bugün

sabah akşam akp hükümetinin icraatlarına nasıl bok atarım nerde bir açığını yakalayıp sözlüğe girerim kaygısı gütmeyen, bu kaygı dolayısıyla paranoyak bir ruh haline bürünmeyen, her yerde akp görmekten kendini sıyırabilen, bulduğu bu açıklara rağmen nasıl olupta bu partinin ülkenin yarısına yakınının oyunu aldığını anlamlandırmak için matematiğin, siyasetin, sosyolojinin yada bir nevi bilim dünyasının .mına koymaya çalışmayan bünyelerin kullanacağı ifade.

edit: bunlar ayrıca akp ile ilgili pozitif tek kelam eden başlıklara eksi vermek gibi paranoyakça bir kaygı da gütmezler.. mutlu mesut, akp dışında akıp giden, gündelik hayatlarını yaşarlar. hayatın akp den ibaret olmadıklarını bilirler, bir seçim günü oy vermişlerdir, başka bir seçimde de gidip oy kullancaklardır, ya akp yada başka bir parti..
(bkz: memleketi sattım huzurluyum mutluyum)
(bkz: ekonomiyi bitirdim huzurluyum mutluyum)
(bkz: emekçiyi açlık sınırının altına aldım mutluyum)
(bkz: dış politikada esareti getirdim huzurluyum mutluyum)
(bkz: toplumu kutuplaşmaya sürükledim huzurluyum mutluyum)

sadece oy verildikten sonra söylenebilen cümle.çünkü başa geldikten sonra yapılanlar, bireyde ne huzur ne de mutluluk bırakır cinsten.
Kişinin az da olsa kendini rahatlatmaya çalışmasıdır. Kendi vicdanını rahatlatmak için kendi kendine psikolojik baskı uygular bu durunda kişi. Benzer bir örnek:

+hayır korkmuyorum korkmuyorum hayır *
+ aaayyy anneecciiimmm!
7 ay önce bunu diyen bir insanın dün gece akp ye oy verdiğime pişmanım demesi de beni oldukça düşündürmüştür.
"abdullah öcalan için sayın diyebilen,
şehitler için kelle diyebilen,
amerika'nın projelerinde eş başkanlık görevi yapıp dini duygularımızı istismar eden,
yaptığı pisliklerin üzerini örtmek için sürekli ülke de kargaşa çıkarma adına türbanı kullanan birisinin başkan olduğu partiye oy verdim huzurluyum mutluyum" söylemi ile aynı anlamı taşıyan saçma söz.
(bkz: iyi bir bok yedim çok mutluyum)
(bkz: #2305016)
anamıda alıp gidicem cümlesini yakında kurmaya mahkum kişidir aynı zamanda.
akil ile mutlulugun ters olantili oldugunu kanitlayan ifade.

(bkz: kisi ancak anlayabildigi kadar mutlu olur)
yiğitliğe b.k sürememekte olan bireylerin lafıdır.

(bkz: anladın sen)
ak partiye oy verdim içimde bir şüphe vardı ama başörtüsü yasağı kalkınca şimdi bende huzurlu ve mtluyum.
oy oranı 1/3 iken 2/4'lere kadar çıkabildiğine göre;
(bkz: alan memnun veren memnun)
(bkz: 2007 seciminden sonra halka kizan mal tipler)
(bkz: ben vermedim sen vermedin kim verdi aq)
deveye diken insana sken yaranır atasözünü göz önünde bulundurduğumuzda şaşılmayacak derecede doğru tahlildir.

(bkz: evet ben insan değilim)
(bkz: zaten skilmeyi de sevmiyorum)
(bkz: akp ye kapatma davasi) bu huzur ve mutluluğun nereden kaynaklandığını gösteriyor, "ben muhalifi severim arkadaş ve bu ülkede akpden daha muhalif bir parti yoktur" diyen bünyenin haklılığı ortaya çıkmıştır. "dtp de var" diyenlere cevaplar hazırlanmıştır buyurun: "ona da sempati duyuyorum, fazla etnik milliyetçiliğe kaçtığı için oy vermedim sadece"
(bkz: egitim seviyesi yukseldikce akp oylarinin dusmesi)
siki taşağına denk insanın sarfedeceği cümledir. rahatsızlık duymak, duyarlılık ve kaygıdan ileri gelir çünkü.
aynı ülkede yaşıyor olabiliriz de, dünyalarımız farklı galiba.
tamam canım anladım ben seni.
bu ergenekon çetesi denen kalabalığı bitirirse mutluluğun tavan yapacağı durumdur.
(bkz: hayrını gör)
(bkz: akp ye koyverdim huzurluyum mutluyum)
(bkz: yaran yanlış okumalar)
(bkz: akp ye verdim huzurluyum mutluyum)
(bkz: bunu sık sık yapmalıyız)
ya bilinçsiz ve cahil, ya da tuhaf bir şekilde farklı yollarla akp den çıkar sağlayan insanların düşüncesidir.
**
(bkz: kimsenin gazına gelmedim mutluyum)