bugün

Batıda en çok bilinen Arap isimlerinden birisidir Aladdin.
görselleriyle tam bir disney olmuş. naomi scott'ın sesinin bu kadar güzel olduğunu hiç bilmiyordum. rolüne çok yakışmış.

devam filmi çekilecekmiş bu arada.
sihirli lamba cinidir.
zamanında sega konsolumuz yoktu ama bunun ms dos oyunu vardı 4.cü zindanlı bölümü geçemezdim.
Yanılmıyorsam doksanlı yıllarda tv'da yayınlandığında ben lisedeydim, o zaman zevkle ve gülerek izlerdik. Yine aynı şekilde eğlenceli bir film olmuş, kadro seçimi çok iyi neredeyse herkes benziyor, belki will smith yerine ice cube daha bir benzer olurdu. Müzikal olmasını pek sevmedim sadece, bir de filmin başında arap geceleri diyor ama genel olarak Türk ve Hint geceleri gibi olmuş *
will smith'ten cin olmuş. gayet de iyi olmuş. guy riitchie baya eğlendiğimiz bir film çekti. görseller doyurdu şahsen beni.

filmin içinde sultan'ın komutanının giyim, kuşamı türk gibiydi. adamı da bir türk oynamış hakim rolüyle. şaşırtıcı şekilde türk karakterini de kötü göstermediler. bir an tırstım lan gene mi kötü gösterecekler diye ama o klişeyi yapmadı yönetmen abimiz. eyvallah.

çoluğu çocuğu olan onları da yanına alıp gitsinler bu filme. benim gittiğim salonda ufaklıklar dans sahnelerine oturdukları yerden baya eğlenceli bir şekilde eşlik ettiler. keratalara bak sen yaw *
Will Smith'den Genie mi olur amk. Bunun PS1'de oyunu vardı efsane onu oynayın filmi boşverin.
filmi çekilen disney'yin ünlü animasyonu. gün itibariyle başroller de açıklandı. pink ranger naomi scott jasmine rolünde, mena massoud diye tanımadığım bir eleman aladdin. will smith ise genie rolünde. iyi güzel hoş da yönetmen koltuğunda guy ritchie var. ben bu adamın filmlerine bir türlü ısınamıyorum arkadaş. o olmasaydı iyiydi. en son king arthur'u izledim de olmamıştı yani. neyse, bekleyip göreceğiz artık.
a whole new world sarkısının dısında prince ali sarkısıda cok guzeldir ve 80 lerin sonlarına dogru dogan cocukların cogunun izledigi cizgi filmdir.
disney'in belki de en güzel çizgi filmi. aynı zamanda 90'lar da çocuk olmanın güzel taraflarından biri. aladdin, fırlama cin, halı, papağan* ve maymun* beşlisi insanı gülmekten mutasyona uğratıyor. sadece 2 sezon sürmesi kötü oldu. şu sıralar trt1'de şansa denk geliyorum.

--spoiler--
aladdin ve tayfası bir mağaradan koşarak çıkmaya çalışırlar fakat arkalarında onları kovalayan eciş bücüş bir yaratık vardır.

Aladdin: ciin! çabuk dört ayaklı bişeye dönüş ve bizi burdan kurtar.
(cin yemek masasına dönüşür)
Aladdin: koşabilen bişeye!!
(cin koşabilen bir yemek masasına dönüşür)...ve kaçarlar.
--spoiler--

--spoiler--
Aladdin uçurumdan aşşağı düşmektedir.

Aladdin: ciin! çabuk bir kuşa dönüş.
(cin pişmiş bir tavuğa dönüşür)...ve beraber düşmeye devam ederler.
--spoiler--
güncel Önemli Başlıklar