bugün

atatürk yerine farklı şahsiyetler konması tamam severiz onlarıda ama neden ısrarla bazı şeyler var.
(bkz: bozuk paraları)

(bkz: ya ben lan neyse bir şey demiyorum)
(bkz: vatandaşın meclisten akp yi kaldırması)***
vakit,kanaltürk logosunun bulunduğu şuanki paramızın, bir kaç elemanın tekelindeki paradan atatürk'ün kalkması muhtemel gibi olan durum.
heyecan verici bir şey olmayacaktır. milli şef yapmıştı zaten daha önce bu eylemi.
paramızın iyiden iyiye değer kaybetmesine sebep olacak eylemdir.
ancak türk lirasının yerini euro'ya bırakmasıyla olabilecek bir ihtimaldir.
--spoiler--
atatürk yerine farklı şahsiyetler konması tamam severiz onlarıda ama neden ısrarla bazı şeyler var.
--spoiler--

yalan iddiadır. hem sormak istiyorum yahu bazı neyler var?
sen 10 liranın üzerindeki bilim adamımızı daha önce kaç kere duymuştun?
ya 20 liranın üzerindeki mimarımızı?
öyle ya 50 liranın üzerindeki edebiyatçımız cumhuriyet düşmanıydı değil mi?
200 liranın üzerindeki de zaten fransız mına koyim.
(bkz: hayallerde yaşıyor bazı ibneler)
Sağolsun aküp 20 liranın üzerine koyduğu Mimarımızla benim gönlümü fethetmiştir.yalnız Mimar kemalettin'i kanımca Aküpten kimse hatırlamamıştır veya tanımıyordur; vatansever bir görevli araya sıkıştırmış AKüplüleri kandırmıştır. yoksa Mimar kemalettin bugün yaşasa Türkçü, Milliyetçi olduğu için (Türkçü mimarinin de temsilcisidir kendisi) üniversitedeki görevinden alınır, yerine yetersiz ve özenti Fetocu veya liboş hocalar getirilir hatta ve hatta Darbeye yardım ve yataklık yapmaktan içeri atılırdı.

uzun lafın kısası o paranın üzerindeki kişileri sadece cahil AKüplüler tanımaz. Tanısalar en azından mimar kemalettin'i paranın üzerine koymazlardı.

200 lirayı da bütün olarak hiç görmediğim için sağolsun bizi refah içerisinde yüzdüren aküpe fransız mı, rus mu, nemenem bilmek çok zor. parayı elinde tutsa vatandaş tanır belki üzerinde kim var kim yok.

Ha bir de 4 işlem ötesinde matematik eğitimi almış biri yani liseyi kenara koydum lisans eğitimi almış biri cahit arfı ucundan köşesinden tanımıyorsa da olsa olsa AKüpe oy verecek kadar cahil kişidir. Biz ne eğitimliler gördük ilkokul mezunlarının önünde diz çöken etek öpen.

tanım: Akp'nin cesaret edemeyeceği eylemdir. Lakin birçok paradaki atatürk, en azından 10 liranın üzerindeki Atatürk, Atatürkten çok amcama benzemektedir. 100le 200 liranın üzerindekiler de patlıcan burunlu birine.
'biz, yeni paraları dürüp, koltuğunuza koymuyorsak, üzerinde atatürk resmi olduğu içindir. eğer kalkarsa ata'mın resmi paralardan, düşünün ne kadar para dürülecek bu memlekette' denilesi ...
(bkz: inönü)nün paranın üstünden (bkz: atatürk)'ün resmini kaldırdığı