kullanıyor..penaltıları gole çeviriyor..serbest vuruşlarda tehlike yaratıyor..

bunlar yaşlanma ile azalacak meziyetler değil..

üstelik çok da iyi bir aile yaşantısına sahip..kendine müthiş bakıyor..5 sene önceki fotoğrafları ile şimdiki fotoğrafları arasında fark yok adamın..

yaşlanma takvimsel olarak gerçekleşmez..organik olarak gerçekleşir ve hücresel bir olaydır..

kendinize iyi bakar,düzgün beslenir,un-şeker-tuz-sigara-alkol gibi zararlı unsurlardan uzak durursanız ve spor yaparsanız,çok daha uzun süre genç kalırsınız..

alex de bunların hepsi var..

eğer malum medyanın gazına gelip bu adamla sözleşme yenilemezse fenerbahçe,hayatının hatasını yapar..
`http://www.youtube.com/watch?v=R-IIu0AHVBo`
fanatik bir galatasaraylı olarak şu an türk futbolunda en sevdiğim oyuncudur. oyunculuğunu geçtim, insanlığı bir başkadır alex'in.
Attığı gol ile bazılarını şekilden şekile sokan büyük komutan.

görsel
bir galatasaraylı olarak laf edemedigim topcudur saha içinde hiç bir olaya karısmayan tipik bir fair play örnegidir kendileri suya sabuna dokunmaz işini yapar.