bugün

Nedeni pek bilinmemekle birlikte alevi vatandaslarimizin terore sanki biraz meyilli olmasi durumudur. Simdi bakin, ibrahim kaypakkaya aleviydi, gecenlerde patlayan ibrahim cuhadar aleviydi. Dhkp-c uyesi teroristlerin cogu alevi. Corum ve tokat gibi alevi nufusun fazla oldugu illerden cok sayida terorist ciktigi bilinmekte. Tunceli'yi hic saymiyorum bile, hemen hemen hepsi teror sempatizani. Ha sonradan cogu ateist olmustur dogrudur orasi ayri ancak durum maalesef boyle.
Simdi burada dusunmemiz gereken sey su; aleviler neden teroru seciyor?
Alevilerin dislanmasindan dolayi mi yoksa aleviler'deki maneviyat eksikliginden mi?
Bunlarin yaninda, avrupa'da terore acikca destek veren alevi federasyonlarinin da bu duruma etkisinin oldugunu dusunmekteyim.

zenit: alevi gorunumlu ateistler her zaman yaptiklari gibi hakaret ederek, sacma sapan giriler girerek nasil yaratiklar olduklarini gostermislerdir. Burada kimseye hakaret edilmemistir. Hepsi birer tespittir ve hepsi dogrudur. Cikin birtanesini yalanlayin madem. Biri de moderatore bagirmis. Lan bu sozlukte peygamber'e dahi edilmeyen hakaretler kalmadi, hangisi silindi? Bu hakaretleri yapanlarin coguda suan bu basligin altinda entrysi bulunan tipler. Zorunuza gittiyse guzel.
(bkz: tunceli)
yorum yok.
trollerin sanki biraz homoseksüelliğe meyilli olmaları daha mümkündür.
sen ibne olmuşsun, işin ibneliğine ne gerek var, diye düşünmekteyim.
(bkz: eğitim şart)
Turkmen alevileri de kapsayan tespittir. Ibrahim kaypak, ibrahim cuhadar turkmen degil mi? Corum ve tokattan cikan teroristler aborjin mi? Ilk entryyi duzgunce okumayan adamlar sictilar basligin icine.
ulan adamlar için allah bir, atatürk iki... hala öyle böyle diyen yazarlar var. türk, yada sayıları azda olsa kürt fark etmez sıkı ulusalcı hepsi...

ekstrem örneklerle gideceksek, sünni olan güneydoğu ve doğu anadolu bölgesinde bir kısım oyunu ya akp'ye ya bdpye veriyor...
tespit etmek bahanesine sığınarak, neticede tahrik etmeyi amaçlayan sözde tespittir.
Alevilerin nedense okumamakta, anlamamakta direttigi tespit. Bak orada ne yaziyor ' alevilerin dislanmasindan dolayi mi teroru seciyor' anladin mi? Ayrica guneydogudaki sunnilerin durumu farkli onlar guya kurt haklari icin bunu yapiyorlar. Daga cikan sunni terorist hicbir zaman sunni kimligini one cikarmaz ancak alevi cikarir, cikariyor da. Ha terorist olduktan sonra sunniligi aleviligi kalmiyor direk orospu cocugu oluyor orasi ayri.
her bildiğini doğru zanneden, tartışmaya açık bile görmeyen en büyük aptaldır bence. neden mi? liseyi bitirip daha ciddi şeylerle ilgilenmeye başladığında (bkz: mastürabasyon) daha çok kitap okumaya başlayınca görürsün. ama sadece kendi görüşüne uygun okuma, karşı görüşe de göre de oku değerlendir he mi kardeşim. *
(bkz: sözlükteki bazı insanların çok boş konuşması) ne yaptı aleviler size evinizi mi yaktı,oteli ateşe verip 35 masum insanın canını mı aldı ? aa dur yahu bunları dindar gençlik yapmıştı.
(bkz: mustafa karasu)
http://www.acikmeydan.com...rin-kontrolune-gecti.html
(bkz: el kaide)
(bkz: hizbullah)

çok fazla kurcalayamayacağım şu saatte.

bu bakınızlardan başlayıp kimlerin biraz falan değil baya baya teröre meyilli olduğu durumuna bazı tespit uzmanı malların dahi ulaşabileceğini düşünüyorum.

