bugün

gereksiz önermedir, en az tersinin gereksizliği kadar.
tanımını yapar, örneğini verir geçersin.
"ülkücüler akıllı, bilgili ve kültürlü değildir" diye ısrar etmek de nedir?
akılsız, bilgisiz ve kültürsüz ülkücüler çoktur, ama bu hepsini öyle yapmaz, yapmaya yeterli değildir.
böyle olduğuna inanmak "at gözlüğü" takmaktır.
aynı şey solcular için de geçerlidir. sanatsal yönünü beğendiğim birçok solcu vardır ama bu hepsini sanatsal yapmaz.
biraz çemberi genişletip, inatlaşmadan, mantıklı şekilde bakabilsek keşke olaylara.
illa ki benim dediğim demesek.
içinde hiç bulunmadığı bir grup hakkında yorum yapanlar var, yalnızca dışardan gördükleriyle.
evet. ülkücüler adam döver, reis masaları vardır, kılığa kıyafete karışırlar.
kantinlerde onların masasına oturamazsın.
ramazanda her önüne gelen yerde sigara içemezsin.
karışırlar...
ha dinlemiyo musun onları, takmıyo musun?
döverler.
bunlar gerçekler, ki ben bunu reddeden bir ülkücü görmedim.
ben ülkücü olmadığım için bunların sebebini açıklayamam ama sağlam bir ülkücü bulun ve sorun. dinlemeye tahammülünüz varsa.
pardon? bunu anlatabilecek bir ülkücü yok değil mi? kafalarına vursan ses gelir.

üniversiteye * başlamış saçları 3 numara bir hatun. hemen dikkatini çekti ülkücülerin, takip altına alındı... görüşmek istediler. hatun kabul etmeyince üstelemediler.

sonra o hatunun saçları uzadı, omuzlarına düştü. o hatun bir şeyler araştırmak için ankaraya geldi. o sıra birisiyle tanıştı. hüseyin abisi... arabasında onur akın'ın bi şarkısı çalardı; adı nevin.
şarkı bitince hüseyin abi nazım hikmet şiirleri okurdu.
bu hatun lisede onur akın konserine gittiği için disipline gidecekti nerdeyse...nazım hikmet zaten tabuydu o lisede.
inanamamıştı hüseyin abinin ülkücü olduğuna...
ve hüseyin abi ona fikrini değiştirtmek için hiçbir şey yapmamıştı, dayatmamıştı bu böyle diye.

o hatun konyaya döndüğünde, öğle paydosunda birkaç kişi gelip sınıftaki erkeklere anket dağıtmıştı. okul kütüphanesi ile ilgili bir anket.
hatun anketi dağıtanlar sınıftan çıkarken peşlerinden koştu.
-bana neden vermediniz o anketten. kütüphane ile ilgili sonuçta cinsiyetle ilgisi ne?
+çünkü sen bayansın, ülkücü olamazsın.
-neden olamam?
+çünkü sen adam dövemezsin.
-ülkücülük adam dövmek mi?

evet, cevap gelmemişti.

hüseyin abi de ülkücüydü, anket dağıtan çocuklar da.

çok değil, daha 2 ay önce aynı hatun birinin evine gitmişti. evde yirmi binden fazla kitap vardı. adam hepsini okumuştu. o kadar çok şey biliyordu ki, hatun evden çıktığında sarhoş gibiydi bilgi yüklemesinden.
evet bu adam da ülkücüydü.

evet, o hatun bendim.

