bugün

sünni erkeğin sevse bile ileride boşanmayla bitecek evliliktir..
Kesın hüküm vermemek gerek. Gerçekten mutlu alevi sünni evliliği de var.
aşıksan olur değilsen olmaz. gerisi tırı vırıdır.

siktir edin mezhep salaklığını. 1000 sene önce biri onun peşinden diğeri öbürünün peşinden gitmiş diye ben bugünümü şekillendiremem.
allaha ve kurana inanıyorsa, mezhepler saçmalıktır.
tanrıya inanıyorsa, dinler saçmalıktır.
hiçbir şeye inanmıyorsa, insandır yine kabulümdür.
Alevi kızlarına önermediğim evliliktir. Yazar arkadaşın da dediği gibi sevse bilee... çünki üstün dinimiizz.. hede hede hödö hödö.
Bunlar iki gün sonra din iman bekçisi olurlar. Üçüncü gün ahlaktan dem vurur dördüncü gün namus diye can verirler. Namusu türbanda, çarşafta ararlar ki bunlar yoksa namus da yoktur heyhat..
Tabi sözüm hak edene, yoksa elbet vardır türünün eri.
Yakın bir alevi kız arkadaşım bu durumu şöyle özetlemektedir. En ufak bir kavgada soyuma sopuma inecek adamın bırak aşk acısı muhabbetini bile yapmam.
iki gönül bir olduktan sonraa söze ne gerek var ki.
gerici yobaz akrabalardan tepki görmektir. ki bunlar nedense yaygın olarak baba tarafı oluyor. ''abooovvvv alevi almış ya la'' derler
zaten dini vecibelerimizi yerine getirmediğimiz için bi problem yoktur.
Çocukların eğitimi konusunda ilerde promlem olmayacaksa evlenilebilirdir.
çok normal bir şeydir. insanları mezheplerine göre ayırmak anormaldır.
düzenli yıkanıyorsa sorun olmayandır.
cenabet gezdiklerini duymuştum.

edit: genç cenabetler rahatsız.
Normal bir durumdur. Asıl anormal olan hala Alevileri ayıran zihniyetin olmasıdır.

Not: alevi insanların sadece alevilerle evlendiklerini söylemişti alevi bir arkadaşım. O yüzden pek de mümkün bir durum değil aslında.
çocuklarınız kafayı yer. Çocuklarınız iki kültürün arasında gidip gelir. Nerden mi biliyorum ? Benim yaşadığım durum bu. çıldırmamak elde değil.
sünni ailelerin sakındığı bir durumdur. öyle ki daha çocukken söylerlerdi bana evlenilmez diye. sorunca da kokar onlar pistirler falan derlerdi. sebebini şimdi anladım.
normal bir durumdur.

alevi kizlari ve sunni kizlari ve tum kizlar yikanmayi dus almayi sadece gusl abdestinden ibaret sanan ve sadece bunun icin yikanan ibislerden uzak durmalidir.
(bkz: #24983916)
(bkz: alevilerinkini ağzına almadan duramayan yazar)
Sünniyim ve Alevi bi erkekle evlenicem, insanları ayırmaktan vazgeçin artık. Hayat sınırlar olmadan çok daha yaşanılası.
yarağın, pardon yüreğinin sesini dinle.
ailenin karsina almamalisin ilk önce onları birbirine sevdirmeye çalışmalısın.
Aileni dinle, Pisman olmazsin....
Babayı karşıya alıp sakince ve güzelce konusulmalı. Karşılıklı empati yapılmalı. Babayı bir nebze yumuşatabilir bu. Eğer işe yaramazsa, kız kişisi eğer çok seviliyorsa evlenilmeli. Ve yapılanın arkasında durulmalıdır. Çünkü siz elinden geleni yapmışsınızdır. Gonlunuz rahat olmalıdır.
"Alevi olmasına rağmen" seviyorsan sevme zaten.
Niye alevi olmak suç mu lan ? Ayıp mı ? Yasak mı ? Kötü mü ?
Yazık yazık bu zihniyete yazık. Yaşamayın bile siz.

Eşimle mezhebim aynıydı, olmadı yine olmadı.
Alevi sayılırdık ikimiz de, değildik ama yakındı işte boşverin siz.
Bu yüzden mezhep önemli yer tutmuyor inanın.

Sev, gönlünü ver, anlaş. Sonra mezhebini düteyim açıkcası. Aileyi de düteyim.
Hayat senin.
21. Yüzyılda hala alevi sünni evliliği tartışılıyor vay amk.
Al kızı git başka şehirde yaşa. Niye mi... Çünkü onlar öldüğü zaman bile sen o kızla uyup uyanacaksın. ileride hiç sevmediğin bir kadından çocuk yapıp her sabah hiç sevmediğin bir kadınla uyanıp hayatını mahvetmek mi istiyorsun? Mutsuz bir evlilik mutsuz bir aile mi istiyorsun? Bunları istemiyorsan kalbinin sesini dinle.
Bir düşünürüm,ileride bir sorun olacak demektir.