bugün

(bkz: akp nin 1 mayıs ta taksim meydanında olması)
kutlayanlar vardır, kutlamayanlar da vardır tabi.
(bkz: ömer üründül tarzı yorum)

akp "parti" olarak kutlarsa -televizyonda göremedim- taksim de 1 mayıs ı, hiç samimi gelmez.
müsait olmamalarındandır. [http://www.youtube.com/watch?v=NPXviFUm0Y4 burhan abi zikirde]
AK Parti istanbul milletvekili Feyzullah Kıyıklık taksim meydan'ında olduğu için geçerli olmayan önermedir.
Yunanlıların izmirin kurtuluşunu kutlaması gibi birşeydir.
boşu boşuna hayıflanmadır.
eğer ak partililer 1 mayısı taksimde orada kutlarlarsa ne olacak ?

1-chp tkp bdp gibi partiler ve disk kesk gibi önde gelen sendikalar ''sizin ne işiniz lan var burada?'' diyeceklerdir ve sorun çıkacaktır.

2- ak parti orada bulunmayacağında bu kurumlar gene ''siz neden yoksunuz lan burada?'' diyeceklerdir ve gene sorun çıkacaktır.

yani şöyle açıklanabilir:

(bkz: aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık)

bence katılmaması daha iyidir, bu seferde bir sağ sol kavgası cereyan edebilir.
elbette kutlamazlar.
1 mayıs, ülkesine alın teriyle emek verenlerin kutladığı bir bayramdır, ülkesini hortumlayıp soyanların değil.

edit: akp nin hiiiç değil*. neden mi ? nedeni entryimde yazıyor. bakalım anlayabilecekmisiniz saygıdeğer(!) akp liler.*
1 mayıs artık hortumcuların, postalcıların ve putperestlerin bayramı olduğundandır.
patron bayramına hazırlanmalarındandır.
an itibariyle ntv'nin taksim'deki canlı yayınında da bir akp'li vekil canlı yayın konuğudur. culay yine sıçtı pardon morganize.
akp nin taksim meydanını 1 mayıs kutlamalarına açmalarından ve 1 mayıs ı bayram ilan etmelerinden haberi olmayanların uydurması.
akp seçmeninin 1 mayısın arkasındaki ideolojiyi bilmelerinden kaynaklanmaktadır. ak partiye oy veren kesimin büyük oranda varoş olduğu da düşünülürse, acaba ak parti seçmeni neden 1 mayısa iştirak etmiyor diye düşünmek o 1 mayısı kutlayanların işi olsa gerek.

sanki işçinin hakkı sol devrimciler sayesinde korundu. o işçi hakları denilen şey vahşi batı toplumunda ortaya çıkmıştır, islam ülkesinde "işçinin hakkını alnının teri kurumadan ödeyiniz" düsturu olduğundan islam ülkelerinde böyle bir şeye gerek duyulmamıştır. Ayrıca bakınız "kul hakkı"

şimdi içimizdeki 1 mayısı cansiparene kutlayan sözde bağımsızlıkçı solcular, batı dünyasında baş göstermiş, yine batılıların zulmü nedeniyle ortaya çıkmış bir bayramı sanki bizim milli bayramımız gibi kutlamaktadırlar.

Solcu-devrimci dostum, sen türk tarihinin 1923.den öncesini saymadığın için bilemiyorsun, ama bu ülkede işçi emekçi her daim gözetilmiştir, en azından batı kadar işçiye eziyet edilmemiştir, o bakımdan ak partili ve genelde sağ seçmenin sovyetler birliğinden, çinden, kübadan devşirilmiş bayramları kutlamamsı normal, çünkü 1 mayıs bayramı bu topluma çok fazla şey ifade etmiyor, zorlamalarla, gaza getirmelerle bu kadar oluyor.
adı üstünde işçinin, emekçinin bayramı.
tuzu kuruların, kodamanların, emek düşmanlarının, fırsatçıların, rantçıların, yağmacıların, jetskici imamların, fırıldak jetfadılların bayramı değil.
tek bir vekil taksim de ise, yaklaşan seçimlere, potansiyel işçi, emekçi oylarına yorun lütfen.
lütfen akılcı ve akıllı olun.
aslında bildiğimiz işçi bayramı olmayıp, bir grup sol-devrimci cenahın yılda bir kez de olsa boy gösterme günüdür. yukarıda da yazdım, bu bayramın türkiye ile türk tarihi ile alakası yok, tamamen batı toplumlarındaki zulüm ve işçiye yapılan işkencenin neticesinde doğmuştur, bu ülkenin malı değil yani.

ak parti seçmeni, chp seçmeni gibi aristokrat, zengin bir kitle olmadığı halde bu işçi bayramlarına iştirak etmiyorsa, o organizasyonu yapanların o bayramı kutlayanların bunu düşünmesi gerekir, ak parti niye düşünsün? bu bayrama katılan kızıllar, kendilerinden farklı, hele hele dindar kesimleri aralarında görseler cinayet bile işlerler, sonra al sana kaos, kargaşa, iyi ki ak partili seçmen katılmıyor bu bayrama.
bir ufak rakı açıp televizyondan bu sefiller napıyo diye kutlarlar ancak.
gerekirse (bkz: hepimiz kapıcıyız)
Emekçi değil ümmetçi olduklarindandir.
kutlasa sahtekar, samimiyetsiz olur. kutlamasa işçi değil yok bilmem ne. çamur atmak için her daim bir sebep var zaten. hem çok zeki insanımız akpli olmadığını nasıl anladı acep? ayağında şalvar, kafasında türban olanları mı arıyorsunuz akpli diye? hiç olmazsa akp sayesinde kutluyorsunuz 1 mayıs'ı buna saygı duyun bari. ben yine de adam gibi 1 mayıs kutlayanları kutluyorum. nice bayramlara.
akp 2009 da taksimi açarak en güzel kutlamayı yapmıştır zaten başka bişe yapmasına gerek yok hem de bu yıl 34 yıl sonra zincirlerini kıran işçinin afişi de yine akp izniyle yerine asılmıştır. daha ne yapsın akp.
kerhanede bayramlaşmak istemeyen birey refleksidir.
ülkenin yarısı bu adamlara oy vermiş ve verecek olduğu için pratikte doğru, teoride yanlış önermedir. yüzde 47'nin içinde elbette işçiler de vardır ama bu kesimin 1 mayıs'ı kutlamak gibi bir amacı olmayacaktır. onlar yönetilişlerinden, mevcut haklarından ve yaşam standartlarından memnundur ki elleri titremeden o oyu verebilmektedir. pratikte geçiyordum uğradım bari bir halay çekeyim derler ancak.
maden işçilerine yaptıkları açıklamalar halen hafızalarda olup, bayrama bir tane temsilci yollayarak destek olduklarını zanneden akplilerdir.
çünkü akp'liler işçi değildir...
aralarında işçi olmamalarından kaynaklanıyor.

bütün kaytan bıyıklıların hepsi patron olmuş durumda(!)