diyeceğim o ki; kültürün siyasi görüşle ilgisi yoktur.
imlası kötü diye, ülkücü diye, solcu diye, virgülden sonra boşluk bırakmadı diye kimse kültürsüz, akılsız ya da bilgisiz olmaz.
hiçbir şey bu kadar basit olamaz.
(bkz: ulkucu vs nurcu)
(bkz: reha oğuz türkkan)
yokum diyoor.
bu gezegene ait olmayana ülkücüdür başka gezegenlere bakılasıdır.
türkiye vatandaşı demektir.yani başka k,m olabilir.
superman kadar hayal ürünüdür.
akıl + bilgi + kültür - öz eleştiri=ülkücü

böyle ülkücü az değildir, ama bence bir yerlerde kendi eleştirisini getirse devam etmez buna.
böyle bir ülkücüye rastlama oranı ; sarışın ve mavi gözlü bir zenciye rastlama oranıyla aynıdır.
olmazdır, yoktur, yalandır, kolpadır.
bu sıfatlar bu ismi nitelerse çelişki oluşur zahar.
eğer böyle bi kavramın %5 anlamlılık düzeyinde istatistiksel olarak anlamlı olma ihtimali varsa kırmızı kar yağma ihtimalide mevcut demektir.
(bkz: akıllı sarışın)
garip bir bileşimdir. ancak örnekleri görülmüştür.
(bkz: mansur yavaş)
(bkz: deniz bölükbaşı)
görmekten aciz gözlere sokmaya gerek duyulmaması gereken ülkücüdür. "yoktur" demek kolaydır. fakat inandırıcı değildir.
hayır hayır yine aynı şeyleri yazmak istemiyorum ama herkes önceden yazılan herşeyi okusa zaten aynı başlıklar aynı konular yüz kere açılmazdı ki. bir alemin salağı ben kaldım başlığın altındaki her entry i okuyan her kesimin fikrini merak eden ama yinede tek entryle yorum yapmıyayım diyen heralde. *

kuyuya atılan taşların peşinde heder olmayalım ayık olalım diyoruz ama bu çocuklar çok çabuk tesirde kalıyor hacı yazmak lazım..

öncelikle ülkücü değilim ama sempatim var, aynı şekilde solculuğada sempatim var ama bu dediklerimizin saf halini yani milletini yükseltme efendi insan olma dolayısı ile kültürlü insan olmak ülküsüdür bahsettiğim ülkücülük esasen budur arkadaşım biliyorum karşına reis falan ayağına kız hesabı yapan yüz karaları çıktı onlar ki insanı ben milliyetçiyim demekten utandırdılar. ama sen de ne kadar hepsi böyle demeye hazırmışsın güzel kardeşim ne farkın kaldı şimdi.

e benim de karşıma deniz gezmiş gibiler ölmez aynı bizim gibi diyen terörist devrimci karargah çıktı ben bunla bütün solu bir tutuyor muyum. bence deniz gezmiş e hakaret o itlerin söylediği bence en az ülkücülerin kayıpları kadar ona da yazık oldu.

bu bağlamda ben solcularada sempati duyuyorum gördüğün gibi arkadaşım. sen niye kafatasçılık yapıyorsun. işte sensin asıl insanları birbirine kırdıran benim fikrime uymayanlar kahrolsun onlar pis kaka diyorsun, aslında solculuk mevcut düzene itiraz, aynı zamanda alternatif fikirler demektir solcuyum diye geçiniyor bunu bilmiyorsun. daha burda yazsam bunlar büyük oyunların küçük hamleleri bunlara kanmayın arkadaşlar desem ne olacak ki bu yazıyı sallayıpda okuyan kaç yazar var. böyle yazıları kaç kere yazdım en çok beğenilenlerim kızlar cinsel ilişki falan oluyor yada espirilerim utanıyorum walla lan..

bu yüzden de her akım ve görüşte her türlü insan olduğunu kabul ederim ben akıllısı da bilgilisi de kültürlüsü de..

bu yine yok sayılan entrylerimden olacak arabulucu olarak bir taraf olmayı seçer, körü körüne taraftar olmayız biz çünkü.
varlığı kanıtlanmış senin benim gibi insan. cop-sopa yemeden kafası çalışmayan solcunun buna inanması da beklenemez haliyle.
akrabalarından birileri kesin PKKya katılmış Kürdün Türkle dalga geçme amaçlı sorguladığı var mı acaba diye dalga geçmeye çalıştığı ülkücüdür.

