bugün

hic bir zaman eskimeyen vega sarkısı
vega yı sevme nedenı...
yokluga alışılmaz alışılırsada yokluk olmaz,denilesi bir durum.
Bu şarkı gayet ritimli olsa da fazlasıyla insanı üzer. Sözleri çok etkileyicidir ve vokalin tonu sizi bu şarkıya daha bi inandırır.

bir gun gelir
bir gun gecer
bazi seyler hic
ama hic degismez
dalgın bakıslara sebep olan sarkı
çaresizlik ve itiraf kokan güzel bir vega şarkısı.* **
şarap gibi şarkı..yıllandıkça güzel,yaşandıkça anlamlı gelio insana..ama allah yaşatmasın..derinden yaraları zonklatan bi şarkıdır.
dinledikçe alışamama durumunun daha da arttığı, yokluğunu çektiğiniz insanı daha da çok özlediğiniz, intihara götürebilecek damar şarkı
akustik versiyonunu dinlerken gözünüzdeki yaşın elinizden tuttuğu şarkıdır,bir daha dönmeyeceğini anlamamaya çalıştığınız şarkıdır.
insanın hep yanında hissettiklerini kaybettikten sonra oturup çaresiz akan gözyaşlarına seyirci kalmasına neden olan parça.*
ne zaman dinlemeye kalksam hakkında bişiler yazılmış olduğunu gördüğüm şarkı. beni korkutmaya başlayan şarkı.**
yıllara meydan okuyan vega şarkısı.

daha bu sabah mırıl mırıl mırıldanırken 'anam ne eski şarkı bu' cümlesiyle karşılaştım ve ilk albümden* dedim.
vay vay yıllar geçmiş biz bu şarkıyı beynimize kazıdıktan bu yana. ve hala yokluğa alışmak zor geliyor, ve hala bu şarkı adamı sersemletiyor.

deniz özbeyin söz yazmadaki başarısını bir daha takdir ettim şimdi. acaba kendisi de yıllar sonra dinleyip 'ulan nasıl da yazmışım' diyor mudur? yoksa 'ah be ne acıtmıştı' mı diyordur? *
veganın çok güzel şarkılarından biri. bu sabahların bir anlamı olmalı ile loopa koyup sürekli dinlemek gereklidir. yinede aşırı dozda zararlı olabilir,kendinizi eski sevgilinin falan yanında bulabilirsiniz.
bir anda playlistte karşıma çıkarak beni benden almış ve iyi kötü bir çok anıya sahip şarkıdır. dinledikçe yaşlandığımı hissettirmektedir.
biten ilişki ardında bir şekilde unutulan ama hala tamamen içinden atılamayan sevgiliye yazılan bir şarkıdır. Böle cıs tak cıs tak giden bir ritmi olsa da, şarkı bittiğinde garip hissetmenize sebebiyet verebilir.
alışılamayan durum. nerdesin gel be derdirten olaydır. *
(bkz: bu sabahların bir anlamı olmalı)
(bkz: tamam tamam sustum)***
vegayı tanımaya ve sevmeye neden olan şarkı.deniz özbey ilk dinlendiğinde fazla marjinal görülüp,'kadın kesin kusacak ' denilmesine rağmen bir zaman sonra 'aa ne güsel şarkı,kadın da acayip söylüyor' şeklinde insanı döndüren şarkıdır.
ayrıca bu sabahların bir anlamı olmalı,iz bırakanlar unutulmaz ve son dönemden uçları kırık aynı acıyı verebilen şarkılarındandır
gece agir agir gelir
gelir bas ucumda bekler
bana bittigini soyler
bir daha sevmeyecegini de

yokluğunla yoğruldum günler boyunca. göz kapaklarım yorgunluğunu gözlerime yüklemeye çalışsa da gecelerin kör karanlığında, ben gözyaşlarımla hep serin, sere serpe tuttum yokluğunun acısını. uyumadım, uyuyamadım. küstüm gecelere, yıldızlara. yerine koyamadım. yokluğun cehennem oldu. kavruldum, yandım ama içimde dışımda sen vardın. benimle yanıyordun oysa,yokluğunun cehennem sıcaklığında. ne alışmaktan yanayım yokluğuna,ne sensiz olmaya bu hayatta. çünkü hayat birgün kadar kısa.
üstünden epey vakit geçse bile, her dinlediğinizde sizi etkilemeyi basarabilen nadir şarkılardan. deniz öney'in yorumu şarkıyı daha da güzelleştiriyor.

her geçen anın sonunda hala
alısamadım yokluğuna..*
duvarlarin ardindan seni
duymaya calisiyorum hala

ve

uyumaya calissamda faydasi yok
sana sarilmayi ozluyorum hala

kısımlarının deniz özbey aksanıyla bağıra bağıra söylenmesi gerekir, bu şarkı ancak böylece içinize işler. elimde değil ve tadın kaldıyla birlikte veganın en güzel şarkıları sıralamasında zirweye oynar. ağlatabilir.
dürüst şarkıdır. bana bittiğini söyler, bir daha dönmeyeceğini de...
Alışamadım yokluğuna belki de alışmak istemedim bilirsin beni alışkanlıkları sevmem.
Neyi severim ki zaten doğru düzgün.Evet haklısın aslında hep ters , hep hayali şeylerin peşinde koşan bir ömür. Daha nereye kadar diye sorma işte. Gittiği yere kadar
geri dönmeyi sevmiyorum. Alışmayı sevseydim zaten seninle yaşamayada alışırdım . Sadece anı yaşadım tabiki de mutluydum lütfen bunalımlı düşünme sadece bu benim kişiliğim.
Evet ben terk ettim seni sonsuza kadar seninle yaşıyamazdım ya . Hem mukemmel aşklar ilgimi çekmiyor uzun zamandır. insan yaşadığı kadar aşkı , acısınıda yaşamalı.
Alışamadım yokluğuna bahanelere sığınıyorum. Olmayan birinin yokluğuna nasıl alışılır ki. Varlığını bilmediğin birinin yokluğu nasıl olur. Var değildin evet sadece süslü hayallerimden biriydin peki neden bu karanlık günler , neden güneş doğmuyor artık, neden her sabah yuzum ıslak uyanıyorum. Alışamadım yokluğuna hem de varlığını hiç yaşayamamışken yokluğuna alışamadım. Evet yokluğunun soğuk havası bu ondan üşüyorum. peki sen alıştın mı benim yokluğuma ?
sözler süper, yorum süper, müzik süper, deniz süper. kısaca süper bir şarkı.

--spoiler--
Her geçen anın sonunda hala
Alışamadım yokluğuna.
--spoiler--

(bkz: (vid #11989)&feature=related)
veganın dinledikçe ağlatan şarkılarından biridir. her dinleyişte kahretsin unutamadım işte niye yoksun ki niye yokluğuna alışmak zorundayım ki dedirten şarkıdır kendisi. psikolojik durumunuzu da iyice göçertir. (bkz: çok yazık)