bugün

okuduğum bir haber üzerine dikkatimi çeken konudur. haberde; izmir'de telefonuyla çok uğraştığı için eşinden şüphelenen ve eşi uyuduktan sonra kontrol ettiğinde şüphesi doğru çıkan koca; karısıyla tartışmaya başlıyor ve sonrasında boğarak öldürüyor eşini. adamın ifadesi şu şekilde: "Olayın olduğu gün aramızda hiçbir sorun yaşanmamıştı. Eve geldikten sonra eşim telefonu hiç elinden bırakmadı. Hatta 'Neden telefona yapışıksın' diye sorduğumda 'Seni ilgilendirmez' cevabını verdi. Gece, çocuklarımız yatak odasında uyuduktan sonra onları kaldırıp içeriye yatırdım. Geri döndüğümde eşim hala telefonla oynuyordu. Zaten aldatıldığımdan şüpheleniyordum. Biraz balkonda durduktan sonra yeniden yatağa döndüğümde eşimin uyuduğunu, telefonunun da şarjda olduğunu gördüm. Telefonu alarak kontrol etmeye başladım ve 'Bu tripler niye istemiyorsan giderim' mesajını gördüm. Bu sırada uyanan eşimle tartışmaya başladık".
https://www.mynet.com/esi...lari-gorunce-110106298122
ofiste arkadaşlarla bu haber üzerine konuşmaya başladık, aramızdan er bir kişi 'öldürmeyi haklı çıkarmaz ama sonuç olarak kolay kolay yedirilebilecek bir şey de değil aldatılmak erkeklik onuruna dokunmuştur. her ne kadar bu hakkı ona vermese de her insanın sabrının bir sınırı var' dedi. anlam veremediğim şu, böyle bir olayda nasıl haklılık payı görebilir bir insan canilik karşısında? aldatılmak evet kolay kabullenilecek bir şey değil ama iki çocuğunu da mı düşünmez insan biri toprağa biri hapse girdi ebeveynlerinin. yazık

edit: kadının ölmesine açıkçası üzülmedim yaşarken yapabileceği en büyük pisliği yapmış o başka. burda tartıştığımız başka bir mesele
Karısı tarafından aldatılan bir erkeğin dünyası kararır. bir anlık sinirle kimse için senelerce hapis yatmaya gerek yok. Yanlış yapmıştır.
çıkarmaz. sıradaki soru?
Cevabı hayır olan soru.
Büyük konuşacağım tek konudur, asla aldatmam. Ama aldatılırsam öldürmeye teşebbüs edebilirim sanırım, kadını yani. Eşimi değil. Böyle de çifte standartçıyımdır. Ama sonra kadını saklamama yardım etmeli. Aldatmanın bedeli olarak *
Çıkarmaz hukuk devletine benzer biryerde yaşıyoruz, hızlıca ayrilir yoluna bakarsin. Psikolojik travmalar icin davalarini acarsin ama sunu unutmamak gerekir birlikteliginiz ikinizin ortak seçimi.
Asla haklı falan çıkarmaz. Hele ki ortada kalacak iki tane sübyan varken. Bir baba ne olursa olsun evlatlarina boyle ağir bir kötüluk yapmamali. Boşarsin kardesim. Can vermek, can almak allaha mahsustur.
olmaz öyle şey ama emin olun şu an böyle bir hak tanınsa ve herkes aldatılıp aldatılmadığını şu an öğrenebilse dünya tarihinin en büyük katliamı gerçekleşir.
not: yok be arkadaşım sen kesin aldatılmamışsındır başkaları için söyledim.
Allah verdi Allah alır
Her ne kadar karşı çıksamda o canilerin durumunu bi nebze anlıyorum
Dusunsene canindan cok sevdin 15 20 senelik karın en yakin arkadasına sakso yapiyor sende bunu goruyosun yatak odanda disardan kimse icin deymez bir kari icin degermi demeye benzemez o anki psikoloji
Ama gene diyorum Allah verdi canımızı Allah alır kimsenin yasamina mudahele etmeye hakkin yok kimsenin seyine zincir vuramazsin.
aldatılmak yıkıcıdır, özgüven yok edicidir, güvenme-güvenilmeye dair ne varsa sıfırlanmasına sebebiyet verir, ama nihayetinde ne öldürmeye, ne yaralamaya ne de herhangi bir şiddet eylemine gereksinim sağlayan durumdur. hayata dair zamanın eritemediği hiç bir şey yoktur, bu durumda zaman karşısında payına düşeni alacaktır. bırakın zaman vazifesini yapsın.
Aldatmak yanlıș tabiki sevgin bittiyse aç boșanma davası bu iki taraf içinde geçerli.
Sebep ne olursa olsun kimse kimsenin canını alma hakkına sahip değildir.

Aldatılmak bu bağlamda ilk 50 içerisinde bile yer bulamaz.

Hayatları yaratan verir ve o alır. Siz kendinizi tanrı yerine koyuyorsunuz hepsi bu. insanlar zaten tanrı yaratmaya bayılıyorlar.
Hayır. Etik olmaz.
Ruhsal uyanışı yaşayanlar için böyle bir sorun söz konusu değildir.
Öfkene sahip çıkmak, kendini sorgulamak seni insan yapar, pipin ya da kukun değil.
burda boş yapan ılıkların ve tatlı su modernlerinin %90 ını bu tarz bi durum karşısında aynı eylemi yaparlar, emin olun.

tabiki çıkarmaz.
dini kitap karıştırmaya sebep olur, ardından eski sevgili tekrar birlikte olacağını ima ettiğinde ya imam nikahlı olacağız ya da hiç denilerek cevap verilir. zira tekrar böyle bi durumla karşılaşıldığında allahın izin verdiği şekilde hareket etmek gerekir.
dini kitap karıştırmaya sebep olur, ardından eski sevgili tekrar birlikte olacağını ima ettiğinde ya imam nikahlı olacağız ya da hiç denilerek cevap verilir. zira tekrar böyle bi durumla karşılaşıldığında allahın izin verdiği şekilde hareket etmek gerekir.
Ne çok cezaevinde yatma meraklısı olduğunu görmemizi sağlamış başlıktır. Cezaevinde yatmayan onun nasıl bir şey olduğunu elbette bilemeZ.

Ben kimseye yapın, yapmayın demiyorum. Doğru olan şu, öldürmeyi düşünebilecek kadar değersiz biri için yıllarca yatmaya değer mi?

Öyle çok cengaver var ki cezaevinde ağalara karılık eden, o yüzden boş yapmayın. Allah beyin vermiş kullanın.

He diyorsan ki o öfke anında ne yapayım, cinnet getiriyorum. Getirmeyeceksin kardeşim, sakin olamıyorsan zaten hayvandan farkın yoktur.
sık dişini, arkanı dön ve git. hayatını hapiste geçirecek kadar değer verme o yaratığa sende ucuzlarsın o zaman.

üzülme, intikam alanların en hayırlısı allah'tır c.c.
Hayır. Terkedebilir, sinirlenebilir, tartışabilirsin ama sinirlendim öldürdüm diye bir savunma şekli olamaz. Kadın erkek fark etmez insan yaşamı sonlandırmaya hiç bir sebeple kimsenin hakkı yok.

Yanlız mahkemede aldatıldım öldürdüm deyince indirim oluyor. Kime neyi anlatacaksın ki?
Yok.

(bkz: tck)
Hicbir sebep insan hayatindan onemli degildir, medeni olun.
Sil gitsin, ayril, bosan bir cok yol var.