ha şöyle bir şey var; "eh sonuçta aynı bokun laciverti" gibi bir argümana katılmam ama saygı gösteririm bak.
o kadar eziyet,katliam sana yapılsa memleketi yakardın.yine de hala daha bayraklarına vatanlarına bağlı,onca eziyete,katliama rağmen hatta akp döneminde sürekli tahrik ve taciz edilmelerine rağmen yinede vakur biçimde sükunetlerini koruyor, işlerine bakıyorlar.
bütün genellemeler gibi yanlış olan genellemedir.
eksik önermedir. sanki değil basbayağı meyillilerdir. tunceli ismi hep terör ile anılan bir yerdir. aksini savunanın varsa aklını karışlarım.
gercektir. eylemleri ve hem sikip hem bagiran yaygaraciliklari ile milleti solculuktan sogutmus gercek solculugu sulandirmis onlarin yobazliklari meydani daha da yobaz olan ummetcilere acmistir. Ummetciler de simdi tasfiyeye girismistir. Cok medet umduklari pkk da amerikanin kucaginda hoplamayi kariyer bakimindan daha gerekli gormustur.
Aleviliğe her seferinde çamur atan sünni uydurması. Bunların türk - kürt dostluğuna da saldırıları vardır.
(bkz: alevileri müslüman sanmamak)

Genellemenin amına koymak. Lan olum sizin kadar genellesem genel eve düşerdim hala buralarda yazar diye yazabiliyorsunuz ya helal olsun. Teröre meyilli ne amk? Terörist olanların dini mi var totoş? Ramazanda bayramlarda can almıyorlar mı? ya da alıyorlar mı özellikle? adamlar da ne Allah korkusu var ne muhammed(s.a.v) sevgisi ne peygamber bilgisi. bebekleri kundakta katletmediler mi? bilgisiz, cahil mahlukatlar.

Hz. Ali'yi sorsan adamlar öğrenmeden sadece tek bir sebep için dağa çıkıyorlar. o da öldürmek öldürmek öldürmek. Be ebenin nikahı bu ne demek "aleviler sanki az meyilli canım."

Siz ve sizin tohumlarınız yüzünden zaten sağ-sol, türk-kürt, doğulu-batılı, alevi-sünni diye ayrılıyoruz. Ve sırf bir bütün olamamamız yüzünden 1 koduumun terör örgütünü bitiremiyoruz. Başımızdakileri indirip bitirecek adam bulamıyoruz. Sadece klavyede delikanlısınız. Götünüzden de bilim adamı.
(bkz: tunceli nin terörist yuvası olması)

ya da başlıktaki sorunsal olsun uluslaşamama ya da uluslaşma gayesi altında eşeğin şeyine su kaçırma sorunsalımızın bir dışa yansımasıdır. uluslaşamazsan işte böyle kabileler çarpışır. hatta bunda siyaset bile işin sadece vitrinidir. asıl olan kendi kabilesini başa getirecek bir düzen kurmak olur.

sunni kendini önce sunni olarak tanımlar, alevi de alevi. kürt ise bana ne bakıyonuz amuğa koduklarım, işiniz düştü mü hepimiz türküz, düşmedi mi pis kürtüz der.

sorun ortaktık, bir tarafın değil.
bu zihniyetteki insanların bu önyargıları, iğrenç ötekileştirmeleri yüzünden acı çeken aileler adına acılar içinde ölmeleri için her gün dua etmemi haklı kılan başlık. ben türk isem siz değilsiniz. benim bildiğim türk insanı komşusunu sever, kendi insanını sever, türkün türkten başka dostu yoktur bile der. ben sünni isem siz değilsiniz. benim inandığım kitapta her dine saygı duyulması gerektiği, insanları ayıranların yerinin cehennem olacağı açık açık yazarken aynı inanca sahip olanları bile ötekileştirebilen müslüman değildir, olmamıştır, olamaz.

sünni terörist-alevi terörist yoktur. terörist olan ve olmayan vardır. iyi insan - kötü insan vardır. biliyorum ki siz iyi insan değilsiniz. bu yüzden benim için ötekisiniz.

not: bir de başlığa "sanki" koymuş ortamı germemek için. tamamen yavşaksınız. sizin ben içinize sıçayım.
(bkz: alevilerin bir kısmı ateist)
evet bu önermeden yola çıkarak, "sünnilerin teröre epey fazla meyilli olması" sonucuna varıyoruz efendim.

zira apo sünni, murat karayılan sünni, fehman hüseyin sünni, dağdaki teröristlerin %90'ı sünni. tamamı sünni olan hakkari, şırnak, van, batman gibi şehirler pkk partisine en az %70 destek veriyor.
insanlari provake eden yazar soylevi. ulke icinde ayrimcilik ve ic karsiklik yaratmak hesaplanmistir.
alevilerin özünde bozulmayan gerçek türk olduklarından habersiz ve yeniçerilerin bile bektaşi olduğunu bilmeyen sikko cehaletin yırtık kondomdan fırlayan yansımasıdır.

(bkz: şimdi bsgçk)