bugün

Çok açık bir şekilde gözlenen bir durumdur. Halen devam etmekten olan seçim sürecinde akp'nin ciddi oranda oy kaybettiğini gözlemleyebiliriz. Bu da gelecek seçimlerde akp için bir sinyal olabilir. Zaten akp'nin de iktidarı sonsuza kadar sürecek değildir. Birçok büyük parti iktidara geldi ve sonrasında sönüp gitti. Gözlenenbilen akp durumu ise şu an için böyledir. Tıpkı osmanlı gibi kuruluş, yükseliş, duraksama ve yıkılma dönemi olarak da bakabilriz duruma.
daha önce %47, şimdi ise %40. 7 puanlık bir düşüş yadsınamaz sanırım. Ayrıca muhalefetin, özellikle sp'nin yükselişi akp'yi bu sürece yavaş yavaş sürüklemektedir.
29 mart yerel seçimleri ile durdurulumuş, siyasi tarihimizde ki tüm tek başına iktidar olmuş partilerin içine girmiş olduğu süreçtir. genel beklenti yaklaşık 7 yıldır iktidarda olan bir partinin 89 yılında ki seçimlerde anavatn partisinin uğradığı akıbete uğrayacağı idi. akp yüzde 40 bandında tutunarak hala merkezin partisi olduğunu göstermiş ve yerini korumuştur.
doğu illerinde 'yerel seçimlerde dtp, genel seçimlerde akparti' diyen seçmenden habersiz olan kitlenin hezeyanıdır.
aç tavuk kendini buğday ambarında görür. afiyet olsun.
yeni siyasi oluşum ve örgütlenmelerden dolayı, yavaş yavaş kan kaybettiğinin ve kaybedeğinin göstergesidir.
isviçreli bilim adamlarına anket yaptırıp sonuçlarını yayınladıktan sonra seçim sabahına kadar Ak parti rakiplerinin gördüğü tatlı rüyadır.

Evet sayın seyirciler bu geceki son seçim sonuçlarında
CHP nin oylarını %40
Mhp nin %40
DYP nin %40
DSP nin %50
ip nin %75
SP nin %15
oylarını artırdığını
Akp nin ise %10 barajını geçemediğini tüm türkiye hayretler içinde saniye saniye izledi.
-Beyyy
+hııııııhhhmm...
-Beyyyy
+Hımmmm...
-Ne sayıklıyorsun gene, Chp akp diye?
+Hanım Akp bitti! Barajı bile geçemedi.
-Hadi ordan bitmiş miş. şimdi açıkladılar TV den akşamki seçimlerde Oylarını %7 artırarak %49 olmuşlar. Uyan uyan işe geç kalıcan sümsük herif...
+Hadi yaaa rüyaymış ha? ne güzeldi ya.. ya hanım az müsaade et biraz daha şu rüyaya devam ediyim
-sen anca rüyanda görürsün zaten kalk giy üstünü, şimdi iş yerinden telefon açıcaklar, sonra işini de rüyanda ararsın artık.

(bkz: ihtimal hesaplarının sıçtığı an)

Edit;
eksileri mühür gibi bana vurdunuzda akp yi devirdiniz mi?
herkesin halk iradesine saygı duymasıyla başlayabilecek bir süreçtir. bundan sonra ne olur, ak partinin oyları yüzde 20 lere düşer, eski refah partisini referans alırsak saadet yüzde 20 leri görür tekrar. ikisi koalisyon yapar, daha radikal bir hükümet olur. hatta bir kaç milletvekili eksik kalırsa dışarıdan dtp destek verir, o zaman eğlence tamamlanır. yani akp yıkılsa bile merkez sağ gibi bir zokayı bu millete yutturmak imkansızdır bu saatten sonra.
hatta daha açık söyleyeyim, demokrasiye bir müdahale olmadıkça, halkın değerlerine ters düşen birinin; cumhurbaşkanı, başbakan, meclis başkanı olması imkansıza yakındır. bunlar birer tespittir tabi, olur olmaz onu bilemeyiz. önemli olan, yüz yılda kaybetsek, demokrasi yoluyla doğruyu bulmamız.
kürt meselesiyle büyük bir seçmen grubunu kaybederek başlamış düşüşdür.
Şimdi Akp niye düşmüyor sürekli artıyor biliyor musunuz? diye cevaplanası söylemdir

şimdi eksileri vurdunuz bana, e güzel, akp düştü mü iktidardan? Hani benim bir oyum bile yokken akp ye de, benim nezdimde akp operasyonu tamam öyle mi?

Reddediyoruz Mührünü bana değil, seçim sandıklarında AKP ye karşı basacaksınız arkadaşlar,

siyasal uyanış ve tepki doğru yerde doğru zamanda istediğiniz görüşü desteklemenizle olabilir.

Hani bir gerçek var, burada beni eksileyerek vakit kaybedeceğinize, gidin kendi partinize çalışın, o zaman daha başarılı olursunuz.

Akıllı olmayı toplumdan beklemeyin, siz akıllı olun!

Bakın, eğer sandıkta biz türk toplumuna 1 tercih hakkı sunulsaydı.
ve denilseydi ki,
Ya kendi partinize evet basın, yada istemediğiniz partiye hayır basın diye,
sizler Akp ye hayır basarken kendi partisinize oy vermediğiniz için,

akılsız olarak nitelendirilen akp taraftarları kendi partisine oy vereceğinden yine iktidar olurdu akp.

anlamadınız demi?

La gidinde AKp ile uğraşcağınıza kendi partiniz neyse ona taraftar toplayın diyom akıllılar!

şurda bana eksi basmayla akp iktidardan mı düşecek zannediyonuz?
Bugünlük bu kadar tyo yeter, akıllı seçmenlerim.

Bu memlekette iktidar, seçmeni karalayarak ve eksileyerek olunmaz...
Siz Akp ye oy veren insanlara;
akılsız, gerici, aptal ve benzeri sıfatları yapıştıracaksınız sonrada bizim partiye niye oy gelmiyor diye ağlayacaksınız.
oldu mu şimdi?

Yani her seçimde allah yeni bir seçmen kitlesi yaratmıyor, geçen seçim oy verenler, verecek yeniden oy! yada onların çocukları verecek!

E şimdi akp ye oy verdi diye, giydirirseniz lafları...
o oylar sizin partinize gelmez.

ben mesela bu kadar eksi yiyince, geçen seçim akp ye atmamıştım inadına gidip atarım.
ahan da 1 oy kaybetti akp karşıtları.
seçmene aptal diyerek oy kazanılanılabileceğini size hangi parti eğitimde verdiler e akıllı siyasetcilerimiz ?

verin eksiyi verin...

(bkz: Bu kafayla giderseniz askere)

Edit;
AKP karşıtlarının niye iktidar olamadığını buldum.
Şu yazıyı okuyup, biz nerde hata yapıyoruz, diye kendi politik tavrını irdelemek yerine hala eksi vermeyi tercih eden mallar yüzünden,
bir zamanların krallığı anap'ın bile silinip gitmesine bakarsak çok da anormal olmayacaktır. ne de olsa hiçbir erk sonsuza kadar varolmaz.