E be gerizekalılarım benim Siz hala Dağda bir halt olacağına inanıyorsunuz, veya da modası geçmiş devrim masallarıyla yok bilmem ne gerillaları iyiydi diye fantazi dünyasında yaşıyorsunuz.

Ha bir de eşcinsel Liberallere, liboşlara gelirsek.

Lan siz Akrabası PKKlı olan, Kendisi Mal marksist olan Kürtten daha betersiniz cahilsiniz ben size hiçbir şey demiyorum.

Siyasal islamcıya gelince, E be gerizekalım sen zaten Şeriatı kurunca Cumhurureislik koltuğuna Allahı oturtacağını sanıyorsun Onu kullananları değil.

Anlamıyorum Kiminle dalga geçiyorsunuz siz dalga geçtiklerinizden daha gerizekalısınız oysaki.

Ülkücü hiç olmazsa Bu Millete düşman değil.
(bkz: boş küme)
edit: gelen eksi oylar durumun kanıtıdır.
doğal olan şeydir, ülkücülerin cahil bilinmesinin nedeni de tahmin edebileceği gibi çığırtkan "devrimci"lerdir. Yıllar boyu bok at izi kalsın felsefesini güden bu güruhun, ülkücülere bok atması da çok olağandır haliyle, o yüzden gerçek bir ülkücü tanımayan kimseler bunların laflarıyla hareket etmesinlerdir, ama bi yere dikkatinizi çekmek isterim, "gerçek ülkücüler" dedim, yani öyle palto giyen 16 yaşındaki bebeler değil.
insanın aklı bilgisi kültürü bilmemnesi ülkücü , kominist yada liberal olmakla açıklanamaz.Sıfatlarla değilde bireyin kendisiyle ilgilenmeye bi başlayabilsek..
zaten akıllı, bilgili ve kültürlü kişi kendisini ülkücü olarak tanıtmaz. soran olursa ülkücü adayıyım ya da ülkücü olabilmek için çaba gösteriyorum der. ülkücü olabilmek her bireyin üstesinden gelebileceği bir ünvan değildir. ülkücülük çapulculuk değildir. ülkü ocaklarına gitmekle ülkücü olunmaz. toplumda davranışlarıyla örnek gösterilen, insanlar içerisinde saygınlığı olması gerekir. anti - tezi yumruklarıyla değil, zihni ile üretebilen kişidir.

ne yazıktır ki, ülkücülük birilerinin tekeline alınmıştır. kendi tarihinden haberi olmayan kişiler, adam dövüp haraç almakla kendilerini ülkücü olarak nitelemektedirler.

kalk, burası reisin masası !
sen kime baktın !
benimle çıkmana karar verdim !
sen bizim bacımıza yanlış yaptın !

gibi saçma sapan cümleler kullanan kişi ülkücülükten bihaber yaşayan kimsedir.

ve bilinenin aksine; ülkücülük sağcılık değildir. ülkesine, milletine ve sorumlu olduğu çevreye değer veren her kişi ülkücü olabilmek için çaba gösteren kişidir.
(bkz: fatih sultan mehmet)
(bkz: kanuni sultan süleyman)
(bkz: mustafa kemal atatürk)
(bkz: alparslan türkeş)
(bkz: muhsin yazıcıoğlu)
Birgün kediler uçarsa o zaman inanacağım kişi tiplemesi.
Ankara'da, insanca bir şeyleri protesto eden insanlara bıçaklar ile saldırarak kesici alet kullanım konusunda ne kadar bilgili olduklarını kanıtlamış cahillerdir.
başındaki sıfat ile sonundaki sıfatın taban tabana zıt olmasından kaynaklanan anlatım bozukluğuna yol açan tamlamadır.
görmek isteyenler için çoktur.

yeter ki insan götüyle değil, gözüyle bakmayı denesin...