bugün

rte yine tespit sıçmıştır.

http://www.eksisozluk.com...ir+k%C4%B1sm%C4%B1+ateist

edit:eksileyenler neyin kafasında bilmiyorum ama bu kadar yobaz olmanıza gerek yoktu canlarım.
Tezatlık var, ateistse alevilerin bir kısmı denemez, aleviyse ateist denemez. çünkü aleviler allah'a inanır.
basbakanin dun bir haber kanalindaki gazetecilerle yaptigi soyleside sarfettigi cumle.
sünnilerin de bir kısmının ateist olduğunu gözardı eden bölücülük içerikli fikirdir.
"bir insan hem ateist hem alevi nasıl oluyor bi açıklayıver tayyip." şeklinde cevaplanması gerekir.
(bkz: mantık hatasının anasını ağlatmak)
mantık olarak; "penguenlerin bir kısmı fil" demek kadar tutarlı bir söz.
bir de imam hatip mezunu, yani din ilimleri konusunda bilgili olması gereken bir şahsiyet bunu söyleyen.
yani, yukarıdaki örneği bir veterinerin söylediğini düşün. sevehaş
ne diyeyim bilemedim; aferim.
recep tayyip erdoğanın "sınırsızca saçmalamama rağmen hala yüzde 50 oy alabilir miyim" isimli deneyinde ettiği kelam. uğraşmasaymış keşke, ne yaparsan yapsın o oyu alacağını ben söylerdim.
alevilerin içinde Allah'a inanan kesim de vardır, ateist kesim de. doğrudur. ama sünnilerin içinde de ateist vardır. ama ben alevi ateistim demek te saçmalıktır.
sünni refleksle söylenen söz.
çok çok çok doğru bir söylemdir. tıpkı sunnilerin bir kısmının ateist olması gibi...
doğrudur. ateist olup kendini kültürel olarak alevi tanımlayanlar var. artık nasıl oluyorsa o.
Sağlam ateistler genelde alevilerden çıkar.
Güzel dans etmelerinden kaynaklı durum olabilir.