bugün

isminde alev kelimesi geçtiği için kaçınılmaz olan durumdur. dost acı söyler.

ateş sizi çağırıyor ey dostlar.
Yeni trend de alevilerle uğraşmak.
Gidin kendi kıçınızla uğraşın lan.
(bkz: yav he he) tepkisini alan önermedir.
Müslümanların hak din islamdan bihaber yaşadığı günümüzde dillendirilmemesi gereken şeydir.
Not: Alevi değilim.
kürtler, kadınlar, aleviler.. sırada ne var? insan olmak mı?
gidin bir temiz hava alın, derin bir nefes çekin içinize ki beyninize oksijen gitsin, böyle absürt başlıklara imza atarak sözlük ahalisini yormayın.
müslümanlar sanki kalacak hepsi azizdi direk cennete gidecek. son zaman müslümanım diyenlerin müslümanlığı yozlaştırması akla zarar hareket ve tavır sergilemeleri müslümana müslümanlığa olan saygı yı yok olma seviyyesine getirmiştir .

not; hala müslüman sayılıyorum galiba .
Genelleme yapildigi icin yanlis olan onermedir. sahabelere sovmeyen, allahi ve resulu hz muhammedi kabul edip iman etmis, kurani harfi harfine iman etmis ve sunnete uygun bir hayat surmus bir alevi cennettedir.
bunun iddiası bile şirk koşmaktır.

hükmün allah'a ait olduğunu unutmaktır.

ha birde andavallıktır tabiki.
Hacı bektaş veli'ninn makalatını okuyan ve ciddi uygulayan kişiler için olası görünmeyen sondur.
ama işin doğrusunu Allah bilir.
Alevli olacaklarını gösterir.
cennette yerini garantilemişlerin söylemi. bi kiyak da bize yapsalar ya.
not: alevi değilim.
niyeyse hep başkalarını gerer.
ya aleviler doğru inançsa . bu durumda sünniler şia ve diğer guruplar öbür tarafta yanacak. kim gitti geldi öbür tarafa.
kimseyi ilgilendirmeyecek hededir.
sanki cehennem var da bir de yanacaklar. "gittin de gördün mü, gördün de geri mi geldin" diye sorarsın, "kitapta yazıyor" derler. ahan da ben de buraya yazıyorum "yok öyle bir yer, binlerce yıl s.ktiler sizi".
Başlığı açanın götünden uydurduğu herkesi kendi gibi sandığı ifade şekli.