bugün

bir türkiye gerçeği ve halkımızın öngördüğü güzel cümledir.
kafa benim oy benim.Canım vermek istemiyo, başka bişi yok.
heybede taşınan şereftir. tıpkı ebu cehil' in şerefi gibi.
ertuğrul Günay in aciklamalarindan sonra çoğu kişi neyin ne olduğunu anlayacaktır. oy vermenin şerefsizlik olduğunu da anlayacaktirlar.
şerefin anlamını anlamayan troll beyanı.
Şerefin tanımını 'yobaz,cahil,dini duyguları sömürülen karışımı oluşum' diye değiştirirlerse hemfikir olduğum önermedir.
kişinin şeref anlayışı, ''kul hakkı yiyenleri'' savunmaksa normal olan olaydır.
masallarda en şerefsiz hayvan olarak tasvir edilen tilki için doğru olabilir.
çok komik bir fıkra başlangıcı olabilecek söz.
bu süreci iyi analiz eden herkes ben dahil bunun kanısına varmıştır.
erdem: Erdem, gözü peklik ve yetenekle kazanılmış iyi şöhrettir.

Kelimenin anlamını bilmiyorsanız kullanmayın.

ayrıca akp milletvekili istifasında şöyle demiş;

--spoiler--
"Ailemizi çocuklarımızı,canımızı,işimizi ve Ülkemizin güvenliğini koruyan bu uğurda şehit olan güvenlik güçlerimize esenlik ve sabır dilerim. Ben bu partiye askeri müdahale döneminde girdim.Sn.Erdoğan'dan önce tavır koydum.Siyasi partiler demokratik rejimin vazgeçilmez unsurlarıdır. Siyasi partiler kimsenin babasının çiftliği değildir.Hele Sn Tayyip Erdoğan'ın değil,onlar milyonlarca insanın yarattığı sosyal varlıklardır. Hükümet ve iktidar ve parti disiplini yolsuzlukları,hırsızlıkları,soygunu engellemek için vardır. Bu iş burada bitmez.Yüce Halkımız herşeyi görüyor.Hakem Halkımız olsun.Kurtuluş savaşı yapan bu Halk bunu da çözer. Kalkınma Partisinden istifa ediyorum.Biliniz ki Dünya dönüyor Halkımızda aptal değil,yolunuz kapalıdır.
--spoiler--

Gördüğümüz gibi halkımız aptaldır.
kamu malının tüm ulusun olduğunu, bunlardan bir kuruş bile almanın tüm ulusun parasından çalmak olduğunu, islam da dahil pek çok dinde kul hakkı diye bir nane olduğunu, hırsızlığın kötü bir şey olduğunu ve daha yüzlerce ahlak ve yasayı bilmeyen şerefsizin zırıltısı.
muhalefetin yaptıklarına bakarsak bunlardan başka seçecek kimse yok, kötünün iyisi diye mecbur birini seçeceğiz. gerçi ben bir vatandaş olarak oyumu hiç birisine yakıştıramıyorum.
Bir kıl da çıkıp 65 milyondan basetmiş dogrusu 75 olacaktı kardeş yanlışın var, ulan ne insanlarsınız yav.
bir pkklının azından çıkabilecek cümle. 65 milyon oy kullanılmamıştır ki 65i de versin.
şeref değil fesata rüşvete peşkeşe yolsuzluğa önayak olmaktır. bunu adı şeref ise eğer ben baya bildiğin şerefsizim.
eksi sonsuz şeref.
30 liraya söyletilen cümledir belkide...
şıpıdık şereftir.

şerefini beş paralık etmek isteyen akepeye oy versin.
mallik yapip iki kez verdikten sonra simdi varsin serefsiz desinler.
(bkz: dostum göt yerine oy yazmışsın)
benim memurum işini bilir
benim bakanım işini bilir
benim seçmenim işini bilir

hayırlı işler. o yolun yolcusu için haram şereftir demek ki.
"Biz şerefi sizden öğrenecek değiliz!" dedirten söylemdir. Tam aksidir.
o şeref size ait olsun. almayalım biz.
şerefliler taviz vermez, şerefin tavizi olmaz sözünü aklıma getirdi ardından ufak bir sırıtma..
saçmalayan yazar beyanı.