bugün

durun durun!! eksilemeyin bi dinleyin!

Nihat Genç'in AKP'ye oy veren vatandaşlar hakkında son bombası. haberin kaynağı için ;

http://www.medyafaresi.co...x.php?hid=10679&cid=3
(bkz: memleketimden insan manzaraları)
"öyle zeki (!?) * bir insan yüzde 47'nin içinde olsaydı hödük olmayı sindirebilir miydi" şeklinde düşündüren durumdur.
nihat genç desteksiz attı busefer resmen ,kendi de farkına varmıştır ama laf ağızdan bir kere cıkar,3 düşün 1 söyle demişler.... boşuna değil .
aziz nesin olmaya çalışan, dikkat çekmeye çalışan bir elemanın sözü. he deyip geçmek lazım.
herkes karşıtı olarak zekayı dile getirmiş. bir insan hem zeki hem hödük olamaz mı? buna ne engel var? herneyse %47 bilinçsiz dese bu kadar dikkat çekmeyecekti. işini biliyor bu adam.
(bkz: hödük)
hödük yerine bilinçsiz,eğitimsiz veya bir çuval kömüre ihtiyaç duyan insan laflarından birinin gelmesi gereken başlıktır.
konuşmanın geneline baktığımızda, güdülebilir insan modelinden bahsedildiğini idrak ettiğimizde ve türkiye seçim sonuçlarına göz gezdirdiğimizde doğruluğu yüksek olabilecek olan önermedir.

cehalet oranı en yüksek olan şehirlerden en yüksek oyu çıkartan partinin, burjuva yanılsamaları ne kadar çatlak ses çıkartsalar da, bu; kendi mantalitelerinin gerçekten bu işlerden anlamayan, 2 poşet kömürle satın alınabilen zihniyetle aynı olduğu gerçeğini değiştirmez.
hödük = gerizekalı, kaba ve anlayışsız gibi manalara geliyorsa, pek tabii ki karşıtı zekiye denk gelmektedir. yani demokrasinin olduğu yerde, en azından kim kime oy veriyorsa saygı duyulmalıdır. insanları aşağılayarak zıt kutuplar * kuvvetlenmiştir. tek temennim karşıt görüşlerin birleşip * 100-47'yi tek başlarına almasıdır.
hödük yerine bir çuval kömüre çocuklarının geleceğini satan insanlar denilmeliydi.
Yapılan bir çok anket çalışmasında da eğitim seviyesi arttıkça akp'ye oy verme eğilimi bariz azaldığı için kimisinin göbeğini kaşıyan dediği adama kimisininin hödük demesi ile yapılan tespit.

Şunu kabul edin diyor anketler, eğitim seviyesi yüksek insanlar akp'ye oy vermiyor, eğitim seviyesi düşük olanlarsa tapıyorlar akp'ye... Neden?

Toplumda herhangi bi statüsü olmayan insanlara sadece inançları üzerinden statü vaatediyor akp ve bunu da başarmak üzere ama o statü özendiğiniz statününün dibinden geçemez sevgili kardeşlerim.

Burjuva olmak cevahir alışveriş merkezini kapatmak, ulus 29'da soslu italyan markarnası yemekle olmuyor, hayır ben görüyorum olmuyor...

inan bana yakıştıramıyor değilim ama hülya koçyiğit'in esas oğlana kendini begendirmek için çatal bıçak kullanmayı öğrenmesi gibi bir şey bu kazandığınızı sandığınız statü.

ulaşmak istediğiniz o statünün sahipleri taşak geçiyor sizle,bunu da görüyorum.

fransada yüzyıldır aynı şekile yapılan tatlıyı alkolsüz yapın diye şov yapıp sonra orada çalışan işçinin işine son verilmesini sağlamakla burjuva olunmaz, ha ne olunur, onu zaten sen koydun az önce cümle sonuna...
türkiye'nin en büyük holdingleri, şirketleri bu akp'ye oy verdiğine göre bunlar olsa olsa hem zengin hem hödük, ya da hem zeki hem hödük.
(bkz: çay nerde kaldı)
(bkz: o kadar ıkındın sadece bunu mu çıkardın)
programı izlemeden, konunun başını, konuya nasıl girdiğini bilmeden en acısı da aslında ne anlattığını bilmeden; sırf "nihat genç" diye b.k atmak için sıraya girenler, sonunda aradıkları şeyi buldular. şurda yazanlar bile aslında nihat genç'in nasıl da haklı olduğunu ortaya çıkarıyorlar.

okumayan, öğrenmeyen, araştırmayan, okusa da okuduğunu anlayacak yetiye sahip olmayan, şartlanmış biri olduğun için gurur duy!
Kim ne derse,ne yapsada adamlarin başta ve güçlü olduklari gayet ortada.Kömür,şeker,vs. veripte bilinçsiz halki arkasina alan ,türk milletinin milli iradesini kaybetmeye çalıştığı şu sıralarda gayet başarılı taktiklerle açık ara önde olduklari ortada.*
sadece hödüklerden oy almakla kalmayıp insanları hödükleştirdiği de bir geçektir.
nasıl bir zihniyettir ki bu sınıflamayı yapan bir dangozla karşı karşıyayız. sen kimsin kime hödük diyorsun. bana göre sen de öküzsün. ukalalıkla aptallık arasında gidip gelen kişi söylemi.
bu yüzde 47`lik kesim hödük oluyorda geri kalanlar takoz mu oluyor acaba. yok iki kilo şeker, beş kilo pirinç ise asıl beyzadeyi rahatsız eden, şöyle bir milletin geneline baksın. görende iskandinav ülkelerinde ki gibi kişi başına milli geliri 20-30 bin dolar zanneder. günde bir doların altında geçinen insanları söylemeye gerek yok her halde.
hödüklerden oy almak diye kötülerken öyle bi çelişki içine düşmüş ki. hiç düşünmez mi insan "hödüklerden bile oy alamamak" daha kötüdür diye. hödük herif. otur yerine.
hödük değil, bizzat atatürk'ün bu tip insanlar hakkındaki deyimiyle ahmaktırlar.

edit: alıntı da olsa ağır hakaret içeriyor. başlığı kastediyorum. *